Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Evvc.lkh kérdése:

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Nem volt még kutyám, most szeretnék venni egyet (kb fél-egy év múlva), de fontosnak találom hogy olyan kutyust vegyek, ami számomra megfelelő.

Olyan kutyát szeretnék, aki kedves/barátságos,játékos, gyerekekkel, idegenekkel sem barátságtalan. Lakásban élek, de sokat sportolok, utazok, jövök-megyek, napi kb 2-2,5 órám lenne vele foglalkozni.

Szeretném tanítani is, de csak alap szinten. Házi kedvencként is szolgálna (nyomkodni, szeretgetni) de inkább egy hűséges társfélére vágyom.

Amire én gondoltam: Gonden retriever, dalmata, labrador.

Ti mit ajánlatok? (A pénz az teljesen megoldott, a kutyuson meg neki a cuccain/kajáján/oltásain/állatorvoson nem spórolnék semmit)

Előre is köszi :)

Hibákért bocsi



2020. okt. 21. 21:23
 1/8 anonim válasza:
33%
Lakásban nem biztos, hogy jó döntés... ez a három fajta amit felsoroltál mind nagy mozgás igényű. Közepes vagy kis termetű kutyában gondolkodnék a helyedben.
2020. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A dalmatának hatalmas a mozgásigénye (főuri kocsik kísérése lett kitenyésztve, hogy több 10 km-t ügessen egyhuzamban) és idegenekkel kevésbé barátságosak. A labi és a goldi jó választás lehet, ha ebben a méretben gondolkozol, akkor az óriás uszkárt tudom még ajánlani, kevésbé zsizsegős kutyák, nem hullik a szőrük, de ők is bírják a napi sportolást.
2020. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nyomkodni:D
2020. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
A Golden retriever. Kedvenc kutyafajtám. Nagyon aranyosak, hűségesek, okosak, viszonylag könnyen taníthatók. És lakásba ajánlják. Nem túl nagy a mozgásigénye , vegyél neki egy szobakenelt, az lesz az ő helye. Persze ne legyen egér nap bent, illetve ne is zárd be a kennelbe. Viszont hiába nem túl nagy a mozgásigénye azért amit írtál 2-2,5 óra séta kell neki, de emellett még pluszba számítson be a tanítás, illetve ha otthon játszol vele.
2020. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem egy bernáthegyi nektek való fajta lenne
2020. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Jobb oldali "talalja meg kutyajat" rovat kitoltese segit:


[link]

2020. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dalmatát kizárnám, elég kemény dió lenne első kutyának, kemény vadászkutya.

Másik kettő oké, de mivel divatfajták, nagyon körültekintően válassz tenyésztőt, semmiképp ne szaporítótól vásárolj, mert akkor lesz olyan, amilyennek lennie kell (barátságos, kiegyensúlyozott), ha a tenyésztés során ezt is figyelembe veszik (mmint a kiegyensúlyozott idegrendszert).

2020. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nemetjuhasz
2020. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!