Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyánkkal? Egyszer...

Mi lehet a kutyánkkal? Egyszerűen nem alszik éjszaka!

Figyelt kérdés

Pár napja kezdődött. Szinte 2 óránként elkezd nyüszíteni az ajtó mellett állva s arra vár hogy valaki levigye sétálni. Nem tudjuk hogy miért, mert pisilni alig pisil valamit, kaki pedig egyáltalán nincs.

Séta után lenyugszik, de kis idő elteltével újra kezdi. Ha megbököm kicsit az orrát abbahagyja, de csak időlegesen, mivel szintén neki lát nyüszögni.

Amúgy alapból napi 4 séta van neki beiktatva, ami eddig vígan elég volt. Napközben nincs is baj vele, csak éjszakánként fesztiválozik.


2 éves fiú Bichon Frise.


2020. aug. 26. 09:39
 1/8 Hovarju ***** válasza:
100%

Ivaros? Lehet, hogy tüzelő szukák szagát érzi.

Vagy lehet hogy felfázott és csak ingere van a pisilésre. Mutassátok meg egy állatorvosnak.

2020. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha kizártátok a szervi okokat (állatorvos), akkor egyszerűen unatkozik. Nap közben nem fárad le annyira, hogy átaludja az éjjeleket, inkább lemenne sétálni. Elkezd nyüszögni, és ha elég kitartó, le is viszitek sétálni, ezzel pozitív megerősítést adva neki. Akár egy éjjel többször is. Tehát ha nincs eü.-i ok, akkor nappal fáraszd ki alaposan, főként egy esti hosszú, testet-lelket lefárasztó foglalkozás kellene, utána pedig akkor se vinni le sétálni éjszaka, ha a fene fenét eszik.
2020. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Na most mondjàtok panel lakók hogy jó ott a kutyànak. Udvaron teljesen jól ellene. Szaglàszik, hallgatóink, nézelődik...
2020. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1es, erre gondultunk még, igen. Na de ilyenkor mit tehetünk?

Felfázásra nem gondoltunk viszont, mert elég melegek voltak mostanában, és nem is volt olyan helyen ahol felfázhatott volna.


2es, rendben, megpróbáljuk az esti utolsó sétát meghosszabbítani.

2020. aug. 26. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A felfázás nem a hidegtől van, hanem baktériumtól. Vigyétek el orvoshoz. És ivartalaníttassátok, ha már arra jártok.
2020. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hovarju ***** válasza:

Ivartalanítsátok. A műtét után pár hónappal kiürülnek belőle a hormonok és nem fog annyira érdeklődni a szukák után.

Illetve, ha tudjátok, hogy csak szaglászni akar kimenni, ne vegyetek róla tudomást. Az utolsó séta meghosszabbítása is segíthet, de mindenképp ajánlanám az orvosi vizsgálatot is, hátha van valami más baja is.

2020. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak 8 hónapos a kan kutyám,de érdeklődik a tüzelő szukák iránt.


hétvégén pedig reggel fél 7 kor csipogott a nappaliban, erkély ajtó éjszaka is nyitva,de a rácsig a redőny le van húzva (nincs erkély csak ilyen kilépő).


Azt hittem valamit kell csinálnia,így rohantam le vele. Aztán pedig kb alig pisilt,meg csak csipogott. Aztán másnap reggel is megcsinálta de akkor a szokásos sétán már túl voltunk,tudtam nem kell semmi,nem vettem róla tudomást. Szimatolt a levegőbe és csipogott megjegyzem a 4.emeleten lakunk.


Onnantól volt még egy ilyen akkor se vettem róla tudomást. Azóta befejezte. De van mikor séta közben csak úgy elkezd csipogni,tuti tüzelő szukát érez.


Ki akartam volna vele próbálni a kiállítást,így nem volt tervben az ivartalanítása. De ha nagyon nehéz lesz vele tüzelés idején,akkor inkább golyótlanítom.Egyenlőre nem vészes. Bár nekem eleve fura,mert eddig szukáim voltak :D

2020. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meddig tart a séta? Lefárad tőle? Nem mindig pisi-kaki a lemenetel indoka, mozgasd meg. 2 évesen még nagyon fiatal, energikus, ereje teljében van.
2020. aug. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!