Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan veszem észre a puli...

Honnan veszem észre a puli kutyámon, ha vemhes, esetleg lehet érezni a kiskutyák mozgását?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 12:27
 1/7 anonim válasza:
100%

Sokkal többet eszik a kutya, meg a viselkedésén is leszenek változások.


B.P.

2008. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ajjaj akkor itt baj van:-)))
2008. nov. 28. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az 5. hétig szinte semmit sem lehet észlelni, főként egy pulin nem. Attól, mert megváltozik a viselkedése nem biztos, hogy vemhes. Mivel a pulinak elég hosszú, vaskos bundája van, az 5. hétig semmit sem láthasz a vemhességből. Az 5. héten az emlők el kezdenek duzzadni, 6-7. héten látható a hasi tájékon változás.

Ajánlatos orvossal megnézetni, hisz ő biztosan tudni fogja.

2008. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én pulim bujósabb ha vemhes.Csak onnan szoktam észre venni,az utolsó vemhességét (szégyen gyalázat)nem vettem észre,csak mikor megellett.Az az igazság , hogy öregnek gondoltam már hozzá.Sebaj a kicsit szépek egészségesek,csak gazdát nem találok nekik (pegid fajtatiszták).
2008. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a mi pulink elég fiatal még csak most volt a második tüzelése és figyelgettük őket, de persze éjjel nem vagyunk velük:-)) vizsgálgattuk őket, de igazán nem veszünk észre rajta semmit, mert mind a két pulink nagy zabálós és nagyon bújósak is rengeteg szeretet kapunk tőlük. Áprilisban lesz kisbabánk remélem nem lesz gond velük, mert az idősebbik már 6 éves és nem igazán szereti a gyerekeket.
2008. nov. 28. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A második tüzelés még nagyon nagyon korai időpont a fedezésre. Túlzottan fiatal még ahhoz kölykei legyenek, hiszen még Ő is kölyök.


Ha a kutya tüzel, akkor nem "figyelgetni" kell hanem különzárni Őket.


Ha pedig sanszos hogy vemhes orvoshoz kell vinni, ahol egy ultrahang vizsgálat után pontosan meg tudják mondani mi a helyzet. Átmenetileg fogamzásgátló gyógyszereket is lehet alkalmazni, de a legjobb megoldás egy hobbi kutyánál az ivartalanítás, amivel nem mellesleg megakadályozható jópár ivarszervi megbetegedés csak hogy a legrosszabbat említsem a rákos daganatos elváltozások.

2008. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szia! Én csak azt láttam, hogy már nem tudja eldönteni, hogy jöjjön-e velem futni.Tudta hosszú lesz, de az udvaron szivesen játszott.A macska szopizta még teje is lett, pedig csak 11 hónapos volt.Az alakján szinte semmi sem látszott, tehát egyértelmű, hogy állatorvosi vizsgálat szükséges.
2009. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!