Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik jártak oviba kutyával,...

Akik jártak oviba kutyával, hányszor voltatok?

Figyelt kérdés
Oviba járunk, jó program, szereti a kutyám nagyon. Érdemes végig járni ameddig engedik?
2020. aug. 8. 18:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
van, igen. :)
2020. aug. 8. 18:18
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon humorotoknál vagytok, jókat nevettem, túl tudunk ezen lépni? :D
2020. aug. 8. 18:27
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Az itt röhögcsélőknek üzenem, hogy a tájékozatlanságukat nem kéne fitogtatni. A kutyaovi a kutyaiskolák kölyökkutyák részére szervezett programja, ahol a kiskutyák szocializálódhatnak, megtanulhatják a többi kutyával való kommunikációt és viselkedést (természetesen a gazdáik is jelen vannak), mielőtt a további kiképzésükre sor kerül. Ugyanis amelyik kölyökkutya nem szocializálódik megfelelően kölyökkorban, később félénk vagy agresszív lehet a fajtársaival szemben, amit már nehéz korrigálni.

Szerintem érdemes végigjárni a programot, bizonyára nem véletlenül tervezik az adott időtartamra, a kutyus meg élvezi.

2020. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Mit értettetek félre? Simán csak tahók vagytok. Vagy ahhoz is hülyék, hogy ha odaböfögtök egy kommentet olyan kérdés alá, amiről fogalmatok sincs, legalább rákeresettek hogy mi a fenéről van szó.
2020. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Teljesen igazad van kedves 10-es, nem néztem utána és most szégyellem magam és elnézést kérek a Kérdezőtől és Tőled is. Olyasmibe ütöttem az orrom amihez nem értek. Remélem meg tudtok bocsájtani.
2020. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Nálam mindenki végigjàrja (7 hónapos korig engedem a kutyákat oviba), sőt, sokan könyörögnek, hogy még picit maradhassanak, mert jó a társaság. :)


Minél tovább lehet ovis a kutyus (ugye ivarérés függvényében), annál jobb. :)

2020. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat! Maradunk a 7. hónap végéig (itt is annyi az ajánlott), nagyon imádja.


Csak azért kérdeztem igazából, mert cserélődnek a kutyusok, sokan csak pár alkalomra jönnek, ahogy észrevettem.

2020. aug. 8. 19:19
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként mi a helyzet, ha közben ivartalanítom? Kanról van szó, lassan esedékes, túl is eshetne rajta menetközben. Már 5 hónapos.
2020. aug. 8. 19:21
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Nincs semmi gond. Nyilván 1-2 alkalmat ki kell hagyni a seb miatt. De utàna, mintha mi sem történt volna, lehet menni tovább. Nálam legalábbis. :)
2020. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Azert jar kutyaoviba, mert meg pici es nem fejlett az agya a komolyabb kepzesre. Ilyenkor szocializalodik a hasonlo koru kiskutyakkal, a gazdik is megtanuljak az elso lepeseket es nagyjabol eljutnak az ul, fekszik, labhoz parancsokig.


Nagyjabol 8 honapos kora korul erett mar annyira, hogy alapfoku iskolaba mehet, ahol megtanulja a porazfegyelmet es kis szerencsevel a visszahivast is.


Utana jonnek meg csak a komolyabb engedelmessegi elvarasok, de ez mar nagyjabol az ivarerettseg utanra esik.


Az engedelmessegi meglete utan lehet tovabb fejlodni ...

2020. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!