Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szidják többen a vegán...

Miért szidják többen a vegán tápokat, mint a rossz minőségűeket?

Figyelt kérdés
Pl. Whiskasban 4% állati melléktermék van csak, amit nekem nem lenne bátorságom húsnak nevezni. Mégis a többségnek semmi baja nincs vele. Szerintem egy kiegyensúlyozott vegán táp sokkal egészségesebb, mint a Whiskas, Pedigree és társai. Ne értsetek félre, én nem szándékozom így etetni az állataimat (Brit Premiumot száraztápot és Real Nature Wilderness konzervet kapnak), csak érdekel, hogy miért ennyire külömbözőek a vélemények.
2020. okt. 8. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem egy kiegyensúlyozott vegán táp sokkal egészségesebb, mint a Whiskas, Pedigree és társai. "

Nem egészséges. A kutya húsevő, a nem emészhető dolgokat érintetlenül kikakálja. Ha az növényi rost, csak átmegy rajta, de ha más töltelékanyag, pl. hamu!?!?!?!, az bekeményíti a székletet és csak szenved az állat. A kutya nem átéléssel közelíti meg a vegán étrendet, mint az ember, aki sajnálja a leölt állatokat. Nekik nincs logikájuk, az emésztőrendszerük húsra van felépítve. Adj a kutyádnak gyömülcsöt, főtt krumplit, ugyanolyan formában megtalálod a kakijában.

2020. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Vegánban nincs 4% sem és mivel ragadozó/húsevő állatokról beszélünk az 0 számukra, csak gabona meg mesterséges anyagok vannak bene...

Szerinted ez egészséges egy húsevő állat számára??

2020. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Na mi van 87%???

Írd már le mi nem tetszik!!

2020. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A Whiskas gabonából van, növényi melléktermékekből és állati melléktermékekből (Ezt úgy értsétek, hogy tollak, inak, stb. Ami húsból van, arra rá is írják). Ennél szerintem jobb a kókuszolaj, borsófehérje, barnarízs, esteleg rovarfehérje. Én sem támogatom ezeket a tápokat, csak szerintem egy fokkal jobbak mint ezek az ipari hulladékok.
2020. okt. 8. 18:04
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Ki pontoztt le és miért? Az 1. voltam.
2020. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
4. Lehet, hogy csak toll, in, csont, csőr, pata stb..., de még ez is sokkal közelebb áll a természetes táplálékukhoz.
2020. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A Whiskas, és a hasonló tápok nem azonnal fejtik ki a hatásukat. Olyanok, mint az embernek a gyorskaja. Én ismerek olyat, aki gyorsétterem mellett lakik, és mindennap átjár enni, mégsincs semmi baja (vagy legalábbis nagyon nem látványos). Olyat is ismerek, aki szinte csipszen és édességen él, és azon kívűl, hogy jócskán túlsúlyos nem látszik rajta semmilyen probléma. De mégis nagyobb eséllyel lesz szervi problémája (mind állatnak, mind embernek), ha gyorskajákon éli az életét, csak a gazda rámondja, hogy nem attól van a baja, hiszen jól táplált (elhízott). Ráadásul, az ilyen tápok gabonát tartalmaznak, ami gyulladást okoz. Nem biztos, de jelentős esélye van. Ezek után kérdezem, hogy attól, hogy tudsz pár példát mondani egészséges állatra, vállalod-e azt, hogy az ilyen tápokkal lehet, hogy nagyobb összeget hagysz az állatorvosnál, mint amennyit összesen fizetnél a minőségi táplálásért?

A másik a vegán táp. A kutya húsevő! Attól, hogy párezer éve az ember mellett él, még gyakorlatilag olyan az emésztőrendszere, mint a farkasé. A vegán tápok majdnem teljesen egészben átmennek rajta, ha véletlenül sikerül is valamit megemésztenie a kutyának, még az sem elég ahhoz, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség. Persze megeszi, mert nincs más, de attól még nem egészséges. Pár hónapja(?) volt itt egy kérdező, aki egyáltalán nem adott a kutyának húst, és akkor is azt erőltette, hogy a kutya egészséges, mert túlsúlyos. Ezt hívják minőségi éheztetésnek.

Magyarul sem a Whiskas, és társai, sem a vegán tápok nem okoznak jót a kutyának.

2020. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7-es: Szóval lényegében azt állítod, hogy nem lehet összehasonlítani a kettőt, mivel másfajta problémát okoz, mivel pl. a Whiskas úgy van összeállítva, hogy a kellő tápanyagok meglegyenek, csak rossz minőségben, míg a vegán táp ennek az ellentéte, tehát hiába jó minőségű, ha nem a megfelelő tápanyagokat tartalmazza?
2020. okt. 8. 18:28
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kutya nem növényevő, hanem húsevő.

Egy tehenet vagy egy tengerimalacot sem etetünk hússal mert nem arra van berendezkedve a szervezete, ugyanígy egy kutyát vagy macskát sem etetünk növénnyel.

2020. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A rovarfehérje már nem vegán étel.

Azért szidják ezeket, mert a kutya ragadozó, húsevő. Ennél fogva húsra van szüksége. Nettó felelőtlenség és önzés olyan termékekkel etetni a kutyát, amik nem tartalmaznak tápanyagot.

2020. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!