Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vásárlás?

Németjuhász vásárlás?

Figyelt kérdés
Tolna megyében hol tudok vásárolni egészséges németjuhászt?:)
2020. szept. 2. 11:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
76%
Tenyésztőtől.
2020. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt en is tudtam, csak hogy valaki tudna ajanlani olyat, amivel nem fazok ra?:)
2020. szept. 2. 11:45
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Vegyel inkabb felnottet vagy fajtamentestol felnottet. Ott mar latszik a testalkat es testfelepites.

Kiskorban nem latszik meg sok betegseg!! En is emiatt kertem tenyesztotol felig felnottet!! Hozzam ott ugyanugy es betanitottam mindenre. (Nekem nem nj-om van ,de ugyanigy kockazatosnsk tartottam a vasarlast.)

2020. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonoom :)
2020. szept. 2. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Nézd meg a facebookon: minőségi, törzskönyvezett német juhászkutyák tenyésztőktől - csoportot. Fognak neked segíteni.
2020. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Uuuu kiraly vaagy, hatalmas koszi!
2020. szept. 2. 14:40
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Abban egyetértek a lepontozott 3as válaszadóval hogy a hobbi célra - olyan árkategórián belül ahol egy normál magyar polgár keresgél - beszerezhető németjuhászok többsége inkább show-vonal mint munkakutya, betegesen lecsapott háttal, gerinc, csípő és térd problémákkal. Persze ebből is van olyan ami egészséges de 2-3000 EUR+. Plusz a többi fajtához képest összehasonlításban is az egyik leginkább mozás- és foglalkozás-igényes fajta.

[link]


A munka vonalra tenyésztett németjuhászok (katonaság, drog, rendőrség, mentés, őrzés-védés, etc.) természetesen egészségesek és mentálisan is jobban kondicionáltak a munkára de egyrészt nagyon drágák másrészt nagy betűvel NEM házi kedvencek, napi több óra intenzív foglalkozást igényelnek különben megbolondulnak és nem ritkán veszélyesek is lesznek (ez egyébként nem ennyire hatványozottan de a show vonalra is persze igaz). Egy gazdás kutya.

[link]


A fajta standard-ek egyébként annyira eltolódtak már a show irányba hogy a - fajta eredeti rendeltetése szerint - munkakutyának tenyésztett egyedek már sokszor meg sem felelnek nekik.


Nekem egyébként a kedvenc fajtám, gyönyörű állat. Főleg a vörös.

[link]

2020. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
A hazai állomány borzalmas, én inkább valamilyen külföldi kennel felé nézelődnék. Szlovákiában vannak jó tenyésztők.
2020. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Lehet fellebgzés, de hobbi célra is csak szlovák kutyát vennék, munka, sportcélra meg pláne. A hazai állomány valami katasztrófa, tele van szaporítókkal, papíros szaporítókkal, illetve alig akad munkára abszolút alkalmas egyed, durván pontyhátú, idegileg is gáz show kutyák tucatjai
2020. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Szlovákiában keresgess.
2020. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!