Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Mikor kiakarom vinni az utcára sétálni a kutyámat leginkább reggel vagy este mikor nincs meleg. És nincsenek sokan. Elkezd visszafordulni. Kibújni a hámból hogy hazamehessen. És úgy csinál mint aki fél. Pedig se kocsi,se ember. De kutyasétáltatóban meg szépen sétál előttem vagy mellettem. Viszont nem tudom olyan gyakran elvinni oda, tehát nem tudom hogy szerettethetném meg vele az utcát.
2020. aug. 22. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Nyakörvvel is ugyanez a helyzet? Mennyi idõs? Mióta van veled\veletek?
2020. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyakörvet még nem próbáltuk. 3 éves és szinte születése óta itt van.
2020. aug. 22. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:

"És úgy csinál mint aki fél. Pedig se kocsi,se ember."

Attól még ő még fél.


A szocializáció alatt tágabb értelemben nemcsak a más kutyával való viselkedés értendő, hanem MINDEN, amivel a kutya a hétköznapok során találkozik, találkozhat. A fényes, kopogós padlótól kezdve a járókeretes bácsin át a kukás autóig. Hogy ÉRTSE az őt körülvevő világot. A jelek szerint ez nektek az utca kimaradt.

A megoldás az, hogy lelassulsz, olvasod a testbeszédét (mikor okés, mikor teljesen lefagyott), nem vársz tőle csodát, hagyod nézelődni és jutalmazod az érdeklődését. Hamarost meglesz a társítás, hogy séta = jó, kicsit félelmetes dolgokat távolról megnézni = jó és nem is olyan félelmetes.

A mentettem többek közf félt a madáretetőtől,a kukás autótól, a mumustól a bokorban, de meg kellett vele nézni a gyümölcsfát metsző bácsit, a gazoló nénit...

2020. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!