Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesítenek az...

Titeket nem idegesítenek az emberek kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már fel tudnék robbanni, hogy akárhányszor viszem sétálni a kutyusomat, folyamatosan meg kell állítania az embereknek. Kéretlen nevelési tanácsokat osztogatnak, vagy csak szimplán elkezdenek velünk együtt sétálni. Ha állunk a zebránál, leül a kutya, elkezdenek neki füttyögni, meg hívogatni. Képesek az utca túloldaláról átjönni, sőt van olyan aki ezt minden alkalommal eljátssza. Hiába telefonálok közben, plusz lóg rajtam még a táska is, elkezdenek beszélni hozzám. Vagy csak elsétálnak a kutya mellett, és simizni kezdik, mennek tovább.


És nyilván egyszer-egyszer cuki meg minden, de amikor nem tudsz menni a dolgodra minden áldott nap többször is, az baromi frusztráló már.


Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?


Köszi :)


2020. aug. 4. 12:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

Nekem kölyköm van, én kifejezetten örülök ha odajönnek és ezzel segítenek szocializálni. Kezdetben mindenkit megugatott, a járókelők nélkül még mindig ezt tenné.


Én inkább az öreg néniket utálom akik az ablakból cüccögnek neki.

2020. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg kutya nélküli vagyok, de volt már kutyám, város szélén sétáltattam, ahol alig volt ember, de így is megtaláltak többször is. Mivel én se örültem a simiknek/tanácsoknak, ebből kiindulva én se osztogatom. Egyszer láttam egy fiatal kölyökkutyával sétálni a gazdit, a kutya olyan iszonyat fegyelmezetten sétált, állt meg a kerszteződésnél, hogy muszáj volt megszólítanom a gazdit h milyen ügyes :)
2020. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
Maskor dogo canariot vegyel. Nem lesz ilyen gondod.... pedig az is cuki,de nem gondoljak rola 😂 A kiskutyasokat mindig szivatjak ezzel.
2020. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Jott egy reszeg ... ugyulu-bugyulu ... kutyam felkapta a fejet es majdnem kiverte az ember fogat :) Dolt a kepebol a ver :)

Ugyulu-bugyulu? (marha!)

2020. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerencsére mióta felnőtt a bichonom eltűntek az ilyen idióták. Nekem még a lábam közé is benyúltak utána.


De ha valaki adná a jótanácsait rendesen elküldeném a fenébe. Törődjön a saját dolgával és szálljon le rólam. Ha valaki 2 utcán át követne még rendőrt is hívnék.

2020. aug. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket figyelmen kívül hagyom és a kutyám is úgy van nevelve, hogy ne foglalkozzon idegenekkel és ne reagáljon ha szólnak hozzá. És én is pont ugyanezt csinálom. :D
2020. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem is megszoktak találni az ilyen hülyék ne aggódj.

Van a környékünkön egy szintén kutyás nő, aki amikor észreveszi, hogy mi is lent vagyunk, egyszerűen követ, csak azért mert egyszer állítása szerint nem szedtem össze a kutyakakit, pedig de. Az én kutyámat hála égnek nem akarják megsimogatni, eléggé bizalmatlan az emebrekkel, mentett kutya. A barátai gazdáit eltűri, simogathatják napestig, de ismeretlenek nem. De azért itt is vannak olyanok, hogy csak nézek milyen emberek vannak.

Amikor kölyök volt még, mindenkitől kaptam az okoskodásokat, hogy mit hogy kène, ezt úgy, hogy több kutyám volt már, velük nőttem fel stb.

És akkor nálam jött a hám téma, hogy miért azzal sétáltatom, azért fog elkezdeni húzni és ehhez hasonlók.

Egyszer én is meguntam és szóltam nekik, hogy nem szeretném hallgatni többet, mert egyszerűen nem érdekel, nem is az ő dolguk. Azóta kikerülnek..

2020. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kis olvasnivaló.

[link]

2020. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is vannak ilyenek. Egy 13 éves ivartalanított kistestű keverék kutyám van, de rengetegszer összefutok olyannal, főleg idősekkel, akik megkérdezik, hogy mikor lesz kiskutya, elvinne belőlük egyet. Én erre mindig kedvesen válaszolok, hogy ivartalanítva van nem lesz kiskutyája, erre az szokott lenni a válasz, hogy de kár, pedig olyan aranyos, én szeretnék egy ugyanilyen kiskutyát. Csak arra nem gondol senki, hogy pont ugyanolyan kistestű keverék kan kutyát nem lehet szerezni, és egyébként is ki tudja mit örökölnek a kölykök. Na meg a gyerekeket nagyon szeretem, főleg amikor visítva jönnek oda, hogy megszabad-e simogatni a kutyát. Mivel nagyon barátságos kutyus, ezért megszoktam engedni, hogy megsimizzék. A kedvencem pedig most jön. Falun élünk, ezért rengeteg kutya nincs szocializálva, esetleg kertben nő fel, de mivel felnőttkorában behívható, póráz nélkül simán kiengedik az utcára. Ha arra megyek sokszor, csak a kapu van nyitva, és a szocializálatlan, szerencsére főként kistestű kutyák, ugatva, vicsorogva támadnak. Ha a gazda észreveszi, akkor ráüvölt, és a kutya jó esetben beszalad, ha nem akkor azért kijönnek segíteni, mert jaj az én agresszív kutyám bántja az ő Morzsikáját/Buksikáját. Van aki még csak bocsánatot sem tud kérni. Szerencsére ilyen támadás nagyon ritkán fordul elő, az utolsó kb. 1,5 éve volt, de mindig nagyon figyelnem kell, hogy megelőzzem az ilyesmit.

Azoknak akik kiskutyát akarnak megszoktam mondani, hogy boccs, de ivartalanított, és egyébként se fialtatnám, a gyerekeket oda szoktam engedni, mivel szerencsére elképesztően barátságos kutyám van, de amikor valakinek a kutyája nekünk ugrik, azért megszoktam jegyezni, hogy a kutyáját ne futtassa póráz nélkül az utcán. Szerencsére komoly baleset még nem történt.

2020. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!