Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szállítása buszon?

Kutya szállítása buszon?

Figyelt kérdés

Ezt írja: Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas, zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be. A fentebb említettektől eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve, díjfizetés ellenében szállítható.



Na most ha én az ölemben fogom a kiskutyámat. Akkor is kell fizessek jegyet neki?



2020. aug. 27. 08:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%
Szia!Csivis vagyok:)Nekem az ölemben utazott pórázon és szájkosár NÉLKÜL xdNem is lehet olyan kicsi szájkosarat kapni illetve kiröhögnének az emberek.Szerintem a csivava egy buszsofőrt se érdekel,és villamossofőrt se:)
2020. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"De most eg csivavának hogy adjak a szájára egy szájkosarat? Nem harapós. Ekkora hülyeséget xd"


Nagy általánosságban az a tapasztalatom a kutyatartó "kollégákkal", hogy azok kutyái, akik maguk is nagy ívben tojnak a társadalmi szabályokra, azoknak neveletlen a leginkább a kutyájuk.

Tudod-e garantálni, hogy a buszon, ha melléd ül egy idegesítő, neveletlen kisgyerek, aki esetleg kapkod a kutyádhoz, akkor sem fog a kutya odakapni?

2020. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:02

Nagyon sokszor látok én is szájkosár nélküli kutyát pl a 4-6-oson.

A gond majd ott kezdődik, ha ellenőr jön.

Egyébként van buszvezető Pesten, aki szól, ha kosár nélkül akar az ember kutyával felszállni. De a legtöbbje nem foglalkozik vele.

2020. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A csivi belefer a ridikulodbe. Ha esetleg vki problemazik. :D
2020. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy nem harapós úgy általában, nem lehetsz 100%-ig biztos abban, hogy nem létezik olyan helyzet, amikor mégis odakapna. Pl. fáj a hasa, valaki engedély nélkül elkezdi ott simogatni. Nem feltétlenül kell nagy, műanyag boxban gondolkodni: nagyon ötletes hordozókat lehet kapni, kisebb kutyának textilből is lehet, mint egy kis táska.

Attól még, hogy mások nem tartják be a szabályokat, nem hatalmaz fel téged arra, hogy te is tegyél rá. Ennyi erővel minek rakjak a saját kutyámra szájkosarat, az enyém sem harap. Ja, hogy egy nagytestűnél már hőbörögnének? Egyébként láttam már olyat, hogy leszállított a vezető egy ürgét törpe tacskóval a novemberi esőbe, mert nem volt szájkosara. Megjegyzem, az oltási könyv is olyan, amit ritkán kérnek számon, de büntethetnek érte. Úgyhogy szerintem az a legbiztosabb, ha megfeleltek minden utazási feltételnek, a BKV-é egész betarthatóak (a MÁVnak és a Volánnak már vannak problémásabb kitételei).

2020. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!