Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljem ezt a szituációt?

Hogy kezeljem ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

Kutyám eléggé kis idegzsába volt amikor hozzám került (5 hónapja, most 1 éves), minden szembejövő kutyára acsargott. Ilyenkor feladatba tettem, jutalmaztam, ha nagyon nem ment, mert mondjuk csak akkor vettem észre a közeledő kutyát mikor neki már elszállt az agya, felemeltem a grabancánál. Így szépen lassan rendeződni látszik a dolog most már csak elvétve fordul elő ilyesmi, olyankor is inkább csak nagyon figyel és morog, amit könnyen le tudok állítani. Persze még mindig jutalmazom, amikor szépen közelít a szembe jövő kutyákhoz, ezt még jó darabig fogjuk is, hogy rendesen rögzüljön.

Viszont azzal nem tudok mit kezdeni továbbra sem, hogy ha nagyon hirtelen kerül szembe velünk egy kutya. Pl kilép egy kapulajból mikor ott jövünk el, vagy egymással szembe kanyarodunk. Olyankor teljesen megvadul, mintha ki akarná nyírni az érkező blökit. Ilyenkor ugye esélyem sincs feladatba tenni és jutalmazni. És hiába grabancolom meg, legközelebb ugyan ezt csinálja... Eléggé meg vagyok lőve ezzel. Valami ötlet, hogy ezt hogyan lehetne kezelni? Vagy majd szépen lassan rendeződik, ahogy elkezd teljesen megnyugodni más kutyák láttán?

A következő tanácsokat le se írjátok, biztos hogy helyből lepontozom:

Kutyasuli - folyamatosan járunk, elvégeztük az alapfokot, ősszel megyünk középfokra, a kettő közt pedig obediencezünk, hogy addig is legyen valami.

Földre lenyomás - nem vált be a kutyánál már korábban sem, csak rontott a dolgokon, egyetlen alkalom után hetekbe telt helyre hozni a kapcsolatunkat.



2020. júl. 23. 10:44
1 2
 1/13 vantel ***** válasza:
6%

Még jó ,hogy nem használt a lenyomás, hiszemn a kapcsolatotok nem ideális, nem tisztel.

Nekem van egy kipróbált módszerem,nem én találtam ki,de használom.

Bármelyik kutyámmal bármit tehetek ők elfogadják. Ha szabadon vannak messziról is le tudom állítani a nem kívánt cselekményt.

Ha komolyan érdekel privátban leírom dióhélyban.

2020. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érdekel, írd. :)
2020. júl. 23. 10:58
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem nem a tisztelettel van a gond, látványosan félelemből ered az agressziója.
2020. júl. 23. 11:00
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Lehet megijed vagy hirtelen éri a másik kutya jelenléte. Ha van egy kutya akivel nagyon jól el van és jatszanak akkor esetleg megkérheted a gazdát hogy ugyanígy sarkon hirtelen jöjjön elő a kutyájával. És úgy ha jól viselkedik jutalmazni. Esetleg az ilyen sarkokat nagyobb ívől kanyarodjatok hogy a kutyának ne legyen annyira hirtelen a dolog. Ha nyakkörvel setáltatod válts hámra ha hammal akkor a kanyaroknák fogd meg a hámját hogy egy lépésses elötte legyél és készülj fel hogyha esetleg kutya jönne.
2020. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Ugzan ezzel a gonddal küzdünk, itt senki nem fog neked megoldàst mondani csak ilzen sablonos hülzesègeket amik nem fognak működni. Inkább hívj házhoz járó kiképzőt. Jobban megéri mert ilyen "házi praktikával" csak még jobban elromolhat a helyzet.


Egyébként ugyan azt alkalmazom mint te, mert semmi más nem hatott, de úgy érzem ez a taktika sem fog csodát tenni.

2020. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk ha van kutyás ismerősöd akivel tudsz gyakorolni, akkor van egy módszer ami segíthet. Írj privit ha érdekel.
2020. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaiskolában kellene egy oktatónak segítenie neked.

Kértél már segítséget?

Az iskola nem csak arról szól, hogy kerítésen belül alapfok, meg középfok, hanem a mindennapi életben felmerült problémákra is keresnek megoldást.

2020. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4. Igen, megijed, ez teljesen egyértelmű. Köszi az ötletet. :)

5. Nekünk eddig elég jól bevált ez a módszer a többi kutyára való acsargásra, tényleg alig van már gond vele, biztos vagyok benne, hogy teljesen el fog múlni. Csak ez a nagyon hirtelen szitu nehéz.

7. Igen, kértem, de az eddigi tanácsok nem váltak be. Most rákérdeztem megint, kaptam egy újabb ötletet, azt is megpróbálom.

2020. júl. 24. 14:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudsz egy olyan kutyával menni sétálni aki nem reagál más kutyákra. Vagy csoportos sétákra nincs lehetőség a kutyasulival?

A kutya egy idő után látni fogja hogy ha egy kutya sem reagál más kutyákra akkor neki sem kell félnie.

2020. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Van egy másik kutyánk, aki a világ legjámborabb ebe. Sokszor megyünk vele együtt, sokat is tanult tőle, de ezt pont nem.:/
2020. júl. 24. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!