Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bolhairtót vegyek?...

Milyen bolhairtót vegyek? Nagyon sürgős!

Figyelt kérdés

Lassan már egy hónapja szenvedünk - a kutyám és én is - a bolháktól. Az állatorvos sem tud már mit kitalálni, szegény kuttyom meg közben teljesen megkopaszodik a vakarózástól.. Nagyon sok mindent kipróbáltam már, de egyik sem jött be (spot-on készítmények, porok, kenőcsök, spray-k, samponok, nyakörvek...) Nagyon sokat ráköltöttem már, de nem is ez a legszomorúbb, hanem hogy a kutyám már szó szerint véresre vakarja magát. A doki azt mondta, hogy sajnos a bolhák mára már ellenállóvá váltak a bolhaurtók fő összetevőjével - piretrin ill. permetrin - így várjam meg, amíg kitalálnak vmi mást...

Ismertek esetleg olyan készítményt, ami 100%ig beválik? Nagyon hálás lennék az információért.


2010. aug. 6. 03:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van rajta bolha, amikor vakaródzik? Ha teszel rá spot ont, sprét, egyebet, azért annak hatnia kell.

Másnak ugyan miért használ a sokféle bolha ellenes szer, ha a bolhák ellenállóvá váltak velük szemben?

2010. aug. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegyél egy lavorba kb. 2 liter meleg vizet, és tépkedj bele diófa-leveleket, olyan 20-25 darabot, plusz a szárat is tedd hozzá. Egy éjszakára hagyd állni. Reggelre a víz sárgás színű, ill. hideg lesz - tehetsz hozzá meleget, h megfelelő hőmérsékletű legyen a kutty számára. Ettől a bolha nem döglik meg, viszont nagyon szépen elkábul, ezért aztán könnyű lesz szétnyomni.
2010. aug. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

A nyakörv, és a cseppek semmit nem érnek, ha már benne van a bolha, de nyugi, pikk-pakk ki lehet írtani:)

Vegyél állatpatikában Neostomosan oldatot! Kicsi ampullában árulják, egy ampullát 1-másfél liter vízzel kell felönteni. Büdös benzin szaga van, és olyan színű lesz a víz, mint a tej, de semmi baja nem lesz a kutyádnak. Nekem yorkshire terrierem van, és nemrég én is találtam benne bolhákat, és már fürdettem is ezzel a cuccal, azonnal megdöglik az összes. De egy hét múlva érdemes újra átfürdetni, mert ha a bolhák leraktak petéket, akkor azok 6-7 nap múlva kelnek ki.

15-20 percig kell locsolgatni a kutyát ezzel az oldattal (szerintem állítsd lavórba, vagy a kádba, attól függ mekkora kutyáról van szó), lehetőleg a fejét is, mert amikor elkezded a hátára önteni, a bolhák a fejére "menekülnek". Lehet, hogy először a nyakára kellene önteni, és akkor nem tudnak a testéről a fejére átmenni. Szóval kb. negyed óráig locsolgasd ezzel, fontos, hogy mindenhol érje a bőrét. Utána vedd ki, egy kicsit itasd le róla, és hagyd megszáradni rajta. A fürdetés után ne mosd le vízzel! A benzin szag szinte azonnal elpárolog, nem fogod érezni rajta, és nem marad semmi nyoma a szőrén. Ja, és a bolhák rögtön megdöglenek, valószínűleg már a fürdetéskor kihullanak belőle.

Szóval nagyon jó szer, nekem mindig van otthon belőle. A múltkor voltunk túrázni, és 2 kullancs is mászkált a kutyámon, mikor hazamentünk, valószínűleg ennél több is lehetett benne. Úgyhogy gyorsan lemostam neostomosannal, mert a kullancsok is azonnal kipotyognak, ha benne voltak.

Egy ampulla olyan 300-400 forint körül van.

Sok sikert, a kezelés után 2 nappal tegyél rá újra cseppeket, vagy nyakörvat, amit használtok.

És szerintem tartsál belőle Te is otthon, egy ismerősömnek van kisállatkereskedése, és azt mondta, hogy irdatlan mennyiségű bolhás állat van most, nem tudom miért.


Ja igen...a lakásból is ki kell írtani, mert újra belemennek a kutysodba. Egy ampullával higíts fel, és tedd valami permetezős flaskába, és MINDENT fújjál végig a lakásban. A bútorokat, földet, sarkokat, és ahol lehetnek a bolhák. Talán érdemes lenne alaposan felmosni vele.

Nyugi, ez tényleg kiírtja a bolhákat, és majd világosítsd fel az állatorvost, hogy érdemes lenne tájékozódnia.


Sok sikert! Majd írd meg, hogy hogy sikerült.

2010. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsóval mindenben egyet értek!

Csak annyit...1 ampulla-1 liter víz

2010. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első válaszadó: igen, biztos, hogy bolhás. Nincs benne sok, de napi egy-kettőt találok benne. És nem egy kutyással beszéltem, akiknek szintén az a problémájuk, h nem használ nekik az eddig bevált nyakörv, spot-on, spray, etc...

Második válaszadó: Ez elég furcsán hangzik, ráadásul a fehér kutyámnak nem biztos, h jót tenne egy jó kis diós lemosás... Azért köszi, ha minden kötél szakad, lehet, h kipróbálom :)

Harmadik válaszadó: végre, te vagy az első, aki használható ötlettel állt elő! Köszi szépen :D Egyébként shi-tzum van, eddig nem volt gondunk a bolhákkal, de most mintha vmi invázió lenne, vagy tudom is én. Elég sok kutya van a környékünkön, és mindenki panaszkodik. Mindenesetre holnap az lesz az első dolgom, hogy rohanok az állatpatikába beszerezni az oldatot. Remélem, ezek a dögök végképp megunják majd a nálunk való vendégeskedést :) Még egyszer, köszönöm az ötletet!

Negyedik válaszadó: neked is köszi :D

2010. aug. 7. 02:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!