Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesítenek az...

Titeket nem idegesítenek az emberek kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már fel tudnék robbanni, hogy akárhányszor viszem sétálni a kutyusomat, folyamatosan meg kell állítania az embereknek. Kéretlen nevelési tanácsokat osztogatnak, vagy csak szimplán elkezdenek velünk együtt sétálni. Ha állunk a zebránál, leül a kutya, elkezdenek neki füttyögni, meg hívogatni. Képesek az utca túloldaláról átjönni, sőt van olyan aki ezt minden alkalommal eljátssza. Hiába telefonálok közben, plusz lóg rajtam még a táska is, elkezdenek beszélni hozzám. Vagy csak elsétálnak a kutya mellett, és simizni kezdik, mennek tovább.


És nyilván egyszer-egyszer cuki meg minden, de amikor nem tudsz menni a dolgodra minden áldott nap többször is, az baromi frusztráló már.


Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?


Köszi :)


2020. aug. 4. 12:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Hozzá kell szokni sétáltass oroszlánt nem fog senki szoba állni veled .
2020. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Én nem kedveskedem és mondom hogy haggyák békén a kutyát. Őt 2 éves koráig verték így bizalmatlan más emberekkel és nem szereti ha idegen simogatja. Eleinte annak örültem ha én simogathattam nemhogy más.
2020. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Flexivel sétáltatsz? Vagy hámban? Én mindkettőt használom, ezért szoktak kioktatni. Tegyél rá egy hámot, amin azt írja, hogy “vigyázz, a kutya harap”. Bár ha kistestű nem biztos, hogy komolyan veszik.
2020. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Az enyémet még sose próbálták engedély nélkül megsimogatni. Tanácsokat sem osztogatnak. Egyszer kérdezték meg tőlem, jó nagy távolságból, miért nincs a kutyán szájkosár. Bár ha megkérdezik, én meg szoktam engedi a simogatást, mindössze annyit kötök ki, hogy a fejét ne. Milyen kutyád van, hogy csak úgy szó nélkül simogatják?
2020. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Osztom #2 véleményét.


Anno nekem is ez volt, mikor a kutyusom kölyök volt. Állandóan meg akarták simogatni, meg hívogatták, én meg nem mertem ellent mondani, de ma már megtanultam, hogy a saját és a kutyám érdekében muszáj erről a viselkedésről ,,leszoktatni" az embereket.

Mert a cuki kutyák tudnak nagyon nem cukik is lenni, ha veszélyben érzik magukat (szerintem ezt nem kell részleteznem).

Később olyan is volt, hogy macskahangot adtak ki, nyávogtak, mikor elmentünk mellettük, mert azt hitték, hogy majd arra ugrani fog és milyen vicces lesz... Hát nem. Le sem reagálta a kutyám :D

Amit a legjobban utálok, hogy kérdezés nélkül odajönnek, és elkezdik simizni. Én meg arrébb megyek, ha bunkóság, ha nem, mert ez így elég nagy pofátlanság.

Úgyhogy szerintem nyugodtan szólj rájuk, a kutya és a gazdi harmóniája fontosabb, mint vadidegen emberek megsértődése...

2020. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Pár hónapos shiba inu, és nem flexivel sétál. Nálam épp nem volt juti, mert gyorsan leugrottunk pisilni, és akkor kezdett okoskodni az egyik ember, hogy hát annak mindig ott kell lennie, és jött velem 2 utcán keresztül és magyarázott folyamatosan, hogy hogy milyen erővel kell rángatni, azért hogy haladjon.
2020. aug. 4. 13:13
 7/19 A kérdező kommentje:
Volt egy nő is, aki meg elkezdett vinnyogni neki, hogy jajj biztos keresi, hogy hol sír a másik kutya... El nem tudom képzelni, hogy mi baja van az ilyen embereknek
2020. aug. 4. 13:17
 8/19 anonim ***** válasza:
Akarják látni hogya a kutyád csináljon valamit
2020. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Ha idegen jön, rövid pórázra fogom a kutyát, a lábamhoz meg nem furakodnak oda. Kioktatni még senki nem akart, inkább megdicsérik, hogy milyen jól nevelt, milyen szép. Mentett kutya. Tud morcos is lenni, van, amire nagyon háklis, gondolom, korábbi rossz tapasztalat miatt. Ismerősökhöz sem mindig megyünk oda, de köszönünk.

Én csak 1-2 ilyen dilisbe futottam bele, mint amiről te írsz, hogy odatolakodik. Inkább a flexi pórázasokkal van gondom, akik akadálypályát csinálnak a járdából, meg akik szabadon sétáltatnak, és az én kutyám nem mindig barátságosan reagálja le az odarohanó kutyát, főleg, ha az még ugatja is.

2020. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor úgy tűnik én futok állandóan bele fura emberekbe. :(
2020. aug. 4. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!