Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának nem való amstaff?

Első kutyának nem való amstaff?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy nem ajánlják első kutyának.

Hogy szerezhetnék tapasztalatot anélkül, hogy vennék egy "könnyebben kezelhető" kutyát? Mindenképpen ezt a fajtát szeretném, viszont nem akarok felelőtlenül dönteni.


2020. aug. 7. 10:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. aug. 7. 17:31
 12/16 anonim ***** válasza:
39%
Senki nem szuletett allatidomarnak, ezert illik szakember segitseget kerni a kutya nevelesehez ... ha ez megvan, akkor siman lehet elso gazdis a kutya, majd egyutt fogsz fejlodni vele.
2020. aug. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem baromira nem azon múlik, hogy hányadik kutya. Sokkal inkább azon, hogy mennyire vagy határozott és következetes jellem, mennyire vagy hajlandó utánajárni a nevelésnek, esetleg kutyasuliba vinni. Sokadik kutyával is lehet valaki egy inkompetens balphasz, más meg elsőre is elbír egy makacsabb kutyával, mert utánajár, felkészül és következetesen neveli.

Mikor kiskamasz voltam, a szüleim vettek egy kölyök rottweilert. 90%-ban én foglalkoztam vele, órákat kint voltam, tanítottam jutifalattal, kiolvastam egy könyvet a fajtáról, a nevelésükről, én sétáltattam stb. Ivaros kanról beszélünk. És jelzem, nem tört bele a bicskám, nagyon jó kutya lett, tisztelt, szótfogadott, soha semmi gond nem volt vele azon kívül, hogy más kanokkal domináns volt, erre kellett figyelni (ivartalanítás nyilván sokat segített volna, de a szüleim nem akarták). Most bull keverék van, ő is első szóra csinál mindent, bár ő lány, simulékonyabb jóval.

Ismerek ugyanakkor olyat, aki meg egy viszlát nem bír megnevelni, meg olyat is, aki a szobacirkáló keverékétől szabályosan fél... Egyikük se első kutyás.

2020. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Viszlát=vizslát. Bocsi :D
2020. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

Jelentkezhetsz ideiglenes befogadónak egy szimpatikus szervezethez, először egy "könnyű" kutyát vállalj majd jöhet akár egy (lelkileg)nem sérült amstaff vagy keverék, aki, ha megtetszik marad nálad, ha nem, akkor megy egy végleges gazdihoz.

Szerintem lehet első kutya, a lényeg, hogy legyél vele következetes, vidd folyamatosan suliba, mindig tartsd észben és fogadd el, hogy nem mindenki akarja a kutyáját odaengedni hozzátok és persze egy olyan párosítás nyugodt, de emberrel együttműködni akaró kölykét válaszd, akiknek a felmenői is problémamentesek voltak.

2020. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
47%
Egy tenyeszto ki tudja valasztani az igenyeidnek megfeleloen viselkedo kolykot vagy felnott kutyat.
2020. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!