Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havi 80ezer forintos keresette...

Havi 80ezer forintos keresettel lehet kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Ebből elmegy 30 ezer lakásra/rezsire, 15 ezer ételre és 5 ezer egyéb költségekre. A maradék 30 ezerből tízet mindenképpen félreteszek tartalékként, egy másik tízet pedig jó lenne utazásokra. Így havonta tízezer maradna kutyára. Ebből lehet megfelelő körülményeket biztosítani? Ha nem mennyit kell spórolni hozzá? Hogyan tudnám minél olcsóbbra kihozni? Milyen fajtát érdemes választani? Naponta öt órát vagyok távol. Félmilió mindig van a számlámon, szóval rendkívüli orvosi költségeket tudom fizetni.
2020. okt. 4. 19:17
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
8%
Nem alultápláltak, ha kell küldök képet is.
2020. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
69%

Nincs energiám most matekozni. Ha nem vagy troll, annyit javasolnék, hogy számold ki, jutna-e elég pénzed havonta a kajájára és lehetőleg ne a legolcsóbb fűrészporban gondolkozz. Ezen kívül kalkulálj be neki egy kutya-biztosítást, ami fizet betegség esetén, mert a legkisebb probléma is 20-30-50 ezer Ft, mondjuk egy sima fülgyulladás és biztosítás nélkül erre nem lesz pénzed. Plusz havonta kullancs- és szúnyog elleni védelem, évente oltás, féreghajtás, ezek az alap.


Nagy tételben éri meg venni a minőségi száraz tápot, nézd meg a Zoofast vagy a Zooplus oldalakat, pl. Royal Canin száraz tápokat. Kullancs ellen havonta Frontline vagy Effipro. Havonta Milbemax a szúnyog ellen. Oltás évente, lehetőleg kombinált és féreghajtás, most csak saccolok, évi olyan 15-20 ezer. Biztosítási díj, önállóan nem tudom, köthető-e, lakásbiztosítás mellé nálunk lehet kötni. Havi 2-3 ezer Ft a biztosítás, de 7 év feletti kutyára nem köthető.


Én nem beszélnélek le teljesen a kutyáról, mert sok menhelyi/gyepmesteri telepen levő kutyának semmi esélye nincs normális életre, sőt, egyáltalán az életre sincs esélyük és ha már jutna nekik egy meleg zug, és ha csak ételmaradékon élnének életük végéig, de lenne egy kéz, ami megsimogatja őket, már ezerszer több jutna nekik, mint ami most jut egy kennelbe zárva sokadmagával.

2020. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
27%
Akkor ti vagytok alultáplaltak... Havi 60 ezer + 12.200 ft-ból ne akarj már mesélni, hogy jól éltek... Vagy a számláitok nincsenek befizetve vagy anyuka a takarítás mellett mást is csinál csak nem tudsz róla.
2020. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Jut koszt a kutyának. Pl. 2000Ft-ért veszek havonta 4kg csirkét. Ebből kaphat ő is nyugodtan, de vehetek plusz egy kilót is. Köretből csak 200Ft/kg alatt veszek, többnyire akciósan. Répát, burgonyát pl. bármennyit kaphat, de rízs is van többnyire. Idény szerinti gyümölcsből is jut egy-két falat. Néhány szem háztartási kekszez, egy kis joghurtot is nyugodtan kaphat. De persze táppal etetném, csak kiegészítésként kapna kosztot is.
2020. okt. 4. 22:32
 35/41 anonim ***** válasza:
52%

Kekszet, joghurtot nem adunk kutyának meg gyümölcsöt se...


Az egy dolog hogy van mikor simán megeszik meg lopkodnak ezt azt... Jóhogy csokit nem akarsz neki adni. Főkérdésekre nem kaptam választ amúgy...életviteled??? De a korodat is megkérdem már...

2020. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Én úgy olvastam, hogy lehet adni joghurtot, csak ne legyen benne xilit.

[link]

Kekszet akkor inkább nem kap.

22/N

A munkahelyeket illetően megvannak az okaim, de nem gondolom, hogy sok közük lenne a témához és nem szeretném megosztani őket.

2020. okt. 4. 22:46
 37/41 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne vállalj kutyát még. Ha bármi történik vele az orvosi számla nem olcsó mulattság.

Idővel ha találtál egy stabil, jobban fizető állást akkor kezdj bele.

Nekem 9 hónapja van kutyám, első kutya. Keverék, kis 7 kgos. Havi 180-200 körül keresek, de albérletben élünk. A kutyusnak van félretett pénz a hirtelen felmerülő költségekre.

Amikor lett én sen gondoltam volna hogy ilyenekre figyelni kell, de szépen beletanultam. Semmiben szenvedhet hiányt, nem azért van ő nekem/ vagyunk együtt hogy neki rossz legyen. Nyaralni jön velünk, kisebb utazásokra, kirándulásokra, csak boltba egyedül nem.


Nagyon gondold meg mit vállalsz. Nagy felelősség.

2020. okt. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
37%
Mi lenne, ha ideiglenes befogadás vállalnál először? Akkor a költségekbe (elvileg) beszáll a menhely is adományokból. Tapasztalatot is szereznél, segítenél is, az idihez kihelyezett kutyának is jobb, mint kennelben, és könnyebben is gazdisodhat. De olyan is lehet, hogy annyira megkedvelsz így egy kutyát, hogy te fogadod örökbe végül.
2020. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, nekem egy 25 kilósom van, neki havi 20.000 a kajája alsó hangon. És akkor még nem volt féreghajtva, nem vettem neki kullancs/szúnyog/bolha elleni szereket. Az oltása évente 15.000, az ivartalanítás is 20.000 felett volt, bàr az egyszeri költség.


És akkor még nem volt beteg sem, ami egy komolyabb bajnál (nálunk pl.fülműtét volt) lehet 150.000 forint is.


Mire megveszed neki a tálakat, pórázt stb, az is bőven 10.000 felett lesz. Szóval nem, én ilyen anyagi lehetőségekkel nem vállalnék semmilyen állatot. Mert hiába van egy 1,5 kilós kutyád ami annyit eszik mint egy veréb, attól még felmerülhetnek váratlan költségek, amiket ennyi fizetésből nem tudsz fedezni.

2020. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
20%

jaaa és itt nem csak a kutya költségeivel kell számolni, hanem azzal is mivan ha TE lebetegszel??? neked a gyógyszer meg a kiesett jövedelmed honnan pótlod? Gondolkozzál már egy kicsit... igen semmi közöm hozzá miért dolgozol csak 5 órában... DE feltételezem akkor tanulsz vagy csak lusta disznó vagy.


Tanulás mellé is kell a kutyával foglalkozni séta hajnali 4-5-6 kor meg este is legalább... ha nem többet 2 óra/ alkalom alsó hangon...


Azért, mert te hétvégén unatkozol és jó lett volna kutyázni, mint most is a kérdés kiírásnál... Ha már kisállat kell legyen inkább hörcsögöd vagy valami.

2020. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!