Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesz valaki szaporítótól...

Miért vesz valaki szaporítótól kutyát?

Figyelt kérdés
2020. aug. 19. 20:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Mert nincs 100-200 ezre fajtatisztára tenyésztőtől. De kérdem én, akkor miért nem mennek be egy menhelyre és mentenek meg egy kis vagy nagy életet?
2020. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
39%

Mert kaphat egy rossz szokásoktól mentes kutyát olcsón. Oké, sokszor rosszabb egy szaporítós kutya, mint egy menhelyi.

4 éve apám szaporítóhoz vitt amikor foxit kerestünk, én azt hittem tenyésztő, apám azt mondta (istenem, szaporítótól van a kutyám, igen, de ettől még nem kell lepontozni 🙏🏻) .

Eszméletlen jól jártunk, 5000 ft volt a kutya, egészséges, jó természetű, tanulékony, jól nevelt.

Persze nem mindenki jár ilyen jól. Szaporítós kutyánál könnyen előfordulhat egy csomó egészségügyi ésvagy mentális, idegrendszeri probléma. (Erre a tenyésztőnél is van esély, de állítólag a szaporítónál ez az esély magasabb)

2020. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Mert


- olcsóbb, az emberek nagyrésze kb mindenből az olcsóbbat választja, főleg akkor ha százezres különbségek vannak a két ár között, és neki úgy is csak családi kutyus kell (pl. Te se veszel félmillióért egy hiperszuper gépet, ha csak facebookozásra kell. Tudom, hogy nem ugyanaz, de sok embernek így jön le a különbség)


- nem tudják mi a különbség, vagy hogy van-e


- ha tudják se érdekli őket, mert a nagy tapasztalat azt mutatja, hogy szapitól is van egészséges kutya és tenyésztőtől is beteg (tudod ezek a jól ismert anekdotikus érvek. Ismerősék 500k-s francia bulldogja mindenre allergiás és még nyelőcső problémái is vannak, a haveréknál meg diszpláziás a 250k-s német juci, de ők 50-ért vettek egy labradort, aminek semmi baja)


- nem tudják hogy menhelyen is vannak fajta jellegű kutyák, vagy kölyköt szeretnének


- menhelyről nem tudnak örökbefogadni a túl sok szőrszálhasogató feltétel miatt

2020. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
20%
Menhelyrol akartam en is eloszor. De ott ivaratalitashoz ragaszkodnak. En meg mindenkepp ivarosat meg szocializaltat akartam. Igy hagytam oket. (Nem vagyok szaporito,csak nem szeretem a csonkitott magaalavizelo kutyakat.
2020. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Mindkét alkalommal szaporítótól vettek anyumék kutyát. Én ugyan nem fogom ezt a szokást folytani, mert tudom hogy milyen xar biznisz is ez, és mennyi kutya szenved miatta élete végéig.

Viszont, itt is lehet egy fokkal tudatosabb lenni. A mopszunk gyönyörű, ügyes kutya, teljesen stabil idegrendszerileg, soha semmi baja nem volt, pedig 10 éves. Egy olyan embertől vettük, akinek csak néhány kutyája volt, ritkán ellették a szukákat, és mind benn éltek a házban. A yorkinknak szintén semmi baja, nagyon szép arca van, és igazi személyiség, minden agressziótól mentes. A gazda szintén a házban nevelte a szülőket, talán egy pár szülője volt összesen, szintén ritkán fialtatta őket, és rendszereresen ellenőríztete a kicsiket is orvossal.

2020. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

"magaalavizelo kutyakat"

Több ivartalanított állatom is van, egyiknél sem tapasztaltam ezt. :D

2020. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
5-ös: Miért nem törzskönyveztette őket?
2020. aug. 19. 21:07
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Igazából, sajnos még mindig van olyan, aki nem tudja, hogy mi a különbség a szapi, és a tenyésztő között. Ezek főleg az idősek, de a tájékozatlan, főleg szegény sorsú fiatalok között is akad ilyen. Ők azok, akik meglátják a szomszéd kiskutyáit, hogy jaj, de aranyos, aztán megveszik őket. Nekik fel sem tűnik az, hogy nincs rendben a kutyával valami, mert nem ismernek mást, a szaporító, meg fialtatja tovább a kutyáit, mert van rá kereslet (Megjegyzem, néhány éve a szomszédunkban idegbeteg, agresszív labrador jellegű kiskutyák voltak, de a szomszédnak fel sem tűnt, hogy gond van velük, mert egyrészt utána sem nézett a sztenderdnek, másrészt, már a szülők is gyenge idegzetűek voltak, és nem találkozott, még másik labradorral. De szerencsére azóta, már menhelyre vitték a kutyákat).

A másik lehetőség az, hogy az illető olyan nyomorban él, hogy sem tenyésztő, sem menhely nem ad ki neki kutyát, de ő csak azért is akar, a szaporító, pedig kérdés nélkül, olcsón odaadja.

A harmadik indok az lehet, hogy az illető nem tudja elviselni, hogy a menhellyel, tenyésztővel tartani kell a kapcsolatot, és folyamatosan ellenőrzi a kutyát, ezért szaporítóhoz fordulnak, mert ő kérdés nélkül odaadja, és utána valószínűleg az életben nem látod őt többször, hacsak nem ismerősöd. Az igaz, hogy a szaporító nem ellenőrzi a kutyát, viszont nem is segít, ha szükség van rá, amit mind a menhely, mind a tenyésztő megtesz.

A negyedik indok pedig az lehet, amit az 1. írt. A vásárlónak nincs elég pénze egy kutyára tenyésztőtől, ezért a szaporítót választja. Lehet, hogy az illető nem is akar menhelyre menni, mert úgy gondolja, hogy a szomszédban ott van az az aranyos kiskutya, a menhelyen is ugyanolyanok vannak.

Bár én sem értem, hogy miért nem olcsóbb egy menhelyi kutya, mint egy 20-on ezres szapis ideggyenge fajtajellegű keverék.

2020. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
20%

"Miért nem törzskönyveztette őket"

Törzskönyves kutya törzskönyves szülőktől van. :) A yorkinknak azt hiszem valamelyik szülője volt csak törzskönyves, a mopsznak már nem tudom.

Persze ha nem törzskönyvezi a kutyákat, nyomuk sincs, ergo nem kell semmit fizetni. Legakábbis gondolom a hivatalas tenyésztők leadnak valamennyit az államnak.

Ja és persze, tenyésztő is lehet kuka. Volt is egy botrány, hogy ilyen meg olyan mesterkoszorús tenyésztő volt, elméletileg xy (pl 10) saját törzskönyves versenyeztetett kutyával, akiket a házánál meg is lehetett nézni. Közben meg 60 kutyás szaporítótelepet tartott fenn máshol a háttérben, tele beteg kutyával, akik már agyon voltak fialtatva. :( Ezt állatvédők fel is számolták.

2020. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
#7 Egy szaporító, azért nem törzskönyvezi a kutyát (és általában az olcsó kutyát akaró gazda sem), mert egyrészt, rengeteg feltételnek kell megfelelnie a kutyának, a legtöbb fajtajellegű kutya nem is megy át, másrészt ez is pénzbe kerül, amit sokszor felesleges pénzkidobásnak tartanak.
2020. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!