Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet nem félni/undorodni...

Hogy lehet nem félni/undorodni a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Rengeteg családtagomnak van kutyája, de én nem tudok nagyon létezni melletük békés állapotban. Mindig zavar, hogy nevelés ide oda az egy állat, és nem fog megváltozni teljesen, akkor se ha szépen kérik. És már támadt meg kutya, azóta ez erősödött.

2020. júl. 19. 10:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbb kóbor kutya az utcán nem bánt,ők elvannak a természetben,örülnek, hogy kinn lehetnek

A kutyának nem kell belenézni a szemébe mert azt a kutya automatikusan kontaktusként fogja fel és akkor közeledni fog, ha rá sem hederítesz csak elsétálsz mellettük akkor rád se fütyűlnek

Általában azok a kutyák támadnak akik védelmezik az általuk kinézett területüket ezek a pásztor jellegű kutyafajták, legyen az a terület keritésen belül vagy kívűl mindegy,mert a kutya gondolja úgy, hogy az még mindig az ő területe a keritésen kivűl is

Az agresszív kutyáktól mindenki fél, ez a félelem nem is fog megszűnni

Paprika spray a megoldás ellenük, tele kell fújni a szemüket meg az orrukat vele ha támadnak és egyből visszább vesznek és meghátrálnak

2020. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%
A kutyák ilyenek! Ne menj a közelükbe! De, mondok neked valamit. Nem a múlt számít, a jelenbe vagyunk. Attól még szeretheted.
2020. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
Vigyázz! Ha, félsz egy kutyától az megérzi, és támadni kezd! Lehet ez volt a gond! De, nem mimdegyik idegen kutys ilyen!
2020. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
38%
Vigyázz! Ha, félsz egy kutyától az megérzi, és támadni kezd! Lehet ez volt a gond! De, nem mindegyik idegen kutyus ilyen!
2020. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A támadás miatt rögződött beléd a félelem a kutyák iránt. Amíg bármilyen, akár ismerős kutya közelében él benned a félelem érzése, azt minden kutya megérzi.Még a legbújósabb kutya is ilyenkor zavarba jön, mert nem érti a belőled áradó félelem okát.

Ha van a családodban olyan kutya, amelyikkel szemben úgy érzed, kevésbé vagy elutasító, el kezdhetnéd némi jutalomfalattal magadhoz hívni, majd pl leülteted vezényszóval. Adsz neki egy jutit, ha megcsinálta és elsőre talán ennyi is elég.

A kutyaiskolánkba szoktak kijönni gyerekes szülők. Van, hogy a gyerek előtt a gazda az ülő kutyával csináltat egy pacsit. Majd a gyerek is megpróbálhatja ugyanezt. Ez az első lépcső. Természetesen nyugodt, aranyos kutya kell hozzá.

Az igaz, ha a családtagjaid kutyái neveletlenek, ugrálósak, csipkedősek, nehéz a félelmedet velük gyógyítani.

2020. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%
Hogyan lehet nem félni/undorodni az emberektől? Ezerszer gusztustalanabbak és veszélyesebbek, mint egy kutya.
2020. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%
Engem is harapott mar meg kutya attol meg szeretem oket
2020. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromtól félek a kutyáktól, de annyira, hogy egy pórázra kötött csivavától képes voltam kiugrani a kocsi elé.

Anyukámék hoztak nekem 1-2 kutyust hátha összebarátkozok vele, féltem tőlük, nem mertem a közelükbe menni mert ugráltak,stb.

Voltunk olyan olyan családokba is ahol kutya van, na ott jött volna a kutya, hogy simizzem meg, én meg elkezdtem futni az egész házba és eltört a kutya lába végül mikor a szekrénynél ugráltam.

És végül este éjfélkor, mamám hazahozott egy kiskutyát pont szülinapom után 2 nappal.

Olyan nyugodt kiskutya volt, az nem ugrált, nem ugatott és pár nap alatt összebarátkoztam vele.

Azóta is megvan de mai napig csendes, nyugodt de már öreg (10 eves).

Mostmár a többi kutyától sem félek, de amelyk ugrál, ugat, pörög attol még mindig tartok.

2020. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön kiskoromban rengeteg volt az ugatós kutya, és eleve mikor haza kerültem a kórházból a szüleim kutyája folyton ugatott engem, emiatt elajándékozták, de ezek miatt féltem a kutyáktól, és az sem igazán segített, hogy az egyik barátomék kutyája kb. 3 éves koromban megharapott. Akármennyire nem akartam, féltem a kutyáktól, végül úgy döntöttek a szüleim, hogy örökbe fogadnak egy kiskutyát. Akkor jöttem rá, hogy a kutyák nem vadállatok, és a legtöbb nem akar bántani. A mai napig a kutyám a legjobb barátom, és ma már menhelyen önkénteskedem.
2020. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan embereket akik félnek vagy undorodnak a kutyáktól. Én nagyon kutyás ember vagyok, van is sajátom, a barátaim is kutyások, suliba, edzésre, kutyás taborba is járunk, stbstb. Amikor ennyire kutyás lettem én is felháborodtam azon hogy hogy lehet nem szeretni egy kutyát, felfoghatatlan. Manapság már elfogadtam, nem kell mindenkinei ugyanolyannak lennie mint én vagyok, elkell fogadnom és megértéssel kel felé fordulnom. Ha segítséget kér, mert fél a kutyamtól, segítek. Ha undorodik, nem szereti, elkerülöm. A lényeg az lenne, hogy tudjunk egymás mellett élni úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Legyen a kutyasoknak is tér, szabad futtató, zárt, és legyen a gyerekeseknek vagy kutyát nem szeretőknek is külön. Pl nálunk van egy nagyon szépen rendben tartott füves placc, ahonnan kivannak tiltva a kutyák. De ezen kívül van futtató is, és szabad kutyafuti is, de mégis arra a füves részre mennek a kutyával. Biztosan dacból, de így nem lehet elérni azt hogy eltudjuk egymást fogadni, es tudjunk egymás mellett élni.
2020. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!