Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járókelőket csúnyán ugató...

Járókelőket csúnyán ugató kutyával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Értem én hogy nevelni....

Van egy közepes termetű kutyánk, utcai keverék. Nagyon okos, például nem is nagyon kellett sok idő és elfogadta a “nem” utasítást is. Viszont ha valamire rákattan, akkor nem tudjuk kizökkenteni. Se szóval, se hanggal, se csipogós játékkal nem lehet rá hatni olyankor és ha oda lépnénk hozzá, előre tudja és távolságot tart, nehogy utolérjük.

Így van ez a járókelőkkel is. Bárki bejön hozzánk, farokcsóválós. De ha a járdán megy valaki, acsarkodva ugat. Nagyon kellemetlen. Szoktunk vele játszani, városban sétálni, más kutyákkal lenni, éri más inger is mint a családi ház udvara.

Most viszont aggódunk, mert féltjük az embereket és hogy elszökik egyszer egy bekattanás alatt. Nagyon nagyra tud ugrani, fürge, nyurga kutya.

Valaki járt hasonló cipőben? Ilyenkor mi a megoldás?

Ha egésznapos programon vagyunk, elfárad, akkor is ugyanezt csinálja.


2020. aug. 27. 18:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kan vagy szuka kutyus?

A kanoknál (és néha a szukáknál is, csak ritkábban) fiatal korban előfordul, hogy nagyon dominánsak, nagyon védik a területüket.

Esetleg ivartalanitassátok (ha még nincs). Eleve sokkal nyugodtabb lesz, ha nem tombolnak a hormonjai, és egy csomó betegséget meglehet vele előzni.

Az agresszió róla, meg arról hogy nem hagyja magát megfigni, le kell szoktatni de sűrgősen.

Múltkor találtam egy nagyon jó leírást, ha megtalálom küldöm.

Ami még segíthet, talán, hogy valamit tesztek a kerítésre, hogy ne lásson ki, de a hangokra így iy úgy is ugatni fog.

2020. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Néhány link, ami talán segíthet, meg nevelni a kutyust

2020. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!