Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljes munkaidő mellett hogy...

Teljes munkaidő mellett hogy oldjátok meg a kutyatartást?

Figyelt kérdés

8-5ig tartó munka, plusz utazás oda vissza. Ez minimum 9,5 óra, amíg nem tudnék vele lenni. Az emberek többsége így dolgozik, és sajnos nagyon kevés helyre engedik bevinni magunkkal a kutyát.

Eddig otthonról dolgoztam, de úgy néz ki el kell mennem máshová. Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy ennyi időre magára hagyjam a kutyát, főleg, hogy lakásban lakunk. Munka előtt, után tudnám sétáltatni, de pl téli időszakban ilyenkor már korom sötét van, pl mezőzni már nem nagyon tudom vinni.

Más hogy oldja meg ezt? Megszokja a kutya?

Ha nagyon kell felfogadok valakit, hogy vigye le egyszer, hiába vagyunk lakásban de ha lenne kertem és bármikor ki tudna menni is zavarna ez... a kutyának a gazdája mellett a helye, és ez nagyon hosszú idő külön. Viszont sajnos dolgozni is kell. Mi a jó megoldás?


2020. szept. 2. 21:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Én már nehezen, mert 12 órázom 8 helyett meg a párom is.

Reggel 4-kor kelek, hogy 4:30-tól 5:30-ig tegyek vele egy nagy sétát, addig párom kirakja az étel adagját és feltölti az itatót.Utána elmegyünk dolgozni, és amikor haza ér (ő ér hamarabb) a párom ő viszi le, van agility bérletünk ott találkozunk összesen 2-3 órát elvagyunk,és legközelebb már csak egy esti eü sétát teszünk vele (valamikor még azt sem kell nyáron többet iszik így most igen, télen nem nagyon akar elmenni, kibírja hajnalig).

2020. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Amikor ilyen helyen dolgoztam, valamelyik gyerekemet kértem meg, hogy ugorjanak el ebédidőben. Nem mintha nem bírta volna ki a kutya, de jobb volt a lelkemnek, ha tudtam, hogy nem szenved.
2020. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy. Ezért nincs kutyám. Nem akarom kínozni.
2020. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem hinném, hogy még egy kutya lenne a megoldás, csak bonyolítanád a saját dolgodat. Kibírja azt az időt minden gond nélkül egyedül, másé is.


Még egy kutya 2x annyi gond, hiszen a mostani sem biztos, hogy csendben elvan, nem? Kettővel akarsz kutya iskolába járni/vesződni a tanítgatással egy helyett, minek? Bonyolultabb, egyszerre egyiket lehetőséget sem tudod letudni.


Ameddig meg nem tanítod legalább az elsőnek, hozzá nem szokik, hogy nem vagy otthon ne vegyél másikat. Ha egy kutya ugat az összes ugat,ha egy rombol az összes fog. Rántják egymást maguk után.


Ha rendben lesz az első és bírod a kutya tartást meló mellett már lehet fontolgatni még egyet addig felelőtlen döntés lenne. :)

2020. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
"Kibírja" magyarán rólatok szól csak a dolog nem az állatról. Más is úgy tartj meg jobb neki mint a menhelyen. A gyerek js kibírja ha nem foglalkozol vele meg magára hagyod. És még az is lehet, hogy jobb neki mint evy intézetben. Csak normális ember nem így all hozzá az állattartáshoz
2020. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Szóval szerinted vegyen még egy kutyát mellé, hogy az is vonyítson ameddig haza nem ér ahelyett, hogy megnevelné a mostanit?

Neked is gratulálok.

2020. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

A mostani kutyám is jól tűri, tehát nem ugat, nem rombol, nagyrészt alszik. A napközbeni sétát is meg tudom oldani valószínűleg, valaki át tud jönni, ha nem is mindig.

Lehet, hogy pár napig rossz lenne neki a váltás miatt, hiszen mostanában sokat voltam otthon, de ezzel nem hinném, hogy probléma lenne.

A második kutya nem amiatt jönne, hogy ne legyen egyedül ebben a helyzetben, hiszen már régóta terveztem, de a tenyésztő akit kinéztem már évek óta nem hozott le almot. Most tervezgeti, tehát ha összejön lehet, hogy hoznék egy kicsit (de ez még több hónap lenne úgyis, addig kialakulna a rutin a felnőtt kutyával is terveim szerint).


Az, hogy esetleg ez mégis társaságot nyújtana neki a magányos órákra, az maximum egy kis plusz pozitívum. A kérdés itt arra vonatkozott, hogy az ő "lelkének" vajon jobb, ha nem full egyedül kuksol otthon, hanem ott egy másik kutya? Vagy ez nem igazán számít náluk?


Nekem mindig bűntudatom van, ha sokáig otthon kell hagynom, de ahogy a válaszokból kiderült, mint a legtöbb embernek, aki 8 órában dolgozik ezt sajnos el kell viselnem. Ha emellett reggel és munka után megvan a séta, foglalkozás rendesen, akkor viszont a kutya nem szenved hiányt... legalábbis ezt semmiképp sem szeretném. Az emberek többsége mégiscsak így dolgozik, és sokaknak van kutyája. Remélem sikerül összeegyeztetnem nekem is :)

2020. szept. 4. 18:00
 18/20 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon okos 16oska nem ezt mondtam, hanem azt hogy ne tartson kutyát aki nincs otthon 8 órában
2020. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%

#14 válaszát cáfolom. Egyik kutyám ugatott mikor otthon hagytam, amíg egyedül volt, a másik kettő soha.


Nekem hárman vannak és úgy látom sokkal jobb nekik. A szeparációs szorongó menhelyi kutyám azóta van csöndben, mióta társ van mellette. Addig ugatott és rombolt.


Ha kutyád amúgy más kutyákkal barátságos és szociális, akkor jó szívvel ajánlok mellé második kutyát.

2020. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így dolgozunk párommal. Két kutyánk van, mind a kettő felnőtt, ennyit ki kell bírnia azért egy felnőtt kutyának. Kint van mind a kettő, így a pisi-kakival nincs gond, nem kell tartogatniuk. Nagy kertben vannak, nem egy kis panellakásban. Szabadon mászkálhatnak. Ennek ellenére általában alszanak, akkor délután és este aktívak, amikor foglalkozunk velük. Meg nyilván hétvégén szinte végig kint vagyunk.

Ha amúgy foglalkozva van a kutyád és nevelve volt, akkor nem lesz baja ennyi egyedüllétről. Valószínűleg átáll arra, hogy ekkor aludjon. De valami benti kutya wc-t csinálnék valahogy, hogy ne kelljen 9,5 órán át tartogatnia, mert azt én nem gondolom egészségesnek.

2020. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!