Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya epilepsziás, akkor...

Ha a kutya epilepsziás, akkor feltétlenül el kell altatni? : (

Figyelt kérdés

Főleg, ha egyre jobban éri el és egyre többször?


A kérdésből kiderül szerintem, hogy nem hajlunk az elaltatása..



#kutya #epilepszia #mentális zavar #kutya mentális zavar
2020. szept. 9. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
gyógyszerezve van? és amellett vannak a görcsei?
2020. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Van, amelyik sok-sok évig jól elvan az állandó, pontos gyógyszerezés mellett.

Épp, mint az embereknél. Van, aki rohammentesség esetén akár jogsit is kaphat. És azok, akiknek a hétköznapjait is napi 2-3 GM színesíti, mindenre "alkalmatlan".

Teljesen egyedfüggő, az már nagyon súlyos eset, ha altatni is kéne.

Nagyon vizsgáltassátok ki...azaz halljatok több véleményt is, mielőtt az esetleges altatás mellett döntötök. Innen semmit megítélni nem lehet.

Ti éltek a kutyussal, nektek kell tudni, mikortól "állatkínzás" az élete.

Jó egészséget, rohammentes szép éveket...amíg lehet.

2020. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%

Igen.


Vagy jobb, ha a gyógyszertől a mája is szétmegy?

2020. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A nővérem kutyája már epilepsziával született, 16 évig élt teljes életet, végkimerültségben ment el.


Apum kutyája 7 évesen kezdett tüneteket mutatni, gyógyszer mellett neki szinten tartható volt 3 évig, amikor annyira elhatalmasodott, hogy már nem volt tiszta pillanata a kutyusnak, lefogyott, nem evett, bepisilt-kakilt szegény és látszott rajta, hogy már menni szeretne akkor lett elaltatva 10 évesen.


Kutya és állapotfüggő 100%osan!

2020. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kutyámnak 10 éves korában volt először rohama, majdnem 16 volt amikor el kellett altatni (nem volt közvetlenül köze az epilepsziához).


Sokáig tartott beállítani a gyógyszerezését (nem jól reagált az általánosan alkalmazottakra), de ahogy sikerült beállítani az adagokat, fél évente-évente volt 1 grand mal rohama, petit mal szerintem egyszer sem. Évekig élt teljes életet epilepsziásként.

2020. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"akkor feltétlenül el kell altatni?"


Nem. Persze nagyban fugg a kutya allapotatol.

2020. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a kutyusunk már lassan fél éve "elment".


Már írtam ki kérdést előtte is, ott is írta egy emberke, hogy "Márpedig ez epilepszia" lesz, és valami hasonló történt, mint amit írt #4-es írt, annyi különbséggel, hogy nem akart menni, de már nagyon durva horrorba illő rohamai voltak.


Próbálkoztunk gyógyszerrel, meg hívtunk állatorvost, senki nem akarta elaltatni, főleg nem anyámék, meg én egy alja gyilkosságnak tartom az "altatást", már maga a szó is egy szépen hangzó baszottság. - (Nem) sajnálom de nekem ez a véleményem.


Kertes házban lakunk, meg vannak haszon állataink, kevés, és mikor azt hittük, hogy helyrejött, vagy jobban lett akkor egy ilyen rutinja volt mindig h kijön velünk eligazítani, bezárni a dolgokat, szerette is.

De egy ilyen alkalomkor, én leírni nem tudom... mintha felmondta volna az egész idegrendszere a szolgálatot, egyszerűen összerogyott. Onnantól már nagyon fel sem kelt. :( Csak rohamai voltak, de "megkínoztuk", mert nem akartul elaltatni, és hosszú hétvégére esett a "vége", és jó messziről, könyörgésre jött ki egy állatorvos.


Egyszerűen valami borzalom volt. Ilyet tényleg csak valami elcseszett horrorban látni ahova jutott. Gyanakodtak még agydaganatra is pl, de nem láttuk már értelét abban az állapotban a fejét is megfúratni meg minden...


Azt a hangot sohse felejtem el, amikor kivittük, és váruk a dokit, hogy tutolt, hogy egyedül lett hagyva meg kivittük. Az a tény, meg hogy az állatorvos szerint "tudatánál" volt csak jobban morbiddá teszi az egészet.


Nagyon szerettük őt. :(


De poén, hogy közben meg én is epilepsziás lettem, bár én sejtettem már 2 éve....


Most elkezdtünk kutyában gondolkozni, de több ilyet nem akarunk, meg a család is ellenzi a történtek miatt, és úgy érezzük, hogy az emléke meggyalázása lenne.

Csak úgy vagyunk vele, és főleg én, hogy kell kutya ilyen helyre.

R.I.P :(

2021. márc. 25. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Szervusz, sorstárs, őszinte részvétem!


Ami biztos: sokan tanulhatnának tőled!

Nagyon jól gondolkodsz, ha egy ilyen sokk után sem fagysz le, mint sokan.

Sőt! nem mondasz le egy értékes lelki társról. Hatalmas segítséget jelenthettek egymás számára: te segítő társra tehetsz szert, a kutya pedig egy felelősségteljes döntésekre képes, szerető gazdáról.


Annál is inkább, hogy te is epis lettél. Egy stabil idegrendszerű kutya "szakmai" képzés nélkül is segítőd lehet, mert a kutyák (is) megérzik a roham érkezését, jelzőkutyáddá válhat.

Az én kutyám pl. nem enged ablak - és konyha közelbe, és úgy igyekszik ágyhoz vezetni engem, hogy odahordja a játékát, illetve, csak ott engedi ki a szájából, hogy oda kelljen mennem "elvenni tőle". És akkor én már képben vagyok., van időm pl. biztonságba tenni magam. Nagyon sok kék-zöld foltot "megtakarított" már nekem,

a többi másról nem is szólva. Ha csak pl. csonttörést tud megelőzni, bár

esetemben többet is. Mondjuk, nem ülnék most net mellett...ha jól értesz...


Egyetlen percet nem tanult, nem jelző-vagy segítő kutya (van episek számára is), egész egyszerűen okos, és mintahogy kutya és még nagyon sok "házikedvenc" megérez szinte minden betegséget, ő is. Olvasnak a testbeszédből is.

"" A kutatók lehetségesnek tartják, hogy a rohamot megelőzően a neurohormonok sajátos szagot árasztanak, amit az érzékeny szaglású kutyák megéreznek""


A viselkedésével pedig eléri, hogy vegyem a lapot.

Hidd el, a biztonságérzeted, és a magabiztosságod is stabilabb , ha egy lelki társ segít.

Igen tanulságos, embertársaink segítőkészségéről ennyit: https://www.youtube.com/watch?v=bcgJS4KFiKE

És azon kevesekről szintén, akik egyáltalán be tudják azonosítani, mit látnak és tudják, epilepsziással mit tegyenek.


Egy kutya mintegy "megelőzésre" is képes, amitől hatékonyabb gyógymódot

és segítséget még nem fedezett fel az orvostudomány, legyen szó bármilyen/akármilyen betegségről.

Ha pedig bekövetkezik a roham, melletted van. Előtte-közben-utána.


Ügyesen válasszatok fajtát! Ha helyetek és háziállataitok vannak, nem 30 négyzetméteren kell élnetek, válasszatok pl. egy mudit. Terelő-pásztorkutya, teljesen jól kijön minden haszonállattal és egészséges, stabil idegrendszerű fajta. Nem divatkutya, úgyhogy nem agyontenyésztett, beltenyésztett fajta. Éber, nem tudsz olyat tenni-lépni, amiről ne tudna. Tartása semmi extrát nem igényel, könnyen

tisztán tartható, hiperintelligens, és --amire epis mellett nagy szükség van-- az alkalmazkodóképessége hihetetlen.

"kiválóan alkalmas munkára és sportolásra, rendkívüli tanulékonysága és értelmessége miatt remek kereső- és segítőkutyává képezhető, valamint viszonylag igénytelen az ápolását tekintve.

-----------------------------------------

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=g-YQ4vLA74M


Valóban jól gondolod, ezer és egy jó okod van, hogy bevállalj egy kutyát. Egészséget, rohammentes szép napokat: vigyázz magadra, a többi a kutyus dolga: szuper páros lesztek! :)


Üdv: egy epis.

2021. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!