Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érnéd el a helyemben?...

Hogy érnéd el a helyemben? Van több állatom, kinti kutyám is, de én csak egy bentit szeretnék!

Figyelt kérdés

Van 2 kinti kutyánk, 1 macskánk, de nem jöhetnek be(mert nagy kutyák) és pár egyéb kisállatunk amikkel egyéb okokból nincs mit csinálni(már öreg és sokat alszik, a másik meg nem szereti ha simogatjuk). DE én csak egy közepes vagy kisebb kutyára vágyom régóta ami be is jöhetne és én választom meg a fajtát és ténleg az enyém lenne(előbbiek nagy része közös, nem én választottam).

Hogy kezdenél bele, ha 1 éven belül(tavaszra) elterveznéd hogy megveszed a kiskutyát? A szülők sztem megpuhíthatók.

21/L


2010. aug. 4. 15:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Először is rögtön el kellene kezdened pénzt gyűjteni! Aztán kiválasztani a legmegfelelőbb kennelt! :) Később ráérsz megvenni az apróságokat. Az első két lépés a legfontosabb. Egy TK-s kiskutya kb. 80-tól kezdődik, bár nem tudom milyen fajtát szeretnél és milyen egyéb célra.
2010. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

igazán nem értem miért nem lehet a 2 meglévő kutyával foglakozni

egy kutyával nem abból áll az élet hogy fekszel vele a kanapén ...ezenkívül minden másra alkalmas a kinti kutya is

2010. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Ez most körübelül ugy jött le hogy te elhanyagolnád majd a többi kutyát ha meglenne a benti. vagy most elhanyagolod. Hát szerintem az első lépés kiválasztani a megfeleőt. Utána keresni előrejegyezhetőt. Szerintem nem fontos hogy törzskönyves legyen, de ha azis, vannak 50ezer alatt is törzskönyvesek. Elkell dönteni hogy fiú lány lessz-e. Pénzt gyüjteni, .És ami fontos. Olvas utána a fajtának. Nemszabad scak ugy vakon megvenni.Tenyésztőktöl is érdeklődhetsz. És a szüleid beleegyezése is fontos. Utána megkell venni az elengedhetetlen dolgokat. Kutyatál póráz étel játék. És olyat kell választani ami jól kijön a többi kutyával. Mert az mondjuk elég gáz lenne ha megvennéd a kutyádat és nemlehetne összeengedni a többivel. Azthiszem körübelül enyi.
2010. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
Azért badarságokat ne írjunk már.. a törzskönyv és a megfelelő vérvonal a legfontosabb! Hiszen ez ad a latba egészségügyileg! ÉS azt honnan tudja majd előre hogy hogy fog kijönni a kutyáival? :D Ez már a nevelés kérdése. Viszont ha olyan kutyát vesz ami nem törzskönyves vagy ilyen 50en alatti mint ahogy te írtad akkor elég nagy eséllyel lesz ideggyenge és akkor nem igen fogja tudni a két kutyával tartani.
2010. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A kinti kutyákkal is lehetne fogfalakozni,engedelmesség stb..


Egyébként valúszínű,hogy a két kinti féltékeny lesz egy ideig,vagy örökre a bejárósra,esetleg elverik majd,mert a kutyák sem hülyék,látják,hogy annak szabad,amit nem,és hogy te plusz figyelemmel tünteted ki.

Erre egy egyszerű példa:

A menehlyes kutyáknál,ahol több van egy kennelben,azt amelyiket kivitték sétálni hosszabb időre,és a többiek előtt,de a kennelen kívül simogatták játszottak vele,azt megverték amikor visszakerült.

2010. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

te jó ég..

miért, ha nagy egy kutya akkor már tilos a bemennie a házba? jó régies falusi gondolkodás..

nekem van 1 nagytestű, és egy kistestű kutyám, mind a kettő bejöhet, igaz télen ha vizesek, akkor csak az előszobába..

már látom a szemem előtt, hogy veszel egy kis fehér lábtörlő kutyát, ott fogod kényeztetni, mint valami hercegnőt, a másik két "nagy" kutya meg kintről nézik. foglalkozz a nagyobbakkal, neveld meg őket, vigyed őket sétálni naponta. 3 kutya nagy felelősség, persze csak ha mindegyik jól van tartva.. 21 évesen ennyi eszed.. ha látják, hogy foglalkozol a már meglévő kutyáddal, nyaggathatod őket, és elmondhatod, hogy a saját pénzedből megveszed a kutyát, beoltatod őt, etetni fogod, így semmi gondjuk nem lesz vele!

2010. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

én foglalkozom a kintiekkel is, de nem én választottam a fajtát és magamnak nem ilyet választanék(idegességre hajlamos vagyok és ezt csak erősíti a hiperaktív, munkamániás, vihartól és hangos zajoktól félő kutyám, a terrierünk meg motiválhatatlan, nem szeret se játszani, se ha simogatják, se feladatokat tanulni).

Jól szocializáltak.A hiperaktív kutynak jól is jönne hogy lemozgatná, mert a másik ugye lusta és nem futkározik hiába hívja.

És vidékiek vagyunk, kutyasuli csak 40 perc buszozás+helyi járatozás után van, és egyik kutya sem bírja az utazást, hánynak tőle(és túl nagyok is hozzá, problémás).

Azért kéne a kisebb kutya hogy vihessem magammal több helyre, bent pedig nem döglenék vele a kanapén, (eleve nem engedem majd fel ha lesz semmi ülőalkalmatosságra)hanem rossz időben is lehetne vele játszani a szobában.

2010. aug. 4. 16:31
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen még a szülőket kell puhítani egy kutyáért és akkor engem oktatsz a kérdésemnél hogy mit csináljak a kutyámmal? Hát szerintem húzd meg magad inkább! Miért nem jók neked a tökéletes terápiás, gyerekimádó kinti kutyáid akikben 100% megbízol? :) Ha ilyen tökéletesek lennének akkor a házban is simán ellennének.
2010. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Utolsó. Neked lehetne több eszed hogy nem írsz le rossznak egy embert akit nem is ismersz. Ha látnál minket valahol gyakorolni, rohadtul meglepődnél.De tudom, ezt az oldalt erre használják sokan, néha én is, kibosszankodod magadból a napi mérget.
2010. aug. 4. 16:34
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
a hiperaktív kutyát nem a másik kutyának kell lemozgatni, hanem a gazdájának
2010. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!