Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis miért zavar mást, hogy...

Mégis miért zavar mást, hogy az én kutyámmal nem csinálhat amit akar?

Figyelt kérdés

Az én kutyám nem simogathatják idegenek, 99%-ban akkor sem kérdezik, nem etetgetheti más, nem parancsolhat neki más, nem vezethetik, nem kérheti tőle hogy bármibe is szót fogadjon, nem próbálhatnak (mert úgyse akar) játszani vele és még sorolhatnám.

És nem is az hogy a szembe jövő ember megsértődik, az hagyján, biztos kellemletlen ha visszautasítom... De hogy ismeretleneknek elmondom, pl neten és úgy nekem esnek hogy én mégis mi a jó francot képzelek mintha valami gyerekgyilkos lennék?? No de őket ez mit zavarja? Valószínűleg sosem fognak velünk találkozni, az ő életük ettől nem lesz rosszabb. Túlzás? Lehet de amíg a kutyám boldog, szófogadó, normális és mindent megkap addig olyan elveket vallok amilyeneket én akarok. Persze az is érdekel hogy ha személyesen találkozok valakivel és szó nélkül elkezd rendezkedni a kutyámmal akkor miért neki áll még feljebb ha nem engedem amikor ő volt bunkó?

És most nem arra vagyok kiváncsi hogy ki van még így hanem hogy MIÉRT zavar ez egyeseket. Tudom volt már ilyen kérdés de ott nem válaszolt senki normálisan a miértre.


2010. aug. 3. 23:49
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
*akkor sem Ha kérdezik
2010. aug. 3. 23:49
 2/31 anonim válasza:
86%

Hát, nálam még nem verte ki a biztosítékot, ha mondjuk megjegyzést tettek a kutyámra, vagy ne adj isten megsimogatták. Etetni, vagy játszani nem hinném, hogy bárki az utcán szeretne, ha mégis azzal van baj... Ha ismerős szeretné, akkor meg Nálad van a bibi, talán egy picit önző lehetsz (mondjuk odamegy a nővéred kisfia spanolni a kutyádhoz, Te meg elküldöd a fenébe, ne csodálkozz, hogy sértettnek érzik magukat) Hozzánk bárki jön, mindenki kimegy, megnézi a Dorcit és ő meg odamegy, barátkozik.

Kicsit fura hasonlat, de olyan ez a kutyasétáltatás, mintha babakocsit tolnál... A babakocsiba is mindenki bele akar kukkantani, sokan szó nélkül.

Ilyeneken szerintem ne akadj fent.

2010. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%
Az a kutya amely mással is barátkozhat sokkal érzelemgazdagabb mint amelyiknek nem meg van tiltva a mással való barátkozás, ez tény. Ugyanis a kutya társaslény ahol a társak száma nincs behatározva.
2010. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Barátok, család, és kutyások kamaszkortól felfelé bármikor simogathatják, és játszhatnak vele a jelenlétemben de etetni, parancsolni neki, vagy akármi mást nem csinálhat vele senki.

Nem hinném hogy nekem kéne megváltozni hisz senkinek sem ártok ezzel, szerintem a többieknek kéne elfogadni hogy ez van, nem lesz nekik semmi bajuk ha nem kutyázhatnak az enyémmel. Mindenkinek vannak fura dolgai. Én ismerem a kutyám, megvannak az okaim hidd el de ha nem lennének akkor is tiszteletben lehetne tartani. Én vagyok a kutya gazdája, falkavezére és akármilyen csúnyán hangzik a tulajdonosa is, miért lenne önző dolog hogy én mondom meg mi lesz vele?

2010. aug. 4. 00:23
 5/31 A kérdező kommentje:
És ha tényleg önző akkor mi van? Én bajom nem másé, pukkadjak meg... Azt nem értem miért tudják ezen egyesek annyire felhúzni magukat mikor az ő életükre ez nincs hatással.
2010. aug. 4. 00:33
 6/31 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert gyerekességre utal.Mintha egy kincs lenne a kutyád amit mindentől megkéne védj.Megérteném ha Pitbull lenne.Akkor én is ezt tenném mert ha egy pillanatra nem nézek oda a gyereknek már nincs keze.De ha vmi palotapincsi méretű kis ebed van akkor csak az önzőség beszél.Ajánlom a kutyaovit.(neked)
2010. aug. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Mint mondtam megvan rá az okom, nem pincsi méretű kutyám van, iskolában pedig a versenyzésnél, és a munkánál tartunk és nem az ovinál, erről ennyit. :)
2010. aug. 4. 00:38
 8/31 A kérdező kommentje:
És tényleg gyerekes? Mit zavar az mást ha én gyerekes vagyok? Az is az én bajom. Még mindig nem értem miért csinálják... Engem se érdekel más milyen amíg engem nem zavar és magát sem veszélyezteti.
2010. aug. 4. 00:40
 9/31 anonim ***** válasza:
71%
Én akkor simogatok kutyát, ha az jön oda hozzám hogy simogassam. Gondolom te sem akkor tiltod, mikor a kutya megy barátkozni, hanem mikor az ember megy oda hozzá. Idegen kutyákat nem állok le simogatni, ha meg egy ismerőséről van szó, akkor előtte mindig megkérdezem, elvégre nem az én kutyám. Konkrét dolgokat nem írtál, mert etetésnél megint más hogy az emberek maguktól akarnak valami maradékot odadni a kutyának, vagy ha amíg nem vagy távol felajánlja egy ismerősöd hogy addig eteti a kutyát. Szóval eléggé függ a kutyától, mert ha az alapból játékos akkor kicsit túlzás nem megengedni egy kis játékot mással is, ha meg nem akar játszani akkor más csak ingerli azzal ha pl. egy labdát lóbál előtte. Azt nem írtad hogy kis vagy nagy testű kutyád van. De kisgyereket én se nagyon engednék a közelébe, mert ha kiskutya akkor a gyerek tehet kárt (akár véletlenül is) a kutyában, ha meg nagy testű, akkor meg ha nincs gyerekhez szoktatva nem tudni hogy reagálna egy nála kisebb emberre.
2010. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%

Hú azt kell mondjam, hogy én teljesen egyetérek veled. Igaz nekem macskám van, de ha jön hozzánk valaki, akkor az az legelső kérdés, hoyg hol a macska. Direkt felébresztik ha alszik, meg tutujgatják. Meg sem kérdik lehet-e simogatni, pedig nem örülök neki, ki tudja milyen állatot simogattak előtte. Túlparázom, de ez van.

Te meg szerintem szard le az ilyen embereket, had duzzogajak! Vegynek maguknak kutyát, és lesz mivel foglalkozniuk!

2010. aug. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!