Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bikejöring! 2 éves jack...

Bikejöring! 2 éves jack Russell kutyusommal?

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni hobbi szinten ezt a sportot.

Azért e mellett döntöttem mert, ha futok mögötte az nem motiválja eléggé és elsunnyogja az egészet. Viszont bicikli mellett,előtt imád futni.

Egyenlőre csak magam mellett engedem futni úgy hogy ne húzzon mert nincs húzó száruk.

Milyen hosszút ajánlatok?

175-235 méter elég vagy inkább legyen az eggyel nagyobb 205-265 méter?

És persze a sportal kapcsolatos tippeket is szívesen fogadom.

Előre is köszi.



2020. szept. 18. 16:38
A kérdező szavazást indított:
A rövidebb méret legyen
A hosszabb méret legyen
20 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Inkább cm.
2020. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Mivel még csak érdeklődsz, ezért én szeretnélek lebeszélni róla:


* A KRESZ tiltja az állat vezetését kerékpárról.


* Iszonyatosan balesetveszélyes, mert belegabalyodhat a póráz a kerékpárba, plusz akaratlanul is elránthat a kutya, ami ellen nem tudsz mit tenni, rongybabaként repülsz majd a betonkemény földre.


* Jack Russel amúgy sem való erre az idézőjeles sportra.

2020. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1.Igen bocsi a mértékegységet valóban félre írtam 😂


2.Nem is forgalomban kell bikejöringezni.

Egy jack Russell nehogy már elrántson tudom jól mekkora erőt tud kiejteni ha akár.

Kis teste ellenére igen szívós és képes több kilométereket futni amit tapasztalatam is😌

2020. szept. 18. 17:51
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
A hosszabb legyen, a rövidebbet canicrossra ajánlják.
2020. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
2 ne beszélj már zöldségeket, ha egyszer nem vagy képben
2020. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Hát jó... Bukósisak, bokavédő, könyökvédő, gerincvédő azért legyen rajta!
2020. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

2# Okostojás elsősorban nem városban szoktak bikejöringezni,az egy sport..Nagy forgalmú városban a sportolóknak is kényelmetlen és kutyával nehézkes a kresz szerint haladni főleg kocsik mellett. :D

De nem lehetetlen az sem,és nem tiltja semmi.


+ csak a te kedvedért megemlítem,ha már utána nézni sem vagy hajlandó: Van rá speckó felszerelés mint minden kutyás sportra,jack russell pedig egy nagyon aktív kis testű fajta,tehát teljesen jó rá. :)

2020. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Mi a 33 kilos bully mixunkel szoktunk menni es imadja! Nekunk egy sima 2 meteres rugos porazunk van es egy ehhez valo hamunk en megyek elol kutya mogottem paromat meg huzza a kutya. Csodas kozos sport!

Es meg sose rantott el senkit 😊

2020. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Hobbi szinten bikejöringeztem a jack russellemmel, sose rántott el(de még a borderem és a jelenlegi kutyám sem), sosem estem miatta, bár azért volt pár helyzetünk, amíg nem volt távtartóm. Ez egy olyan fém cucc, amit a kormány alá kell rögzíteni, előre fele néz, átemeli a pórázt a kerék fölött, kevésbé fog beakadni a kerékbe. [link]


Fontos, hogy fokozatosan kezdjétek, tanítsd meg neki, hogy ha be van kötve, csak a bicó előtt lehet, hiába álltok meg, ne menjen vissza hozzád és bújkáljon össze-vissza a váz alatt.

Én a cannicrossal kezdtem és nagyon sokat szenvedtem a terriernél, hogy ne nyomjon satut, ha épp érez valamit és azt is meg kellett neki tanítani, hogy az "előre", egy szent és sérthetelen vezényszó, hiába ugrott be a nyúl/róka/őz a bokorba, mi nem arra megyünk.

Az irányokat is hasznos lehet, ha tudja, bár nekem egyik kutyámnak sem sikerült megtanítani(bevallom nem is fektettem rá külön hangsúlyt), de hobbi szinten nem olyan fontos, mert ilyen pici kutyával úgysem fogtok 30-al száguldozni, hanem inkább 10-el és gondolom az útvonal sem lenne annyira változatos, azt meg pár alkalom után be is tanulja.


Fontos még, hogy ne futtasd betonon, leginkább csak földúton és kúra szerűen kaphat majd izületvédőt is.

2020. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Szerintem maradok a hosszabbnál

Mivel én is tapasztaltam ha jön egy macska vagy valami ami eltereli a figyelmét akkor másra onnastól nem igazán figyel és akkor legyen időm reagálni.

Míg elérjük a föld utat addig van 1 km es aszfalt. Nem szívesen futattam rajta eddig sem,tudom jól hogy nem tesz neki jót. Az a rész legyen bemelegítő séta? (Ne kövezzetek meg) Vagy éppen belefér azon a heti kb. 2 alkalomnál a futás.

2020. szept. 20. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!