Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpepincser buszon?

Törpepincser buszon?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy buszra hogy vihetek fel egy német törpe pincser kutyust? Hordozóban, esetleg ritikül táskában, vagy az ölemben lehet? Idôs kutyus, eredetileg anyum nevén van, de nem törôdik vele. Szeretném elvinni állatorvoshoz, mivel szerintem kialakuló emlõdaganatja van(ismétlem csak szerintem, nem biztos hogy az, ezért is szeretném elvinni dokihoz), valamint a kötelezô oltásokat is be szeretném adatni neki, chipelni.


Viszont eléggé kint lakunk a városból, gyalog 40-50 perc lenne bejutni az állatorvoshoz, busszal olyan 15 perc lenne. Mivel picit dagi, idôs, nem mernék olyan sokat sétálni vele, kocsival nem biztos hogy eljutok, ezért jött fel hogy busszal menjünk.


Szájkosarat adjak rá? Valami papír kell, oltási könyv? Jegyet kell neki vennem? (nyakörv, póráz az van természetesen)



2020. aug. 9. 21:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem igazán lett jobb a dobi sorsa. Rángatják össze-vissza, a 4 órás autóutat agy apró boxban tölti. Kb félúton megállnak kávézni, ott rohangál 30 percet, majd mennek tovább. Mostmár csak Pedigreet kap, nincs költségvetéz K9re. Mindketten munkanélküliek, most lombikoltak, de mivel nem volt arra se pénz, az anyósa vett fel hitelt. (pedig kb 1 éve anyám kapott 5 millót, mert el lett adva a ház, és az exférjével megfelezték a pénzt)


Mindig elôadja mennyire fain, aranyos, okos a kutyája, utánna szindja hogy bevizel, rángat, stb.


Múlthéten hazajöttek, mert Pestre mentek orvoshoz, nem bírták egyedül hagyni a kutyát/nem volt aki levigye. Azért jöttek haza hogy a Papucsférj szülei rohangálnak majd vele, mert én kijelentettem hogy nem fogok a kedve szerint ugrálni neki, programom van, amúgy se elôzõ este kellett volna szólni szerintem.


A kutya harapdálta a kezem, merthogy "játszik". Nagyon fájt hogy megharapott, hirtelen gyengéden meg is pofoztam az orrát. Erre anyum engem cseszett le, mi az hogy megütöm, mikor õ rendszeresen verte a kutyát.


Nagyszüleimre akarta rásózni a jószágot azzal az indokkal, hogy idegennek nem akarja odaadni, de itt biztos jó helye lesz...


Párszor ki is hozták, amikor itt laktak a városban

A dobi kikaparta a veteményest, letaposta a virágot. Papámnak a hasára ugrott, nem volt kellemes neki, fôleg hogy kiderült van egy vérrög az egyik érben a hasában...A csivava keverékem nagyon meg volt ilyedve,a pincser is. Ugatták a dobit, remegtek a félelemtôl. Feltettem õket a hintaágyra, védtem, nyugtattam ôket. Erre anyám megütötte erõsen a csivava fejét. Én kikeltem magamból, hogy nem ártott neki a Piciri, milyen jogon bántja?! Mondtam azt is hogy inkább a dobbermanját üsse meg, mert nem állapot ahogy ugrál, rángat, stb. Erre morogva, sértôdötten hazamentek.

2020. aug. 12. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!