Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mo-on vágható a briard-ok...

Mo-on vágható a briard-ok füle? Ha igen mennyi idős korban kell és mennyi kezelést igényel?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Nem, az esztétikai célú csonkítások tilosak.
2010. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Magyarországon semmilyen kutyafajta füle nem vágható, állatkínzásnak minősül és börtönbüntetéssel sújtHATó.
2010. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát az én kauimnak és ázsiáimnak a füle mindig vágott a tenyésztő intézi és soha semmi baj sőt kiállítási standard
2010. aug. 7. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:
ez nem igaz, hogy büntetéssel sújtható! (természetesen amennyiben állatorvos végzi el). max. annyi, hogy én hallottam olyanról, hogy csonkítva nem lehet kiállításra vinni a kutyákat. ettől függetlenül nézz körben pl. pár dobermann kennel weboldalán. nagy részük vágatja a kutyája fülét/farkát és járnak velük kiállításra és börtönbe sem kerülnek... szerintem hívj fel egy állatorvost és kérdezd meg tőle!
2010. aug. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kerülsz börtönbe, és nem tilos ha hozzátartozik a fajtajelleghez. Az ehhez kapcsolódó törvény kétértelműen fogalmaz, úgyhogy van aki így értelmezi, van aki úgy.

Egy dalmata fülét, nem vágathatod le, de pl a dobermann, vagy a te esetedben a briard fülét igen.

Lesz olyan doki aki nem vállalja el, de bőven van olyan is aki igen.

Csak ha lehet olyannal csináltasd, aki már csinált életében ilyet.

12 hetes koráig érdemes megcsináltatni, utána már nem nagyon. Mára már lézerrel és sablonnal csinálják, úgyhogy szinte pikk-pakk begyógyul.

2010. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!