Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dobjam fel a hétköznapi...

Hogyan dobjam fel a hétköznapi, monoton sétákat úgy, hogy a kutyának és nekem is izgalmasabb legyen?

Figyelt kérdés

Lehet csak én vagyok így ezzel és nem is igazán értitek a kérdést, de mostanában nagyon unalmasnak tűnnek az egyszerű, hétköznapi séták és szeretnék ezen változtatni valahogy.

Hétvégente nagyon jó, tartalmas, izgalmas programjaink vannak, kutyasulizunk, új helyeken kirándulunk, kutyás strandra megyünk vagy a környező városokba, ezeket nagyon szeretem, mindig nagyon várom is. Viszont hétköznaponként mindig ugyanazon az útvonalon megyünk, mert arra felé lehet jól kutyázni, úsztatni, labdázni, de ez kezd nagyon monoton lenni. Elég nagy mozgásigényű, aktív fajta, naponta 2-3 órát sétálunk és ez mindig ugyanott, ugyanazon az útvonalon elég unalmas.

A kutyám nem kifejezetten játékos, van néhány barátja, akit kölyök kora óta ismer, velük szeret rohangálni, játszani, a többiekkel sem agresszív vagy ilyesmi, csak játszani nem akar velük. Régebben egy nagyobb társasággal sétáltunk, de ott van 1-2 tank kutya, akik elég erőszakosan játszanak, az enyém meg ezt nem bírja, ha ők ott vannak csak kullog a lábam mellett, ezért velük már nem járunk közösen sétálni.

Jogosítványom nincs, csak a párom vezet, ő meg nem akar mindennap kutyát sétáltatni, ami teljesen érthető, viszont így a lehetőségeink is elég korlátozottak, izgalmasabb helyekre nem igazán tudunk menni.

Tud egy csomó trükköt egyébként, elég bonyolultakat is, szoktuk séta közben gyakorolni ezeket, de újat mostanában nem igazán tanítottam neki, leginkább azért, mert a már meglévőket szeretném pontosítani, tökéletesíteni.


Tudom, hogy ez nem egy egetrengető probléma, ez legyen az ember legnagyobb gondja, nem is azért kérdezem, csak kíváncsi vagyok, hátha van valakinek valamilyen ötlete erre, vagy hogy ez egyáltalán probléma-e másnál is, aki hasonlóan sokat sétál a kutyájával napi rendszerességgel. Nem szükséges leírnotok, hogy ez csak nyavalygás, hiszti, amikor az ember nem tudja mit csináljon "jódolgában", mert tudom hogy az, csak örülnék, ha valaki mégis tudna tanácsolni valamit, amivel ezeket a sétákat is fel lehetne dobni, szóval előre is köszi mindenkinek a hasznos válaszokat :)



2020. aug. 19. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fel tudod ám vinni szájkosárral, pórázzal tömegközlekedésre is. Kicsit távolabb buszoztok és ott sétáltok egyet.
2020. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden nap másfelé kódorgunk a városban, így nem unalmas. Még én is felfedezek közben új helyeket.
2020. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Néha menjetek el kutyás programokra. Szájkosárral és pórázzal viheted a kutyát is.

Nagyon sok kutyás 'közös séta' és találkozó van (még fajta találkozók is) ahol ugyan így újdonságra vágyók sétáltatnak együtt kutyát.


Vannak szabad kutyás strandok vidd arra is, had szaglássza az ázott természetet, az nekik érdekes.

Sportolni is tudtok nem feltétlenül kell sétálni. Bicikli utak (bikejöring), kocogó utak (cani cross), próbáljátok valami trükk alapú sportot (dog dancing), menjetek agility pályára..

Sok mindent lehet kutyával csinálni :)

2020. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy sétáltatom, hogy elsétálunk a város közepére(ott van egy jó park) de unalmasnak éreztem, ezért mindig más útvonalon mentünk oda, vagy más helyekre(pl. szökőkutakhoz, vagy kissebb parkokba/füves terekre)
2020. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :)


Mi is kirándulunk hétvégente, hétköznapokon is sétálunk 2 órát a környéken, szerencsére elég parkos részen lakunk. De messzebb nem megyünk, mert a város felé már sok az ember, túlzsúfolt. Nem éppen élvezet úgy sétálni, hogy attól rettegek mikor tapossák le valamelyik kutyámat (kistestűek)


Mi bandázni szoktunk, ha időm engedi. Van egy társaság, ahol hasonló méretű és habitusú kutyák gyűlnek össze és oda szoktunk becsatlakozni. Enyémek sem sokszor játszanak, de mégis húznak oda hozzájuk, szóval biztosan jól érzik magukat, csupán a társaság jelenléte miatt is.


Szerintem érdemes lenne kifigyelni a többi kutyást, hátha találtok partnert. :)

2020. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!