Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhaírtás: hol, mikor, mivel?

Bolhaírtás: hol, mikor, mivel?

Figyelt kérdés
Kiskutyám valószínűleg bolhás, csak 1 darabot láttam rajta, de egyre jobban vakaródzik. Veszünk majd rá advantixot vagy frontlinet, de arra lennék kíváncsi, hogy mit mivel szórjak még be? Kint van egy kutyaháza, a nappaliban pedig egy ágya, közvetlenül a kanapé mellett, és szőnyeg is van alatta. A többi szobába nem jöhet be. A helyével mit csináljak? A kanapét és a szőnyeget is szórjam be? Mivel? És mikor? Mielőtt, vagy miután a kutyára bolhaírtó kerül? Tudom, hogy már volt sok hasonló kérdés, de ott nem láttam megfelelő választ.
2010. aug. 6. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ágyát mosd ki. Aztán a házat porszívózd fel, főként a bútorokat, szőnyegeket, a fal mellett. A zsákod azonnal dobd ki (esetleg tehetsz bele egy bolhairtó nyakörvet hogy megölje amit felszív)! Ezután moss fel meleg vÍzzel és az ólat is azzal mosd ki! Majd pedig kezelheted bolha ellen. Porral, vagy spray formájú bolhaírtóval, sok szer létezik.

A kutyát meg is fürdetheted előtte bolhairtóval és két nap múlra rá a távoltartó szereket. És a takarítást többször ismételd meg.

Én úgy csináltam hogy kitakarítottam, majd pedig amíg száradt addig kint lekezeltem a kuyát, megfürdettem stb.

2010. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a kutyaházat, környékét szórd be Piretrinnel. Nem baj, ha bele fekszik. Bent Neostomosanos fújás, akár két naponta.

Ezeket bármikor megcsinálhatod.

2010. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
61%

A bolha nem mászik ki a kutyából, ha nem muszáj. Kevés az esélye, hogy a környezete tele lenne bolhákkal. Advantix elég lesz.

Tavaly hazahoztam egy kutyát, nyüzsögtek benne a bolhák. Tettem rá advantixot, megdöglöttek, kész. Azóta sem láttam bolhát.

2010. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, a bolha a kutya környezetében él, akkor megy csak rá amikor eszik. A petéket is a környezetbe rakja.
2010. aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne használ bolairto szpéket mert lenyalja magárol es aztán ki kell mosatni a gyomrát.lehet venni sampot,azok jok szoktak lenni de egy ket mulva viszamegy belé a bolha.lehet venni folyadékot a nyakukba az nalunk elég jol bevált de kullancs ellen nem véd.nálunk egy ujfajta bolhanyakor vált be kicsit drága 15 euro volt de a doki szerint fél évig hat.es a nyár alatt eddig meg semmi meg a szunyog se kozelítette meg a kutyát.
2010. aug. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a kutya helyét agyát mosd ki.ha befér a mosogepbe ott.ha nem akk jo forro vizzel.nalunk eddig mindig bevált
2010. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Neostomosant hogyan kell használni?
2010. aug. 11. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!