Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz vagy francia bulldog...

Mopsz vagy francia bulldog lakásban szerintetek tartható?

Figyelt kérdés

Alapvetően úgy gondolom,hogy kutya az lakásba nem való.

Pláne nem egy ilyen kis lakásba 36m2 garzon


A barátnőm viszont ragaszkodik hozzá,hogy legyen kutyánk, és kaptam egy ultimátumot,hogyha nem lehet akkor elköltözik, úgyhogy kénytelen voltam bele menni.


Valamelyiket a kettő közül fogja választani.


Szerintetek tartható valamelyik lakásban?



2020. aug. 7. 11:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%
Első 2 mondatoddal abszolút egyetértek
2020. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Ezek az ölebek nem is tarthatók kinn. Társasági kutyák.
2020. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Ezek csak benn tartható kutyák, leviszitek őket sétálni napi 3-4 alkalommal, és bőven kimozogják magukat.

DE!!! SOHA nem lesz jó vége, ha az egy háztartásban lévők közül valaki nem akarja a kutyát, és mégis lesz. Azért egy kutya elég jelentős jelenlét (főleg egy kis) lakásban ahhoz, hogy ha nem szereted a kutyát, akkor terhedre legyen. Áldozatokat is kíván, főleg, míg kicsi és nem lesz szobatiszta. Arra fogsz hazamenni, hogy a lakás tele van pisivel-kakival, például. Éjjel nyüszíteni fog. Megrág dolgokat. Gond lesz az elhelyezése nyaraláskor, stb.

Nyilván ezt aki akarja a kutyát, az bevállalja. De ha te nem akarod, neked csak teher lesz.

Gondoljátok át ezt, mert ennek rossz vége lesz a kapcsolatotokra és a kuytára nézve is.

2020. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Ezek a fajták kizárólag bent tarthatók, télen megfagynának kint, amúgy meg társasági kutyák nagyon igénylik a gazda jelenlétét/közelségét.
2020. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Kistestű, rövidszőrű, rövidlábú fajták nem tarthatóak kint, főleg hogy az általad említett kettőnek még az orra is nyomott. Nyárom még nem is lenne bajuk, de télen és hidegebb időben mindenképp be kellene engedni őket. Plusz társasági kutyák, akkor boldogok, ha a gazdival lehetnek.


Tudja a barátnőd amúgy, hogy mivel népszerűek, rengetegen szaporítják, rengeteg a beteg kiskutya, és egy lelkiismeretes tenyésztőtő is 2-300 ezer forintba kerül? Olcsón, facebook csoportokból nem éri meg hozni, keressetek rá Söjtör, Nyírbogát és hasonló szaporítótelepekre, nagyon fontos, hogy az ilyeneket ne támogassátok azzal, hogy onnan hoztok kiskutyát.

2020. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22%

100.000vettem tórzskönyvezett francia bulldogot,nagyszülök dijnyertesek,gyönyörű 16.5kg kan

Erröl ennyit

A szaporitók sokszor jobban megvágják az embert,mint a tenyésztők

2020. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

Nem tartom valami dicséretesnek a barátnőd hozzá állását.

Tudom, hogy nem segítek ezzel a válasszal, de muszáj leírnom a véleményem.

Azért ha logikusan végig gondolja, akkor nagyon is tudnia kellene, hogy ez nem jó ötlet. A kutya nem fogja túl jól érezni magát.(szerintem) Ráadásul még meg is zsarolt, hogy ha nem lehet kutya, akkor elköltözik.. Azért ez nem semmi..

2020. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
Hát még az állatorvosi számlák hogy vágják meg az embert. Az én kutyámnak volt olyan kezelése, ami többe került, mint amennyiért a szapitól vettem. És ismételni kellett.
2020. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
8. Hát ne csodálkozz ha szapitól veszel beteg kutyát...
2020. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Na igen ebből volt egy "kis" veszekedésünk múltkor.


Én nem értek a kutyákhoz bevallom,nem is volt soha sőt nem is vágytam rá.


De volt 1 szabad délelőttöm és utána néztem neten.

Minimum 1 ilyen kutya 120.000 Ft vagy inkább több 1 db oltás 20.000 Ft vagy inkább több.


Akkor még nem beszéltünk a havi szinten az etetéséről.

Nemtudom kutya lakásban nekem mindig,oly "Úri huncutságnak tűnt"


Egy kutya ha unatkozik,ha nő foga vagy csak ,ha úgy van összeragja a bútorokat.A szőrét vedli,pisi,kaki,vele járó szagok


A barátnőm azt mondta hogy ő majd figyel rá különben őt nem zavarja ha megrág 1-2 bútort,na ott kicsúszott a számon,hogy persze hogy téged nem bánt nem vettél egy bútort sem a lakásba.


Azután megkaptam minden,hogy olcsó János vagyok különben is fizeti a rezsi felét stb.

Megkaptam az ultimátumot is.


Őszintén attól félek,hogy ez ilyen fellángolás a barátnőmnél.Hogy 2-3 hétig jajj,de cuki aranyos aztán mikor már megunja én vihetem le majd mindennap sétáltatatni munka elött után,takaríthatok utánna.


Kövezzetek meg én 8-10-12 óra után szeretek a kanapén lustálkodni,nem akarok futkosni le föl a 4. Emeletről mert éppen a kutya nyüszít,mert végezné a dolgát.

2020. aug. 7. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!