Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örököltem egy kutyát, de...

Örököltem egy kutyát, de kiidegel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy belga juhászom, 2 macskám, szóval mondhatni kötélből vannak az idegeim. :D


Örököltem 2 hete egy 7 éves yorkshire terriert, extrémen durva szeparációs szorongással. Az hagyján, hogy nem szobatiszta (ezzel nagyon lassan, de haladunk), de kb 2 percre nem lehet egyedül hagyni. Nyilván én is dolgozom, így 24 órában nem lehetek a seggében, de mire hazaérek vagy összeszarja a lakást és széthordja, vagy darabokra tép valamit.


A szobatisztaság is működik 2 napig, aztán utána megint össze van szarva minden, meg lepisili a kanapét.


Az én kutyáim világ életükben jól voltak nevelve, egy mozdulatból megértik, hogy mit akarok, de ezzel meg olyan szinten nem volt foglalkozva, hogy néha olyan, mintha teljesen fogyi lenne.


Adok neki még 1 esélyt mert sajnálom, de már azon gondolkoztam, hogy felkeresem a tenyésztőjét és visszaadom neki ha van rá lehetőség. Sétálni nem szeret, a futtatóban nem találja fel magát, a kertben sincs el hosszútávon (max amíg labdázunk), a kutyával nem foglalkozik. A macskákat szekálja néha, de ők meg odacsapnak neki ha sok, így azokkal sem bandázik.


Türelmes vagyok, de egyre inkabb fogy a türelmem, nem tudom mit csináljak vele. Hiába fárasztom, foglalkozok vele, mintha plüsskutyát nevelnék, annyi haszna van az egésznek.


Próbálom alkalmazni a kutyasuliban tanultakat, de nála sz.rt sem ér, már ha elmegyek itthonról, akkor bezárom a vécébe (kaja, víz, fekhely van), mert ott nem tud semmit szétkapni.


Minden hasznos tanácsnak örülnék.


2020. szept. 4. 09:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Idegeld ki teis! ;)
2020. szept. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Mar boccs, de a yorkie egy evolucios mellekag...a tobbi gondolatomat ki sem irom, mert meg az allatvedok meglincselnek. De hat ja a belga juhasz az KUTYA, a yorkie meg egy tevedes.
2020. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Yorkis ismerőseim mind pelusra meg alomtálcára (nem tudom kutyáknál mi a neve, de ilyen műfüves izé a pelus helyett) szoktatták a kutyát, akik normál vagy hosszabb munkarendben dolgoznak, mert olyan kicsi kutya olyan sokáig esélytelen, hogy kibírja.

Ez neked is lehet módszer a szobatisztaságra esetleg.


Romboláshoz szobakennel? Egyik yorkis ismi ezt csinálja, igaz, az kiskorától van erre szoktatva, nem tudom, nálad lehetne e. Ha elmegy otthonról, kutya megy a szobakennelbe a játékaival kaja víz pelus stb, és máshol nem rombol.


Szerintem nem sokszor lehetett sétáltatva korábban, azért nem tud vele mit kezdeni, ezt szerintem a türelem és a szoktatás megoldja, ha látja, hogy a nagy kutyák élvezik, ő is rájön, mi a lényeg. Igazából nulláról kell szoktatni, mint egy kölyköt.

2020. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Ne a vécébe zárd be, hanem vegyél neki egy szoba kenelt. Amikor elmész otthonról abba zárd be, az lesz az ő biztonságos helye. Amúgy lehet hogy gyenge az idegrendszere bár ha eredeti tenyésztőtől van akkor erre szűrnie kellett volna....
2020. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Öszintén szólva, ha a kutya eleve problémás (szeparációs szorongás), emellett "örökölted" - azaz feltehetöen meghalt az eredeti gazdája, meg még nem is igazán fiatal, alkalmazkadóképes, akkor nem sok esélyed van vele, amíg nem tudod megoldani azt, hogy legalább is egy ideig állandóan legyen mellette valaki.

Ez a kutyafajta egész mást igényel, mint egy juhászkutya, ugyanolyan módon nem lehet tartani.

Amit elsö menetben ajánlamni tudnék, az egy JÓ kutyaiskola, ahol kifejezetten lelki beteg kutyákkal is foglalkoznak, meg szerintem jobb lenne keresni más gazdát neki, akinek megvan a kellö ideje rengetegeet lenni vele, pl egy idösebb, nyugdíjas valaki.

2020. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jóóó, nekem is világ életemben németjuhászaim meg belgáim voltak, nekem is 20 kiló felett kezdődik a kutya, nem vettem volna soha yorkiet. De megörököltem és kutya-kutya, szóval egy esélyt megérdemel.



Ezt a füves izét kipróbálom, hátha beválik nála. Igazából reggel munka előtt kiengedem a kertbe, hogy elvégezze a dolgát és 4 körül megint, este meg séta.


A szobakennel sem rossz ötlet, ennek is utánanézek, akkor nem kellene a vécében laknia. Tegnap pelenkát raktam le (mert ahhoz szokott), de 2 centis darabokra tépte...


Az a baj, hogy ideigleneseztettem sokszor, nálam a kölykök is nagyon hamar szobatiszták lettek. De ő meg olyan, mintha teljesen fogyi lenne, képtelen bármit is megtanulni vagy megjegyezni. 🤔


És tudja is, hogy rossz amit csinált, mert sosem kapott ki (nalam), de már bújik el amikor hazaérek mert tudja, hogy bűnös. Kb olyan, mintha félig macska lenne. Tudja, hogy nem szabad, csak magasról tesz rá.

2020. szept. 4. 09:44
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem biztos, hogy passzoltok egymáshoz, mint írod, munkakutyás vagy.

Ha nagyon nem mész vele semmire, - nem téged bántva-keress neki új gazdit, aki szobakutyá beállítottságú.

2020. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem inkább olyan szintű feszültség van benne, hogy "muszáj" szétkapnia valamit, akármit. Az, hogy elbújik, arra enged következtetni, hogy az előző gazdája bántotta, és hogy a probléma nem újkeletű.


A szobakennelt én is javaslom, de abba is bele kell szoktatani, mintha az otthonhagyást gyakorolnád új kutyával. Erről Kríz Orsolyának van egy nagyon jó videója youtube-on, szerintem nézd meg.


Nem tudom milyen az előélete, milyen idegrendszert örökölt, de hét évesen még nem olyan vészesen öreg, még ugyanennyit simán élhet, ne mondj le ilyen könnyen róla.


Én a helyedben elvinném egyedül a belga nélkül külön sétálni, mert az látszik, hogy a kapcsolatot nagyon kell építeni vele, rendbe kell tenni a fejében a dolgokat, most nagyon bizonytalan.

Két hét iszonyatosan kevés idő, egy örökbefogadott kutyának is alsó hangon három hónap, míg megszokja az új környezetet.

El kell kezdeni vele is az alapengedelmességet, a fókuszálást gyakorolni, vagy gyakorlatilag bármit, mert igaz, hogy szobakutya, meg kicsi, de egy terrierről beszélünk. De nem egy belgáról, más bánásmódot igényel. Valamint lehet, hogy el kéne vinni kutyasuliba, vagy hívni egy kiképzőt, hogy lessen rá ő is.

2020. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Igazából ahogy írod, hogy sehol nincs el, nem bandázik, nem foglalkozik kutyákkal, ez mind szocializálatlanság, ami vegyül egy nagyfokú bizonytalansággal, de ezeket a problémákat egy átlag hobbikutyás nem biztos, hogy tudja kezelni. Gyakorlatilag rehabilitálnod kell őt, attól függetlenül, hogy nem ismeretlen előéletű menhelyi kutya. Ha esetleg tudsz részleteket, hogy az előző gazdi hogy tartotta, észre tudod venni a hibákat, el tudsz azok mentén indulni.
2020. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy nehéz dolgod van vele. Eltűnt a gazdája, megkapott téged meg egy rakás állatot maga mellé,új otthont neki se könnyű. Ráadásul akár kicsi akár nem ő egy terrier. Makacs, önfejű, ambícióus nála egy kutya suliban tanult tükörmódszer pl szinte soha nem működik vagy nagyon lassan.

Kicsi a kutya termete, hamarabb átmegy rajta minden (főleg a nyári rengeteg innivaló), több eü séta kell vagy pelus (bár ezt én nem szeretem), van kutya alom.


Egy nagyobb szoba Kennel megoldja a gondodat, legyen az a saját magán szférája ahol nem zavarja a többi állat, had szokja meg a helyet.Valamelyik kutyának hónapokba telik,hiszen megszokta a gazdáját és azt a nyugalmat ami ahhoz képest most nincs meg neki.

2020. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!