Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyről frissen elhozott...

A menhelyről frissen elhozott kutyát aznap lehet vinni sétálni, rokonokhoz?

Figyelt kérdés
Ma délután végre elhozhatom a kutyust a menhelyről. Kb. 1 hete minden nap jártam le etetni, sétáltatni, szerintem elég jól összeszoktunk. Az megzavarná a kutyát, ha előbb hazahoznám, majd utána levinném nagyimhoz meg elvinném anyukámékhoz megmutatni?
2020. okt. 3. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Semmi baja nem lesz
2020. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
99%
A sétáltatást én ajánlom, szerintem jó ha már első nap megszokja a napi rutint. Látogatást inkább még ne, mivel elég stresszes neki az új környezet és te sem ismered még annyira, hogy tudd mik a jelzési ilyen esetben. Másoknak sem engedd egyenlőre, hogy simogassák.
2020. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is menhelyi kutyusom van, egy ideig csak az otthoniakat próbálta megszokni, meg az autókat, buszokat, cicákat stb... Mondjuk ő menhelyen született, semmi tapasztalata nem volt a várossal.

Még a babakocsitól is félt, beugrott a bokorba, hiába nem egy kicsi kutya

Szóval próbáld minél kevesebb stressznek kitenni, mert nagyon nehéz időszak lesz ez neki, tele vannak ilyenkor bizonytalansággal.

De mondjuk az utcán vagy ház előtt ha megnézik, megsimogatják az teljesen jó, csak szerintem ne vidd be hozzájuk még.

2020. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
A kutyatol fugg. Ha ugy erzed,vidd. Legyen jutifalat nalad (felkozkazott nyershus pl) es tanitds elso perctol fogva. Ha szeretik ot es tudjak hogy kell kutyaval ismerkedni,vigyed. ❤️
2020. okt. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!