Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kislányom szeretne egy border...

Kislányom szeretne egy border colliet! Valami kék színt emleget! Hol találok neki olyat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 22:14
1 2 3 4
 11/34 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
és ha van nagy kertetek és a kislányod megígéri, hogy nagyon-nagyon sokat fog játszani a kutyájával, és rendszeresen karbantartja a bundáját, csak akkor vegyél neki border collie-t, kihívások kellenek neki, igazi munkakutya, nem lesz el naposszat a küszöbön heverészve napi két simogatásért cserébe.
2010. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
ne akadjatok már fenn ezen a kéken. ha egy látszólag fehér lóra a szakember azt mondja, hogy szürke, az egységesen csokibarna ló pedig sárga, akkor ez van, ilyenek a színváltozatok megnevezései, és kész.
2010. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Hát pedig még nyúlban és macskában is van kék. :) Nézd csak meg.
2010. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Azt bizonyára nem fogja hagyni, hogy a kutyus csak heverésszen. Van egy kutyánk egy bordói dog, de kicsit öreg már. Sokat járunk kirándulni, meg túrázni, keveset ülünk otthon unatkozva :). A kirándulások alkalmával szokta mindig emlegetni ezt a fajtát a lányom, hogy kár, hogy Robin (a bordói) nem egy mozgékony kutya, bezzeg a border, vele nap hosszat lehetne futkosni, játszani. Mindig ezt emlegeti és szeretném neki megvalósítani ezt a vágyát :)
2010. aug. 6. 22:36
 15/34 anonim ***** válasza:

Tessék blue merle border collie!


[link]

2010. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
73%
mennyi idős a lányod? a border nagyon intelligens, nagy a mozgásiénye, igényes a szőre is, nem lehet hanyagolni, ráadásul kicsit munkamániás is.
2010. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
75%

Úristen mennyi hozzáértő, ostoba okoskodó ember!

Van KÉK színű border collie! A valóságban sötét szürkének látszik, majdnem fekete, de nem az, viszont egy laikus simán fekete-fehérnek nézi.

Kedves Kérdező! Ne színre vegyetek kutyát! Nekem nagyon nagy vágyam volt egy blue merle trikolor border, de igazából beláttam, hogy nem szabad a színt néznem. Sokkal fontosabb, hogy olyan legyen a kutyám, aki jellemben is passzol hozzám. És közel sem biztos, hogy ha lesz is az alomban olyan színű kölyök, az megfelel majd jellemre nektek. Csak egy példa, egy dominánsabb kiskutyával a gyermeked nem fog tudni bírni, ha nem tapasztalt kutyás. Csak a baj lesz vele. Tenyésztők pedig szóba sem állnak veletek, ha színre akartok venni. Szaporítótól pedig nem szabad venni, mert az valószínűleg ideggyenge és beteges lesz.

Amihez mindig ragaszkodni kell: törzskönyv, kiállítási eredmények, terelő ösztönpróba, jó esetben munkavizsga is és kiállítási eredmények. Ami pedig a legfontosabb, genetikailag öröklődő betegségekre szűrések! A border genetikai betegségei a PRA, CEA, CL, TNS, diszplázia. Ezekre a betegségekre legyen a SZÜLŐK szűrve, amit papírokkal bizonyítani is tud a tenyésztő. Ahol ezek nincsenek meg, onnan nem szabad kutyát venni, különben óriási rizikót vállaltok be és a gatyátok rá megy az állatorvosra, végül pedig vagy elpusztul a kiskutya vagy vak lesz vagy lebénul...

Egy jó kennelben 100 ezer forinttól kezdődnek az árak.

És hogy felvilágosodjon mindenki. Ilyen egy kék-fehér border:

[link]

és a fekete-fehér:

[link]

2010. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
14 éves múlt 2 hónapja. A szőrápolás nem gond, én mindig is szerettem rendben tartani a kutyáink bundáját. Az agyi lefárasztásra meg találunk valamit :). Olvastam egy csomó mindenről, amit egy kutyával lehet kezdeni. Bele ástam magam a dolgokba. :)
2010. aug. 6. 22:41
 19/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon köszönöm a tartalmas választ :)
2010. aug. 6. 22:45
 20/34 anonim ***** válasza:
68%
14 évesen már egyáltalán nem kicsi. Ne hallgass azokra akik ezt mondják mert amiket ők elvárnak azu alapján senkinek sem lehetne kutyája...
2010. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!