Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utcáról befogadott kutyáról...

Utcáról befogadott kutyáról chip hiányában honnan tudhatom, hogy milyen oltásokat kapott és mik kellenek még neki?

Figyelt kérdés

Nagytestű keverék kutyus. Fél év körüli.

Küldök képet szívesen, privátban írjatok! :)



2020. aug. 4. 00:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Pont olyan oltás kell neki, mint az embernek. Semmilyen.
2020. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de még újonc kutyásként is tudom, hogy butaság, amit írtál!!
2020. aug. 5. 09:19
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs benne chip,nem lehet kiolvasni a chip számot (ami amúgy nem mehet tönkre elviekben,tehát ha nem találnak chip számot nincs benne) nem kötelessége keresni a gazdát.A chip nélküli állatok hivatalosan gazdátlanok,nincsenek a rendszerben,nem voltak oltva.

Oltási könyv és chip nélkül az életben nem bizonyítod be,hogy a kutya tiéd (és még ha fotókat mutogatsz is nem kötelessége 'elhinni',hogy a te kutyád van rajta,ergo ha nem chipeled és valaki nem akarja vissza adni nem kötelessége)

Rak bele valaki más chipet és onnatól az övé az állat.Semmilyen jogszabály nincs rá,hogy chipeletlen azaz gazdátlan ebet nem vehetsz magadhoz.

Az a kutya tiéd akinek vannak papírjai és hozzád köthetőek.


(érzem,hogy le leszek pontozva a chipeletlen kutyások miatt,de sebaj.Az igazság fáj.Ha azt akarod,hogy hivatalosan is legyen kutyád chipeld.régen elég volt egy biléta erre,most már a chip a biléta.)

2020. aug. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A kérdező írt nekem privátban, pontosan tudja, kié a kutya.
2020. aug. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

13, annak ellenére, hogy alapvetően egyetértek veled, jogilag nem így van. Sem a chip, sem az oltási könyv nem igazol tulajdonjogot - hivatalosan. Persze, ettől még erre használják a mindennapokban, a chip meg amúgy is kötelező, de papíron kb semmit nem jelent.

Hivatalosan tulajdonjogot csak szerződés igazol, vagyis ha vetted tenyésztőtől vagy befogadtad menhelyről szerződéssel.

2020. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nos! Igen, tudom kié a kutya, de az illető felszívódott... facebook üzenetre nem reagál, pedig megnézi. A házánál pedig semmi mozgás, el van hagyatva. Nyilván állatorvosi vizsgálatra el kell vinni, mert ő majd beolvassa a chipet, ha van benne, de nekem nagyon úgy fest, hogy ezt az állatot magára hagyták. Bolhairtót is kellett venni neki mert rendesen vakarózott. Szóval ezek mind azt mutatják, hogy nincs gazdája jelenleg... Ezért kérdeztem, hogyha esetleg befogadnánk, akkor milyen oltásokat kellene beadatni neki, és miket kapott már meg, hogy ne duplán kapja az adagot. Ivartalanítást szintén meg kell majd csinálni... de még kivárunk. Van valami jogszabály, hogy meddig kell várni a gazdi jelentkezésére?
2020. aug. 7. 10:16
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván állatorvosi vizsgálatra el kell vinni, mert ő majd beolvassa a chipet, ha van benne"


Már bocs, az eredeti kérdésben simán chip hiányról van szó, ezek szerint még nem is nézettél semmit, akkor innentől azt a kutyát ellopod.


Amit az előző oldalon írt valaki, az arra vonatkozik, hogy neked meddig kell tevőlegesen keresni a gazdit (tehát hirdetés, plakát, hahó kutyát találtam). Ez néhány hét.

A gazda AKÁRMIKOR jelentkezhet, hogy az az ő kutyája, ha tudja bizonyítani, hogy tényleg az övé (ebben az esetben pl. a fotók erősebb bizonyító erővel bírnak, mint a chip), akkor vissza kell adnod. Egy dolgot várhatsz el cserébe: azt az összeget, amit ráköltöttél a kutyára a nálad töltött idő alatt. Úgyhogy őrizgesd a számlákat.

2020. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Dehogy lopom... ha jelentkezik érte, akkor nyilván visszakapja, de friss info hogy a házban már 2 hete nem laknak. Albérlők voltak, hirtelen elmentek, kutya pedig ott nyüszített a kerítésnél. Postástól van az info...
2020. aug. 7. 12:01
 19/21 anonim ***** válasza:
49%
A kutya meg ott nyüszített a kerítésnél. Szóval mégsem utcán talált. Ez egyre szebb..
2020. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köss bele mindenbe... Utcán talált mivel úgy jött oda a házhoz. Mikor a kérdést kiírtam, még nem tudtuk honnan van!
2020. aug. 7. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!