Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le az 5...

Hogyan fárasszam le az 5 hónapos nagytestű kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A férjem sajnos délután dolgozik nem mindig tudja lefárasztani a kutyát és bizony ilyenkor unatkozik és szét hord mindent az udvarban. Én jelenleg 32 hetes kismama vagyok. Sétálni szeret de eléggé hamar elfáradok ami neki meg se kottyan. Húzós játék a kedvence de megint csak bajban vagyok mert már +15 kiló körül van és nem bírom el hamar bekeményedik a hasam. A labda is egyik kedvence egy ideig, majd jobban tetszik neki ha inkább nem adja ide a kezembe ha nem én szaladgálok meg hajolgatok de ez megint csak elég fárasztó nekem. Kutya suliba szoktak járni a férjemmel tudja az alapvető parancsokat. Tippeket szeretnék amiben nem kell nagy pocakkal “megerőltetően” lefárasztanom amiben mondjuk ő hamarabb elfárad mint én 😅

Köszi a válaszokat!



2020. okt. 6. 17:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Agyilag próbáld meg lefárasztani, gyakorold azt vele, amit a férjeddel tanultak a kutyasuliban, esetleg taníts neki trükköket, pl. forgás, lábszlalom, pacsi, stb.
2020. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Dobald neki a labdát
2020. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is agyi fárasztás a legjobb, ugyanúgy kidől tőle :) Taníts neki trükköket, ez neked sem megerőltető.
2020. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Vegyetek/csináljatok egy szimatszőnyeget! Egy ideig lefoglalja.
2020. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%

Piros lezer pointer! Arra fog futkosni. Nem kell hajolnod hozza.



Nincs vki kozel lako,akinek napkozben athozhatjatok a kutyajat ,aki jatszik a tietekkel? Korban sulyban hasonlo vasgyuro? :)


Vagy macska,akivel joban van. Az is tudna futkosni jatszani vele.

2020. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

Szabd már meg neki, hogy mire költi a pénzét és mire szakít időt. Ha kellett nekik kutya gyerek mellé akkor kellett, ehhez neked semmi közöd.És másnak se.Itt az emberek nagyon szeretnek a másiknak még a bőre alá is bebújni,mert nyílván van jogod bele ütni az orrod az övébe.


Kérdező, ha a kutya szeret rágni olyan jutalom falatos játékokat érdemes venni amibe elrejthetsz egy párat és szétrághatja.egy darabig el van vele, ha a férjed haza jön tud vele később játszani.

Rejts el neki dolgokat, had keresse (labda, elásol 1-1 gumijátékot, fára kötsz neki játékot).

Marhalábszár csontal is jól elvan,a rágó izmokat is nagyon fejleszti, szabad ennie. Ameddig nincs otthon a másik gazdi azt is had rágja, jót tesz a fogaknak.

Játékokat dobálj esetleg, had hozza vissza. Trükköket csináltass vele, tanítgasd.


Olyasmiket csinálj amivel nem nagyon erőlteted magad,húzós játék rég nem egy kismamának való.

Ilyenkor már te egyáltalán ne is ugrálj vele, akaratlanul is sérülést okoz egy kutya. A hirtelen hév miatt játék közben felugrik rád, nagyobb lendülettel egy játékért nyúl, megüti a pocakod és már ilyenkor az súlyos gondokat okozhat, tulajdonképpen mindenhol ott a baba és pont sérülékeny helyen.

2020. okt. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
23%
A kib...tt lézer pointereddel te debilállat az 5 hónapos kutyát futtatni, mi?! A saját staffidat is lesàntítottad sikeresen az idiotizmusoddal, te félkegyelmű! Takarodjál már innen, te futkosómajom, te!
2020. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te össze kevered a paintball puskát a laser pointerrel. Hogy a túróba sántítaná le a kutyáját FÉNNYEL? Olyan kulcstartókat is csinálnak, megnyomsz egy apró gombot és mint a mesterlövész puskák lézere csak mutat egy pont előre amerre tartod.Nem fegyverrel lőtte a kutyát vagy tudom is én mire gondoltál xD


Kössz, az ostobaságod feldobta a napom. :')

2020. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%

Fénykergetésre szoktatni, hogy utána a kutya bekattanjon és minden megvillanó fényt üldözzön? És egy 5 hónapos, növésben lévő kutyát hova akarsz futtatni? Jól mondja az egyik előttem szóló, ezzel csak tönkre tenné a kérdező az ízületeit! Ostobaságokat ne írj már!


Kérdező, miért van kölyök kutyátok, ha nincs idő/energia/lehetőség a normális foglalkozásra, lefárasztásra?

2020. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Mi a fenéért kattanna be, kattantok már ti be a sok hülyeségeitektől.

Hipochonder.

A kutya se egy ostoba állat, max annak nézed. A macska se a kutya se kattan be tőle. Egy érdekes mozgó pont a földön, ami után szaladhat a kertben.

Esténként a szentjános bogarakat is így üldözik. Tönkre teszi őket a természet? Micsoda állatkínzó.

2020. okt. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!