Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény vagy hím kutyát...

Nőstény vagy hím kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 13. 11:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
9%

Azt bírom, hogy akik nagy állatbarátnak tartják magukat, mennyire megsértődnek ha valami "rosszat" mondassz szegény állatról. XDDD

Nem hiszem, hogy jobban élnek az ő kutyáik mint az enyém, amelyik bezárva/megkötve nem volt soha, természetesen az utcára nem engedem ki magába, de a mezőn kedvére szaladgálhat a többi kutyával. Ja és a csirkecsontot is kap enni,tudom gonosz vagyok, de ez van. :)))

2020. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

A Hímek általában következetesebben kell nevelni, mert ők falkavezérek akarnak lenni, és ha nem tekintenek elég erősnek, akkor annak is fogják tekinteni magukat. Ezen az ivartalanítás, és a nevelés segít.

A nőstények ilyen szempontból általában nem annyira problémásak, de ha nem vagy elég határozott ők is a fejedre nőhetnek.

Vagyis a nőstényeket könnyebb nevelni, mert általában szófogadóbbak, viszont náluk az ivartalanítás kockázatosabb, mivel egy nagy alhasi műtétről van szó. A hímekkel következetesebbnek kell lenned, mert ha nem tekintenek elég erősnek, akkor szófogadatlanok lesznek.

Egyébként a kutya személyisége inkább függ a fajtától, mint a nemtől (pl.: A beagle-t arra tenyésztettél ki, hogy falkában hajtsa a vadászok elé a vadat, és mivel a falkász nem tudta mindet egyszerre irányítani, maguknak kellett dönteniük, és kommunikálniuk egymással, ezért nem is olyan szófogadóak, nehezebb őket nevelni. A golden retriver eredeti feladat az volt, hogy a lelőtt vadat parancsra odavigye a gazdájának, ezért ő szófogadó, könnyen nevelhető).

2020. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
14-es: Egy ilyen komment sem volt a kérdés alatt.
2020. aug. 13. 11:45
 14/28 A kérdező kommentje:
15-ös: Köszönöm a részletes választ!
2020. aug. 13. 11:52
 15/28 anonim ***** válasza:
25%
10-es vagyok! Felpontozol engem?
2020. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam
2020. aug. 13. 11:56
 17/28 anonim ***** válasza:
30%
14es vagyok, csak már ismerem az állatok kategóriában pontozgató embereket.
2020. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ, hogy te hogy érzed, melyikkel tudnál jobban bánni, egyébként fajta és egyedfüggő is, melyiknek milyen a természete. Van nehezen kezelhető szuka és könnyen kezelhető kan is. Én alapvetően inkább azért választottam szuka kutyát, mert lakásban élek, és nem akartam, hogy jelölgessen bent a kutya. Amúgy elég önfejű a kis mentett szuka kutyám is, visszaszól a szemtelen, provokáló más kutyáknak és belemegy a balhéba, ha más kutya kiprovokálja, szóval vele is határozottnak kell lenni, de jelölni nem jelöl, csak az utcán pisil felül más pisinyomokat.
2020. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
57%

A szobatiszta kan sem jelölget a lakásban. És ész nélkül a sétán sem.

Az sem igaz, hogy a szukák könnyebben kezelhetőek és simulékonyabbak, mint a kanok. Ez egyedenként, de fajtánként is változnak.

2020. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
23%

Nekem mindig kan kutyusom volt, szerintem jobb fejek mint a szukák. Barátnőmnek két szuka kutyája van és hisztisek, a tüzelés pedig rémálom.

A kan kutya ivartalanítása nem olyan nagy hasi műtét mint a szuka kutyáé és nincsen olyan sok lehetséges mellékhatás (inkontinencia pl).

Én a kanok mellett teszem le a voksom. (Nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyet írok :D)

2020. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!