Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ezt a szituáci...

Hogyan kezeljem ezt a szituációt? Már egyre jobban elegem van belőle?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni, hogy anyám állandóan belemagyaráz mindenféle hülyeséget velem kapcsolatos dolgokba, valamit a fejébe vesz, hiába mondom, hogy nem úgy van és hülyeség, akkor is tovább hajtogatja. Én már sokszor elveszítem a türelmem, veszekedés lesz belőle, ő ebből kitalálja hogy idegbeteg vagyok és másoknak is elkezdi mondogatni, hogy idegbeteg vagyok, meg indulatos. És ő csodálkozik, hogy volt nekem barátnőm és hogyan vannak barátaim, miközben idegbeteg vagyok... (talán ők nem viselkedtek így, nem akartak minden negatív dologgal megvádolni engem és ők hittek nekem, megértették mit akarok mondani... de anyám nem.... ).


Másik városban vagyok egyetemista és kollégista, itthon csak hétvégén vagyok. Itthon általában hétvégén nem ritka, hogy éjjel 2-ig fent vagyok és gépezek. Ez pedig őt zavarja. Az jön le neki ebből, hogy én függő vagyok, nincs életem, borzalmas dolgokat nézek az interneten, elrontom magam... miközben vagy játszok, vagy sorozatot/filmet nézek, vagy youtube-on nézek videókat. De szoktam még programozni is vagy iskolai feladatokkal foglalkozni. De ő a fejébe vette, hogy én beteg dolgokat nézek az interneten, azért vagyok fent éjszakáig... meg szerinte függő vagyok... és nem képes megérteni, hogy nem így van, a hogy elképzeli! én meg már elvesztem emiatt a türelmem, elegem van a rágalmakból, meg az elmélet gyártásokból és kiakadok ezen. aztán a fejemhez vágja hogy megint idegbeteg vagyok... aztán ezután mondogatja, hogy menjek vissza kollégiumba, haza se jöjjek és tartsam el magam.. mindig ez a vége, erre lyukadunk ki...

ez a netezős/gépezős dolog csak 1 példa...

lehetséges, hogy szeret felettem uralkodni és direkt magyaráz nekem olyan dolgokat, amikre én azt mondom hogy nem igaz? azért hogy ő neki lehessen mindig igaza és ezt élvezi? vagy velem van a hiba? mit tudnék kezdeni ezekkel a dolgokkal? a segítséget előre is köszönöm.


2016. márc. 6. 16:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez a gépes dolog nagyban attól függ,hogy mennyi időt ülsz a gépnél összesen,és ha mondjuk este-éjszaka ott ülsz,akkor nappal is?(szóval délelőtt,kora délután?)

Ha igen,akkor valamelyest igaza van szerintem.Bár azt mondod iskolai dolgokra is használod..

2016. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A hétvégék 80%-án itthon se vagyok egész nap, mert a szintén egyetemista barátimmal szoktam lenni, akik jönnek haza máshonnan és összefutunk. De pl. most hétvégén nem jöttek haza, mert ők messzebb tanulnak, ezért egész nap itthon voltam, hova mentem volna? és ilyenkor már jönnek a beszólogatások... amikor ő ide akar ülni a géphez 1-2 órára, szó nélkül eljövök innen, nem parádézok. most akkor tényleg függő vagyok?


ezt utálom, hogy ha már valami alkalma van beszólni, megteszi. felnagyítja a dolgokat, hogy problémát kreáljon belőle és megmondhassa a magáét róla.

2016. márc. 6. 17:11
 3/23 A kérdező kommentje:
Persze amikor hétvégén lelépek délután, akkor az a baj, hogy hova meg minek megyek már megint?
2016. márc. 6. 17:12
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Talan mert azt szeretne hogy vele beszelgess vagy kozos programokat csinaljatok.
2016. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

20 év alatt nem nagyon jutott eszébe, hogy mi közösen menjünk el valahova, csináljunk valamit... és szoktunk itthon beszélgetni.

ha menni akar valahova, akkor mondja meg nekem... de nem hiszem, hogy ez lenne a baja... akkor miért kötekedne amiatt, hogy én meddig vagyok fent?

2016. márc. 6. 17:34
 6/23 anonim ***** válasza:
17%

A nők 90%-a genetikailag, a veszekedésre, kétszínűsködésre, irigységre vannak beprogramozva. Persze vannak kivételek, de azoknak meg más gondjaik vannak. Ugyanakkor férfiaknál is vannak szemét emberek, akikre meg a jó nők buknak sajnos. Őszintén mondva egyszer minden rossznak vége szakad, próbálj meg a tanulmányaidra koncentrálni és később törekedj a lelki egyensúlyodra.



ha úgy érzed jöhet a zöld!

2016. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot, választ.. én próbálnék nyugodt lenni, meg nem problémázni ezen. de amíg itthon vagyok, akkor is a csesztetést hallgatom. kinek lenne ehhez kedve meg idegzete? főleg, hogy tök valótlan dolgokat vág a fejemhez, engem persze meg se hallgat, hanem kussoltat, ha kiállnék az igazam mellett...
2016. márc. 6. 17:39
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
szerintem ne menj haza hétvégére. én most 800kmre költöztem és egyből minden probléma megoldódott. Persze ha otthon vagyok vannak nézeteltérések de sokkal kevesebb
2016. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
azért ez nem olyan egyszerű... nem én tartom el magam. ráadásul ő az egyetlen családtagom... ezzel konkrétan elvágnám magam nála.
2016. márc. 6. 18:04
 10/23 anonim válasza:
Csinald azt ha valamit beszol anyukad elosszor is vigyorogj mond azt h persze anya ez igy van menj el es magadba orjongj. Ez azert jo mert egyszer megunja h beszol neked, meg nem latja rajtad h ezen te felcseszed magad mert lehet hogy ez neki ugymomd "jo" mar mint nem tudom. Nem ertem anyukad viselkdeset, csinaltal reggeben valami egetrengeto dolgot?
2016. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!