Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpepincser buszon?

Törpepincser buszon?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy buszra hogy vihetek fel egy német törpe pincser kutyust? Hordozóban, esetleg ritikül táskában, vagy az ölemben lehet? Idôs kutyus, eredetileg anyum nevén van, de nem törôdik vele. Szeretném elvinni állatorvoshoz, mivel szerintem kialakuló emlõdaganatja van(ismétlem csak szerintem, nem biztos hogy az, ezért is szeretném elvinni dokihoz), valamint a kötelezô oltásokat is be szeretném adatni neki, chipelni.


Viszont eléggé kint lakunk a városból, gyalog 40-50 perc lenne bejutni az állatorvoshoz, busszal olyan 15 perc lenne. Mivel picit dagi, idôs, nem mernék olyan sokat sétálni vele, kocsival nem biztos hogy eljutok, ezért jött fel hogy busszal menjünk.


Szájkosarat adjak rá? Valami papír kell, oltási könyv? Jegyet kell neki vennem? (nyakörv, póráz az van természetesen)



2020. aug. 9. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Élő állat olyan zárt szállítóeszközben szállítható, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki. Nemzetközi utazásnál élő állat kizárólag külön Hirdetményben (www.volanbusz.hu/) szereplő vonalakon szállítható.


Autóbuszonként egyidejűleg egy kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve is szállítható. A távolságnak megfelelő kutyajegyet kell vásárolni. Kutya szállítása esetén az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási könyvével vagy az útlevelével.


A segítő kutyák (pl. vakvezető, mozgáskorlátozott személyt segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő kutya), valamint a hatósági feladatok ellátását segítő kutyák az autóbuszon díjmentesen és szájkosár nélkül is szállíthatók.


A VOLÁN fenntartja az élő állatok szállításának korlátozásának jogát, valamint az állat által okozott kárért a szállítója felel.


Az élőállatok szállításának feltételeiről és a díjszabásról itt tájékozódhat: díjszabás, utazási feltételek

2020. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp póráz szájkosár kombóval vinném, hordozóhoz brutál meleg van szerintem.
2020. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor beszerzek egy apró szájkosarat neki.
2020. aug. 9. 22:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tennék egy próbát a hordozóval, lehet kapni rácsosat, ami jobban szellőzik és raksz alá hűtőmatracot, esetleg kora reggel mentek, ezek szerintem könnyebben megoldható akadályok, mint egy olyan kutyát, akin életében nem volt szájkosár és még nem utazott buszon szájkosárral, pórázon szállítani, iszonyatos stresszes lesz neki végig, a hangok, az új hely, meg a szájkosár is.

Ha a hordozóhoz megfelelően hozzászoktatod, pl így: https://www.youtube.com/watch?v=Jo_tvVI8S3E akkor legalább nyugodtan fog utazni.


Ha mégis a szájkosár+póráz mellett döntesz, akkor semmiképp se vegyél textil szájkosarat, csakis olyat, amiben a kutya kényelmesen ki tudja nyitni a száját, tud lihegni, különben még jobban megviseli majd a meleg. És a szájkosárhoz is szoktasd picit, ne akkor rakd rá életében először.

2020. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan egyébként oltási könyv is kellene.

Viszont ha elmagyarázod a kalauznak a szitut, biztosan megérti.

2020. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítô válaszokat!


Sajnos az oltási könyve elveszett az utóbbi években, mert nagyon sokat költöztünk(4 év alatt 8szor kb). Remélem ha esetleg kalauzzal futok össze megérti és nem hiszi azt hogy bliccelek.

2020. aug. 9. 22:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen a sofőr fog vele foglalkozni, hanem az ellenőr, aki fel se száll a buszra, amióta ez a kovid van.

Póráz, szájkosár, ha nem hordozóban van, akkor jegy. Sztm az oltási könyvel nem foglalkoznának, de visza felé legyen, állatorvos ad.

2020. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Kicsit off, de mi az hogy elveszett az utóbbi években? Akkor mibe írták az oltásait? Vagy miért nem adtak újat?


Namindegy.

2020. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8as. Az utóbbi évekban anyum sz@rt nagy ívben a kutyusokra, nem voltak beoltva, se chip semmi. Mivel rohadt sokat költöztünk pont az a kiskönyv számított legkevésbé neki. A kutyus itt van nagyszüleimnél, egy alutasakos kaját nem képes venni. Mivel lett egy kis pénzem(születésnapom miatt) úgy döntöttünk barátnômmel hogy elvisszük ôket orvoshoz, oltásra, vizsgálatra. Mivel anyumnak csak a saját dobbermanja számít, valamint munkanélküli, kihúzta magát a feladat alól. Apumnál is van egy kutyája, de sajnos azt nem tudom elvinni orvoshoz egyedül, pénzem is csak a két picire van. (szóval anyám 3 kutyáját én, mamámék és apám látjuk el)


Valamint egyszer anyám szerzett egy csivavát, az is itt van nagyszülôknél. Neki soha nem volt oltási könyve se...


Anyám mindig is állathalmozó volt, egy idô után lepasszolta a jószágokat másnak. Én nem szeretnék ilyen lenni, próbálok mindent megadni nekik amit bírok. Sajnos így alakult hogy nem tudok félretenni, mert anyám kutyáira kell költenem.


Nem azzal van a baj hogy a szeretett kutyusokra megy a pénz, hanem hogy anyám nem óhajt egy forintot se fizetni,meg szerinte fölösleges félretennem 17 évesen...

2020. aug. 11. 00:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, és basszus, emlékszem rád :o egyszer tettél már fel itt kérdést, csak ott a dobiról volt szó. Válaszoltam oda is, sajnálom hogy nem oldódott még meg a problémád. A dobi hogy van? Jobban tudják azóta kezelni?
2020. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!