Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostmár mindig félni fog...

Mostmár mindig félni fog tőlem a kutyám?

Figyelt kérdés

10 hetes kutyusommal ma voltunk oltáson, kaptunk féreghajtót is. A doktor azt mondta, hogy adjam be neki kajával mikor hazaértünk, ha esetleg nem működik úgy akkor adjam a szájába és várjam meg ameddig lenyeli.

Megpróbáltam mindkét módszert, amikor a szájába tettem kiköpte majd ezt 2x ismételtük az ölemben, de nagyon sírt közben.

Hozzáteszem nem kiabáltam vele, nem ütöttem meg vagy szorítottam.

Mégis, ha esetleg azt hiszi, hogy fel akarom venni vagy úgy nyúlok hozzá, akkor úgy sír, mintha a bőrét nyúznám szegénynek. :(

Nyugtassatok meg, hogy ez nem marad így.



2020. júl. 9. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
nem marad így. adj neki egy kis időt
2020. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Soha ne úgy add be neki, hogy a szájába teszed és összeszorítod, hogy ne tudja kiköpni. Ezt hülyeség erőltetni.

Mindig tedd bele egy pici darab pl. párizsiba és azt add neki (inkább törd több darabra a tablettát és akkor több falattal, de meg fogja enni.

2020. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Amit #2-es mond az nagyon jó ötlet. Igaz nekem cicám van, de vele is csak így működött, még májkrémmel is bekentem neki ott, ahol a gyógyszer van, mert kiszagolta és úgy otthagyta. Ahogy bekentem neki, úgy nem tűnt már fel neki a dolog a párizsiban, meg a pástétomban sem, ahogy teljesen elfedtem neki.
2020. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
#2 jól mondja, a párizsis trükk a nyerő. És keress másik dokit is, ha komolyan ilyen tanácsot adott a mostani.
2020. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában mellesleg, (ismerőseim tapasztalata, meg saját is) a doki beszokta adni a féreghajtót is, ha olyan, mert tudják, hogy lelkileg nehéz is lehet a gazdinak, meg nehéz is beadni egy állatnak.

Azt a "jobb" dokik "ingyen,bérmentve" (bár van aki kér érte némi pénzt, vagy csak a gyógyszer árát kérik el), beadja biztosra a kutyusnak, cicának.

2020. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem hamar elfelejti szegénykém, mert irtózatos lelkiismeretfurdalásom van egésznap emiatt, nem szeretném, hogy féljen tőlem. Első kutyus, sajnos sok tapasztalatom nincs, így a dokira hagyatkoztam, de valoszinu valtani fogunk.

2020. júl. 9. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy kevés párizsival próbáld kiengesztelni. Leülsz a közelében a földre, elkezded hívogatni, de megvárod hogy magától menjen oda. Hagyd, hogy észrevegye, hogy kaja van a kezedben, de ne add oda neki, tartsd összezárva a kezed. Ha lefoglalja a kaja, óvatosan kezdd el simogatni. Ha marad a kajánál, akkor 2-3 simítás után adj neki egy darab párizsit, majd simogasd tovább. 2-3 simítás után ismét egy párizsi. Túl sokat nem kell, kb egy fél ujjnyi darab elég összesen, csak legyen apróra darabolva.
2020. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Pedig meg kell tanulnod a gyógyszer beadását. Még lesz oltás, ami előtt ismét kell a féreghajtó. kb 6 hónapos koráig havonta kellene a féreghajtó. Utána 3 havonta .

Lehet beteg, amikor szintén tablettát kell beadni.

2020. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2020. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
A féreghajtó nagyon keserű. Konzervbe kell tenni, amit nyel szinte rágás nélkül és akkor észre sem fogja venni. Amikor veled van, akkor ott jó dolgoknak kell történnie, akkor fog hozzád kötődni és ragaszkodni, törekedj a jó kapcsolat kialakítására, játszani kell vele sokat, mindenhová vinni magaddal, megmutatni neki a világot.
2020. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!