Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya sétáltatása egyszerre?

Két kutya sétáltatása egyszerre?

Figyelt kérdés

Két kutyával hogyan sétáltok?


Egyik jobb, másik baloldalon?


Hogyan tanácsos?


2020. júl. 18. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Két közepes testű kutya (~30kg)sétáltatásában vagyok járatos. A pórázok egy kézben, ők szépen egymás mellett jönnek. Ha "csomagot" kell összeszedni, akkor is a 2 póráz egy kézben, a kutyák leülnek, és lehet összeszedni, amit össze kell.

Párszor volt olyan, hogy az egyik izgágább volt a másiknál, akkor ő jött a számára érdekes oldalon az egyik kezemben a pórázzal, másik kézzel a nyugodtabb kutya pórázát fogtam, és ekkor ő mellettem sétált.

2020. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 3 kistestű kutyát viszek, többnyire egy kézben. Kakiszedésnél nálunk van "Várj! " parancs, ilyenkor megállnak és várnak türelmesen.
2020. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy amstaffot (nagyobb az atlagnal) es egy pitet setaltatok egy porazon. Kb 55 kg ossz a ket kutya. (Latszik a bordajuk,nem dagadtak. )En is 55 kg vagyok es no . Fizikailag erosebb vagyok a ket kutyanal(de parancsra(kezjel,szavak )teljesitenek: fresnapfban vettem: 4 meteres heveder poraz felhold alaku femkapikakkal. Varialhato. Tanitoporaznak hivjak.

Felbehajtom es a ket veget a 2 kutyara kapcsolom. Y alakja van. Meg feleben ossze van kapcsolva egy karabinerrel.


Siman setaltatom oket es jarok veluk futni rendszeresen.

2020. júl. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy 16 kgos és egy 5 kgos kutyám van. Forgalmasabb helyen a nagyobbik bal oldalt a kicsi jobb oldalt lábnál közlekedik, amint elérünk a kihaltabb utcára akkor előbbre engedem őket,többnyire egyik az egyik kezemben másik a másikban, kakiszedésnél nálunk is van egy "Várj" parancsszó, addig míg elbaktatuk a kukáig többnyire a kettő póráz az egyik kezemben van.


Nekem a nagyobbik az első nagyobb kutyám,mert mindig kistestűim voltak,egyszerűbb volt a sétáltatás. Most így picit nehezebb,de már kezdek bele jönni :D Ha már rájön az ember meg megtalálja a rendszert és a kutyák is szófogadóak onnantól egyszerűbb :)

2020. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért is célszerűbb külön tartanod a pórázokat,ha hirtelen megindulnak akkor könnyebb megfogni őket, legalábbis nekem mikor kiugrott egy macska a bokorból és egy kézben volt a kettő azért elrántottak :D gyorsan korrigáltam fegyelmeztem őket,de külön kézbe kevesebb az esély erre :D
2020. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!