Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 eves kutyak es meg mindig...

4 eves kutyak es meg mindig bepisilnek, mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Ket kiskutya 4 evesek elmultak de meg mindig bepisilnek. Parom a gazdajuk, mindig tele rakja pelussal a hazat. Neha raceloznak, neha nem. Rengeteget setaltatjuk oket, elvegzik a dolgukat ott is, de bejovunk, isznak egy kicsit es mar uszik is a parketta. Ket kulon alombol szarmaznak es nem hinn hogy ugyanaz a ‘betegsege’ lenne mindkettonek.

2020. okt. 11. 22:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Azért pisilnek még mindig a pelenkára, mert meg lett tanítva nekik, hogy szabad a házba pisilni.


4 év elcseszett nevelését elég nehéz lesz helyrehozni, de nem megoldhatatlan. Első körben érdemes lenne felvenni a pelenkákat és 1 helyre szoktatni őket. Utána meg azt is megszüntetni.


Nem hiszem, hogy kellemes lehet a húgy-és szarszagú lakásban élni éveket, nem is értem ezt a kutyapelenka dolgot.

2020. okt. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
"mindig tele rakja pelussal a hazat" - ezért. Nem lettek szobatisztaságra nevelve. A szobatisztaság azt jelenti, hogy a lakásban semmire nem pisilnek, pelenkára sem. Ugyanúgy kell szobatisztaságra szoktatni őket, mintha most lennének kicsik. Minden pelenkát felszedni, kidobni, megszüntetni, átmenetileg ne legyen lehetőleg szőnyeg sem lent. A kutyákat pedig gyakran és rendszeresen kivinni, eleinte 2-3 óránként. Ha bent pisil, azonnal feltakarítani, kint dicsérni. Mivel ez már berögzött rossz szokás, lehet, nehezebb lesz, mint ha eleve nem is lettek volna pelenkára szoktatva. Jót tehet ilyenkor a szobakennel (fokozatos szoktatással), ha nem tudtok épp rájuk figyelni, a kutya ösztönösen igyekszik elkerülni, hogy maga alá csináljon, ha van más lehetősége. Ha rajtakapjátok éppen, hogy pisilni készül/pisil, rá lehet szólni, hogy "nem!" és azonnal kivinni.
2020. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Kertes hazban lakunk, ki szoktuk vinni oket, es nem reg koltoztunk ossze parommal. En mondtam neki hogy szerintem a pelus miatt van a baj. Egyebkent azert rak le tobbet, mert eddig csak a furdoben volt egy, es jartak is oda, de sokszor mar inkabb az ajto ele csinaltak. Most oda is raktunk pelenkat igy most arra megy nem a padlora. Majd elkezdtek az asztal ala csinalni mert mindig leszidtam oket, ugyhogy oda is kellett rakni egyet. Baratnom szerint en vagyok a hulye es hogy elotte nem ezt csinaltak. (Szerintem de, es sokatokkal egyet ertve a kutya nem erti a pelenkat csak annyit fog fel belole hogy bent is szabad)
2020. okt. 12. 10:29
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja es az egyik fiu a masik lany. Legtobbszor a lany pisil be, o konkretan 2 orankent bepisil ha kivisszuk ha nem. Orvosnal voltunk, semmi baja. A fiu hetente max 1x 2x, a lany meg naponta tobbszor bepisil bekakil
2020. okt. 12. 10:33
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, az én mentett kutyám csak a járólapra végzi a dolgát, ha baleset van betegség miatt. Ő érti, hogy máshova nem szabad, ha mégse tudja visszatartani.
2020. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy bentre ürítenek, hisz a párod ezt tanította nekik! A pelenkával nem szobatisztaságot tanít, hanem azt, hogy bent ürítsen.

És mivel 4 évig ezt tanította nekik, már nem fog elmúlni.

2020. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
Én amikor kutyát kerestem, azt tapasztaltam, hogy egy olyan kutya, aki bármikor kimehet az udvarra elvégezni a dolgát, nem szobatiszta igazából.
2020. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem a pelenkaval van a gond, ahogy olvastam arra sem tudnak rá vizelni szóval a párod meg azt sem tanította meg nekik, hogy ha a házban pisilnek is legalább egy helyre menjenek. Na ez a baj! a pelenka nem arra van, hogy ki kell vele tapétázni a házat, és nem kell vele többet foglalkozni, azt is egy helyre kell letenni és oda szoktatni addig míg nem lehet levinni az oltások miatt. Szóval most úgy kell kezdeni kint a kölyökkel, óránként séta, kaja után játék után alvás után.
2020. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

Van baj. Kertes hazban laktok, a kutyak megis wcnek hasznaljak a hazat. Miert? Mert megengeditek nekik.

Amit en tennek a helyetekben;

1. Kutyaajto beszerelese, ha meg nincs.

2. Az osszes pelenka felszamolasa, haz fertotlenitese, teljes szagtalanitasa, mert ahol erzik a vizeletet, ugyis odamennek

3. Kimegyek az udvarra a kutyakkal, amig ott nem vegzik el a dolgukat, ha megvan, nagy dicseret.

4. Ha rajtakapom a benti pisilesen, qvara leszidom es kiteszem az udvarra gondolkodni. 1 oraig ra se nezek, hozza se szólok.


A 3as es 4es pontot ismetlem, amig meg nem tanulnak viselkedni.

2020. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!