Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főnökömnek van egy kangalja,...

Főnökömnek van egy kangalja, reggel 6-4ig kenelben van, amíg dolgozunk, de utána elméletileg éjszaka szabadon van és őrzi a telephelyet. Mire utalhat ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Eddig volt mellette egy kajla kutya aki miatt csak a rácson át szoktam megsimogatni őket, de most a kangal véletlenül megölte a másik kutyát egy összekapásban.

Nos mióta nincs a másik kutya, azóta ha nincs itt a főnök, ő ugyanisnem szereti ha a kutyáját piszkáljuk, be-be szoktam menni a kenelbe játszani, megsimogatni... egy nagyon hálás szeretetreméltó óriás...

De ahányszor számára várattlanul a fele felé emelem a kezem, mert meg akarom simogatni, lehasal elém, és csak sunyítva néz fel rám... a farkát is maga alá húzza... nagyon furcsa ilyet látnom egy ekkora óriástól... ez azt jelentheti, hogy főnököm veri őt?...

Amúgy elképesztő szeretetéhes, ilyenkor mikor felfogja, hogy nem akarom megütni,csak simizem, szorosan hozzám bujtatja a buksiját és nagyon nagyon halkan nyüszög.



2020. szept. 3. 11:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Akkor megverhette, vagy labilis az idegrendszere. Rá is kérdezhetsz, de úgyis tagadné, ha verné. Esetleg megkérdezheted, hogy vajon mitől félhet a kutya? Mást nem nagyon tudsz tenni.
2020. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg meg lett verve, mellesleg asztalosműhely, vidék, kangal... a kutya gazdájának a neve véletlen nem M-betűvel kezdődik? Talán sejtem kiről van szó, ha ő az akkor nem egyszer verheti a kutyát.
2020. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Vagy rossz az idegrendszere vagy alaposan el lett verve és azért fél. Inkább az utóbbi, ha eddig nem csinálta.
2020. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

Megverte a fonok. :(

En is babusgatnam. En is imadom a nagy macikat. A nagy medvek kesobb tamadnak,mint a kisebb kutyak. Tudjak,h keves eselyed van ellenuk.

Elobb bizok kutyaban,mint emberben.

Szeret teged.

Igy lattatlanban is puszi a kutyanak. ❤️

2020. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

Annyira imádom amikor ide jöttök kérdezni valamit aztán okosabbak vagytok a válaszolóknál,meg úg, , mindenkinél, akkor minek kérdezni..?


A gazdája azért nem akarja, hogy be menj, mert ha a kutyája szétszed a kennelben őt veszik elő és az ő kutyáját fogják elaltatni, tedd már azt a cseszett nagy szívességet, hogy nem mész be más kutyáját zaklatni, főleg, ha a gazdája meg is kért erre.


A Kangal egy őrkutya. Ha egyszer is úgy lépsz be a kennelébe, hogy ő azt már a területének érzi amit meg kell védeni neked fog támadni, a másik kutya is alighanem valami oknál fogva kikerült a területen tartózkodók közül számára.Elég ehhez egy pár órát is külön tölteni, vagy domináns próbált lenni vele szemben.

Ezeket a kutyákat nem simogatásra tervezték, hanem arra, hogy területet vagy állatokat védjen,előbb vagy utóbb bajod lesz belőle, hogy csak így betolakodsz hozzá.

Semmit nem számít, hogy mióta ismered számára akkor is egy betolakodó vagy. Ismerős betolakodó..


Meghát ember, megkért a gazdája, hogy ne menj be. Gondolom nem egy gyerek vagy, hogy külön mindig szólni kelljen, hogy ne csinálj valamit. Az ő kutyája, jobban ismeri és ha egyszer nem akarja, hogy érintkezz az állattal ne menj be.

2020. szept. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Én meg annyira imádom, ha nem arra válaszolnak ami a kérdés...

Megerősítések után beszéltem a főnökömmel, aki mellesleg a haverom 7éves korunk óta.

És igen, kiakadt a másik kutya miatt és megverte, elmondása szerint rá sem tud nézni... így tegnap este a kutya átköltözött hozzám, lepapírozzuk, at lesz irva a chip, mától az én kutyám és soha többet nem lesz megverve.

És nem, nem azért nem mehettünk a kutya közelébe mert szétszed minket, hanem mert ha nekem szabad, akkor a másik is kimehet cigizni, ezt csinálni, azt csinállni, és nem halad a munka.

2020. szept. 5. 08:09
 17/20 A kérdező kommentje:

Néhány tényt szándékosan leegyszerűsítettem, elferdítettem, direkt, hogy ne legyen 100% felismerhető, hogy én írtam ki a kérdést, mivel haverom gyk függő... igaz sport mozgás rovat...

Eleve nem kangal, hanem más nagytestű még rosszabb hírű kutya, és nem is asztalos műhely :) a többi stimmel.

2020. szept. 5. 08:11
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Tehát megint egy értelmetlen, okvetlen kérdés amire eleve tudtad a választ, csak unatkozol ezért itt fecsérled a saját idődet és persze másokét.✔️
2020. szept. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem, megerősítésre volt szükségem, hogy jól gondolom e, hogy meg lett verve a kitya... a megerősítést megkaptam, bár inkább privátban válaszolt az értelmesebbje.
2020. szept. 5. 15:47
 20/20 anonim ***** válasza:
5%
Véleményem szerint nem bízik a társaiban, és az emberekben. Jibban kézhez kell szoktatni. Ha van rá lehetőséged, vidd haza estére, de a legjobb módszer szerintem, ha kézből eteted. Ha meg szeretnéd simogatni, lassan közeledj felé, a kezed felemelve.
2020. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!