Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érint egy kutyát, ha...

Hogyan érint egy kutyát, ha visszaviszik a menhelyre?

Figyelt kérdés
Leírná valaki a tapasztalatát, akinek volt dolga ilyen kutyussal?
2020. okt. 8. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Én egy ilyen kutyát fogadtam örökbe.

Amit észre lehetett rajta venni, hogy nagyon félős. Annyira fél a hangosabb hangoktól, hogy ha meghall egy dörgést, vagy mondjuk nyitott ablaknál elkezdek porszívózni, ő már megijed. Sajnos ez mai napig így van.

Eleinte annyira félt a kutyáktól, hogyha meglátott egy kutyát, egyből elkezdett vísítva ugatni, behúzta a farkát és remegett. Próbáltam minél jobban szocializálni, sokat vittem más kutyák közelébe, így szerencsére ezen a félelmén sikerült túllendülnie, mára már nagyon szeret más kutyákkal játszani.

Nem tudom, hogy ez esetleg valami trauma kövezkezménye vagy alapból ilyen, de szerintem az örökbefogadás előtti hányatott életének a következménye.

Ettől függetlenül én még nem láttam nála kedvesebb, megbízhatóbb és hálásabb kutyát.

2020. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
En tenyesztotol vettem kutyat. Tobb vevo visszavitte,mert nem ismertek a fajtat es a mozgasigenyet meg egyaltalan a kolyokkutyakat. . Osszetorte kezuket labukat 😂 (jatekbol racsavarta a porazt es meghuzta.-ezt gyakorlott gazdi nem engedi)
2020. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Többnyire az ilyeneknek többféle szorongással küzdenek amit akár évekbe telik korrigálni.

Az esetek nagyrészében ezek miatt megint újra és újra vissza is viszik őket,mégjobban erősítve a szorongást és mégtöbb félelmet okozva nekik.

Lásd,ha befogadsz egy kutyát elég az is,ha csak egyszer le volt adva.Fél,ha elmész otthonról,fél ha kivinnéd,fél ha a menhely közelében sétáltok,fél más kutyák közelében,fél ha hangoskodsz,fél ha a kezedet felemelet akár csak a fejed tetejét vakarni..

Ergo többet kell vele foglalkozni és több idő elnyerni minden téren a bizalmát.

Ez önmagában nem gond,de amikor elmész otthonról bevásárolni,vagy orvoshoz viszed a gyereket (vagy bármi amit vele nem csinálhatsz,de muszáj) és addig a kutya akár 2 órán keresztül csak megállás nélkül vonyít vagy nyüszít az aggasztó.Valamelyik annyira képes szorongani,hogy össze is hányják magukat,elbújnak a lakásban vagy szöknek ahol csak tudnak.

Nagyon kemény menet az ilyen kutyákat újra minden téren helyre hozni.

2020. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
#2-es; Felelősségteljes tenyésztő nem ad ki semmilyen kutyát olyan embereknek, akik nem értenek semmit hozzá. Ráadásul többször. Ez pedig az első találkozásnál kiderül.
2020. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Ez attól is függ, hogy mennyi idős a kutya, mennyi időt volt gazdis, mielőtt visszavitték. Egy kölyköt kevésbé tör meg, egy korábban idibe kihelyezett kutya más, mint a menhelyi kennelben lévő, nem mindegy az sem, hogy pár hét vagy több év után viszik vissza, idő kell a szoros kötődés kialakításához, illetve ha hamar sikerül a visszavitel után megtalálni az ideális gazdit, akkor a kutya lehet, hogy meg sem érzi a kudarcosabb időszakot. Az sem mindegy, hogy csak türelmetlenek voltak a gazdik, vagy tényleg mindent megtettek, az egyik mentésnél nemrég altattak el egy kutyát, akinek olyan agresszió gondja volt (valószínűleg genetikai eredetű), amivel nem lehetett biztonsággal örökbe adni, kiszámíthatatlan volt, mikor válik veszélyessé, pedig az eredeti gazdi tenyésztőtől vásárolta. Nem mindegy, hogy miért kerül vissza, ha esetleg több év gazdis lét után meghal a hőn szeretett gazdi, más, mint a frissen örökbefogadott kutyánál még próbaidő alatt szembesülni vele, hogy az új gazdinak ez mégsem való.
2020. okt. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!