Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy másvalaki kutyája által...

Egy másvalaki kutyája által okozott kárért lehetek felelős?

Figyelt kérdés
Pl. a szomszédom kórházba kerül és megkér, hogy gondoskodjam a kutyájáról. Szívesen, miért ne. Az meg elszabadul vagy kiszökik és kárt csinál, ne adja az ég megharap valakit. Ki lesz a felelős? Lehet inkább jogi kategória, de hátha tudjátok.

2020. szept. 14. 07:53
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Istentől, embertől, állattól nem félek. A kutyákat direkt szeretem, épp ezért nem szeretném ha ellátatlan maradna, amikor tehetek érte valamit. Láttam már a hőségben árnyék nélkül, láncon éhen-szomjan döglött kutyát (bernáthegyi volt, ha valakit érdekel). Csak a máséért nem szeretnék JOGI felelősséget vállalni, még akkor se, ha önhibáján kívül nem tud róla gondoskodni. Lehetne emlegetni holmi állatvédőket, de őket meg pont nem fogja érdekelni, ha tudják, hogy van, aki ellássa (ezt meg is értem és elfogadom).
2020. szept. 14. 12:41
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Csak a máséért nem szeretnék JOGI felelősséget vállalni"

Hát pedig ez ezzel jár, ezt nem te döntöd el. Az egyetlen amit eldönthetsz az az, hogy vigyázol a kutyára vagy nem, ha úgy döntesz vigyázol rá akkor a felelősség a tiéd minden tekintetben.

2020. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha te elutazol hosszabb időre, és megkéred a szomszédot, hogy locsolja a virágaidat, adsz neki kulcsot is a lakáshoz, aztán ő nyitva hagyja az ajtót, és emiatt kirabolnak, ki lesz a hibás?
2020. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%
Ez amugy komoly ugy mert akarmit is mond a jog, alapvetoen tisztazni kell a jogi helyzetet ha valamit teszunk mas neveben. Csak ezt gyakran elfelejtik.
2020. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszöntem a válaszokat, ment a pacsi, természetesen el fogom látni a kutyust. Csak érdekelt a háttér.
2020. szept. 15. 08:30
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha ennyire parázol, ne azt vállald el, hogy vigyázol a kutyára, hanem, hogy minden nap kicseréled a vizét és a táljába raksz tápot. :)
2020. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!