Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A méhgyulladás gyógyszeres...

A méhgyulladás gyógyszeres kezelése hatásos?

Figyelt kérdés

Van egy idős szuka kutyám. Lehet butaság volt, hogy nem ivartalanítottuk, de nem állt fenn a lehetőség, hogy a tüzelés alatt kan kutyákkal találkozzon. Sosem fialt. Most kiderült, hogy méhgyulladása van. A kora miatt az orvos nem javasolta a műtétet. Valószínűleg nem élné túl. Jelenleg hormont, antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt kap minden nap injekció formában. Nagyon gyenge, rengeteget alszik. Van olyan itt, akinek így gyógyult meg a kutyája? Annyira jól esne pár biztató szó. Az orvos nagyon pozitív, viszont én kétségbe vagyok esve.

Légyszíves ne írjátok azt, hogy milyen felelőtlen vagyok, amiért nem ivartalanítottuk. Nem tudtam, hogy fennáll a méhgyulladás lehetősége. Ő családtag nálunk. Mindig vigyázzunk rá. Ha tudtam volna, akkor évekkel ezelőtt ivartalanítottuk volna.

Olyan válaszokat várok, akiknek van tapasztalata ebben. Jól esne most pár biztató szó. Kísírtam már a lelkem is. 😔



2020. aug. 20. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, segít-e, mert nem kutya, de nekem a macskám járt így. És neki nem használt a gyógyszeres kezelés, antibiotikumot és gyulladáscsökkentőket kapott. De végül mégis műtét lett belőle. De túlélte, és 16 évesen pusztult végül el.
2020. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos saját tapasztalattal nem tudok szolgálni, de ha az orvosok pozitívan, bizakodóan állnak hozzá, akkor próbálj meg te is így gondolni rá, nyugodj meg, ne ess kétségbe, tudom, hogy nagyon nehéz és nagyon aggódsz, de hidd el, hogy az orvosok értenek hozzá, ha szerintük nincs ok a pánikra, akkor próbálj bízni bennük.

Figyeld a kutyusod, tartsd be az orvosok utasításait nagyon pontosan és alaposan, legyél sokat mellette, szeretgesd és nem lesz baj :)

Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!

2020. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy sikerül meggyógyítani gyógyszerekkel, igen. Attól függ, mennyire súlyos az állapota. Viszont ha ezt túl is éli, következő tüzelésnél újra előjöhet sajnos.

Fiatal kutyám volt, aki az elsőből kigyógyult, de a köv. tüzeléskor újra méhgyulladása lett, és meg kellett műteni.

2020. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást!
2020. aug. 20. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire előre haladott és mennyire erős a kutya,sajnos.


Baj az,hogy ha már egyszer előjött. Lehet most legyőzni. De pár hónap,fél év-1 év múlva újra kijöhet.


Nekem a 16 éves kutyámnak ciszták voltak a méhében kapott rá gyógyszert. De mondta a doki,hogy bármikor belobbanhat egy méhgyulladás. Valószínűleg akkor altatni kellett volna,mert neki szív problémája is volt. Úgyhogy az az altatást nem élte volna túl a műtéthez.


Végül végelgyengülésben kellett tőle búcsuznom.

2020. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya?
2020. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
11 éves. Tudom, szerintem sem nagyon idős még, de az orvos szerint nem bírná a szíve. Ma már sokkal jobban volt. Evett és egyre többet mozog.
2020. aug. 21. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jó a szíve, kibírja a műtétet szerintem.

Nekem a 9 éves kutyámnak lett méhgyulladása, későn derült ki, mert zárt volt, azonnal műteni kellett, de utána még 6 évig élt, igaz, az egészsége megrendült onnantól fogva.

Olyan 11 éves volt, amikor a farkát le kellett vágatnom, mert mindenhova beverte és iszonyú fájdalmai voltak, kiderült, hogy a farok végén amit én berepedt bőrnek hittem, az a csontja. Valószínű az ivartalanítás után felborult hormonrendszere miatt kikopott a szőre a farkán is és testszerte (pajzsmirigy alulműködése volt) és emiatt sebesedett ki idős korában a farka. Kegyetlen műtét volt, de utána megszűntek a nagy fájdalmai végre, úgyhogy ezt a műtétet se bántam meg, 15,5 éves koráig élt.

Másik kutyám szeméről melanómát műttettem le 15 éves korában és 19 éves koráig élt.

Volt kutyám, akit 15 évesen műttettem meg hólyagrákkal, teljesen helyrejött és még 2 évet kaptunk, maga a hólyagrák nem újult ki, más probléma miatt halt meg.

2020. aug. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!