Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állapítsam meg róla,...

Hogyan állapítsam meg róla, hogy megbízható tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés

Van a faluban egy srác, aki németjuhászokat tenyészt/szaporít.

A szomszédomnak olyanja van/volt, mind a kettő tőle. Az egyik pár éve meghalt (majd megkérdezem, hogy miben, mert tudom, ha diszplázia akkor felejtős). Most van nekik egy fiatal német juhászkutyájuk. Nagyon szép, ahogyan az is az volt, amelyik meghalt. Bátran merem állítani, hogy fajtiszta kutyus(ok).

Ha eljutok addig, hogy nyáron veszek egy kölyköt, akkor mit kérdezzek tőle? Vagy mire figyeljek?



2016. dec. 17. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Kérdezd meg mi a kennel neve és keress rá,hogy létezik -e,mik a vélemények róla.

Amúgy mennyiért kínálja a kutyákat? Ha 100 alatt,akkor tuti h szaporító.

2016. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Onnan tudod hogy tenyésztő hogy:

- tözskönyves kölyköket árul

- a szülők szintén tk-esek, tenyésszemlések, jó kiállítási eredményekkel rendelkeznek, betegségekre szűrték (ezekről mind papírt is tud mutatni)

- a kölyköket szerződéssel, garanciával, oltva, féreghajtva, chipelve, 8 hetes kor után adja oda

- az áruk min. 100 ezer Ft

2016. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hol laksz, a Karcagi Bátor Kennelre én rákeresnék a helyedben, most született 9 kis németjuhász, kb 3-4 hetesek, Mátyus Imre a tenyésztő, facebook-on is megtalálod őt név szerint, a Kennelnek pedig van hivatalos honlapja, ő hivatalos tenyésztő, normális, nagyon jó kutyákkal, 25-30 éve foglalkozik németjuhásszal, amit megtartott, és ami nála felnőtt azok közül 0 darab diszpláziás lett, és ezt én is biztosan állíthatom, hogy tényleg így van, mert régóta ismerem őt, ismerem a kutyáit, de vállal tenyésztési garanciát, tehát ha meghal a kutya fiatalon, vagy diszpláziás lesz vagy ilyesmi (kb. 25 év alatt tudtommal egyetlen 1 kutyával volt probléma, aminek nem állt fel a füle egyébként, tehát ennyi volt a probléma) akkor kapsz ingyen másikat a következő alomból, tehát nagyon korrekt. Nekem kuvaszom van, tehát semmilyen érdek nem fűződik hozzá, hogy őt reklámozzam, nem ezért mondom, hanem mert tényleg nagyon jók a kutyái. Pont láttam a szukát a fialás előtti napokban, mert kutyakajával üzletelünk, és ezzel kapcsolatban voltam nála, nyugodt volt, jót nevettünk egyébként, mert én féltem, tartottam tőle, hogy idegennek tart a kutya, fél majd, vagy agresszív lesz, főleg, hogy hasas, ő meg mondta, hogy ne félj tőle, ez nem kuvasz (mint ami nekem van), nem fog acsarkodni meg nekem ugrani :)

Kezes kutya az anyjuk, jó idegzetű. Én inkább biztos embertől vennék kutyát, aki tényleg leinformálható, és inkább utaznék, mint hogy vegyek valami kétes kutyát a faluból ami esetleg idegbeteg is lehet, neked is támadhat ha felnő, meg ilyesmi.

2016. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!
2016. dec. 17. 21:57
 5/17 A kérdező kommentje:

Amúgy akkor már nem lehetnek egészséges kutyái, ha nincs kennelje? Mert kétlem, hogy lenne neki. Nem hiszem, hogy magas áron adná, szomszédék nem valami tehetősek.

Köszönöm a segítséget!

2016. dec. 17. 22:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szaporítónak hívják a falubelidet.
2016. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
nem 100 százalék hogy beteg lesz de 50%-nál több. valami baja biztosan lesz, diszplázia, allergia, idegrendszeri probléma, epilepszia, vagy még ezeknél is rosszabb.
2016. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor maradok a kennelnél!
2016. dec. 17. 22:53
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Milyen gyakran vannak kölykök nála?

Egy normális tenyésztőnél akkor vannak csak kölykök, ha magának is akar utánpótlást, nem pedig eladásra. A te faludban valószínűleg egy szaporító van.

2016. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen szaporító, nem megbízható ilyen helyről kutyát venni. Felejtős.
2016. dec. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!