Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költötök átlagosan...

Mennyit költötök átlagosan egy hónapban a kutyátokra?

Figyelt kérdés

Tehát étel, felszerelések, játékok, stb... Egy projektmunkámhoz kellene, egy háztartás költségvetését kell részletesen megterveznünk, ahol egy kutya is a család tagja. Nekünk nincs kutyánk, ezért gondoltam, hogy itt kérdezem meg. Illetve, az éves oltásokért ti mennyit fizettek? :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 7. 18:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
52%

Nem csak a szuperprémium a megfelelő minőségű táp. Nem is minden kutya bírja ezeket. Josera, Premiere, Brit Care pl mind beszerezhető 1000ft/kg körül. Mondjuk a Britnek szépen emelik felfelé az árát.


Felőlem költhettek 100 ezret is a kutyára havonta, de ez akkor sem egy átlagos összeg.

2020. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
#21: En nem allitottam, hogy mindenkinek azzal kene etetni, azt is elfogadom, hogy nem mindenkinek futja ra. Viszont tovabbra sem tartom luxusnak (nem viszem oket kozmetikushozmert megoldom en // nincsenek elit jatekaik (ertsd darab bot+ gesztenye most), mert megtehetem...most. Ha nem tehetnem eleve nem lenne 2, de talan 1 kutyam se, ha tobb penzem lenne akkor meg tudomisen alllatkertem/menhelyem lenne vagy kocsikat gyujtenek akkor lehet szalvetat gyujtenek. Ilyen dolog ez a hobbi.
2020. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
56%
#22: Szalveta gyujtes, ha kevesebb penzem lenne. Ezt akartam irni csak osszekeveredtem.
2020. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
11%

A brit se 1000 ft/kg, és amellé kell adni tàplálékkiegészítőt, mert az elfogadható minősèg legalja.


Az ehető minőségű tápok olyan 1500 ft-tól kezdődnek, határ pedig a csillagos èg...

2020. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
43%

Nagyobbacska németjuhászhoz hasonló méretű kutyánál az eleség kb. 7000 Ft/HÓ (az egyik legolcsóbb, premiumnak nevezhető táp). Állatorvos: az alap ~12000 Ft/ÉV (féreghajtó, veszettség+kombinált oltás), + 2 fakultatív oltás ~12000Ft/ÉV, + ha valami baja is van, de ez a nullától a csillagos ég is lehet. Élősködők ellen: nagy a szórás, nyakörvvel 11000 Ft/ÉV áron is meg lehet úszni, de ha valaki NS-val védekezik és havonta adja, az ~5500 Ft/HÓ lenne. Jutalomfalat: van, aki nem él vele, más meg boltit vesz, itt is nagy a szórás. Játék: van, aki havonta vesz valamit, más készít vagy évekig elvan ugyanazzal (a mienk 3 éve ugyanazt a zsinóros labdát kergeti minden nap). Ház, fekhely, felszerelés, szállítóbox, miegymás: nagyobb kiadás, de sokáig kitart (jó esetben...). Kutyaiskola: ha nem jár, 0 Ft, ha jár, havonta 20000 Ft-ot is számolhatsz rá. Egyéb kiadások: például ha valaki kutyával utazik, a szállás felára, vonatjegy és hasonlók.

Ha csak az alapokat nézem, nem sulizunk, nem utazunk, nincs betegség, akkor legalább 15000 Ft/HÓ, amit a kutyámra költök. De ez simán felmehet 40 ezerig is, ha épp járunk iskolába is. Na meg ugye tartalékot is kell képezni, mert ha komolyabb betegség jön (eddig nem jött), röpködnek a tízezrek, de inkább százeres lesz a számla.

2020. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az itt a lényeg,hogy hobbi vagy nem hobbi az adott kutya.Nem csak azért kell jó vagy épp a jótól is jobb minőségű táp,hogy villogjon az ember.

Sokunknak a hobbi kutyája is sportol vagy munkát végez folyamatosan.Dolgoztatott kutya sokkal több kalóriát igényel egész nap ahhoz,hogy ne menjenek tönkre az izületei és ne égessen fel a végletekig mindent.Ezt nem feltétlenül fedezi egy 1500ft/kg-os táp.

Persze ki lehet fogni,de nem sok van.


Hobbi kutyának aki nem sportol,nem végez munkát csak kutyafuttatózik,parkban ökörködik annak valóban elég egy közép vagy alsó kategóriás prémium táp is.Sőtt,ajánlottabb is,mert ők viszont nem mozognák le azt a kalória bombát ami meg az erős és egyben drága táp ad.

Vagy épp a barf.


Ha valaki megteheti,hogy havi 60.000ft-ot elköltsön a kutyájára,hát tegye.Ilyen-olyan okkal bárkinek össze jön havonta ennyi,főleg,ha nagy testűről vagy több kutyáról van szó.Sport,verseny,munkakutyáknál ezek elég alap dolgok,30.000/hó alatt nem is nagyon számolsz.Ha meg egy speckó felszerelésed szakad,cserélni kell akkor megint egy ugyan ilyen ár körüli összeget csapsz mellé. :D

2020. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

A négyes válaszoló vagyok, aki 40 ezret költ a kutyájára. Ha nem hiszed akkor most leírom.

Wolf of wilderness táp - íztől függően más az ára, most épp lazacos, pulykás, havi szinten 11 000 kb

Wolf of wilderness konzerv - szintén, havonta kb 2000

Aniflexi ízületvédő - 8400

Barf sörélesztő - 1300

Drontal féreghajtó - 800

Havonta egy kutyakozmetika - 6000

Bérlet - 5300

Frontline spoton - 1000

Kutyagumis zacskó - 600

Oltás - 700

(Az árakat kiszámoltam egy hónapra, tízesekkel nem számoltam, kerekítettem)


36 200. És a kutyaiskolát nem számoltam, mert elég változó, mikor mennyit tudunk menni, mikor van nekik időpont, éppen ki tartja a foglalkozást. 3-4 ezret mondanék rá.

2020. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Hàt, utolsó, akkor ott valami nem oké. Én is WoW-t adok, kilója 1600 ft. Vagy lopod vagy hazudsz.
2020. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Ha nem szemellenzővel tekintenél a világra, észrevennéd hogy van 15(13+2) kgs kiszerelés 1000ft/kg áron. A 40 kgs kutyám fogyasztását számoltam. Nem minden nap kap tápot, valamikor konzervet kap.

2020. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
26%
*12 kg + 3 kg ingyen
2020. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!