Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félelmetesnek láttok egy...

Félelmetesnek láttok egy pitet vagy egy amstaffot?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert annyi helyen olvasom hogy félnek tőle az emberek, de én ezt nem értem. Én sokkal jobban félnék mondjuk egy bernáthegyitől...
2010. aug. 9. 08:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ha egyik kutyánál egy kézjel semmit nem vált ki, a másikból meg támadást, az nem feltétlen az emberek hibája.

Ezeket a kutyákat harcra képezték ki, így nagyobb eséllyel lesznek veszélyesek, mint egy írfarkas kutya.


Nekem a legfélelmetesebb a kuvasz, az megkergetett egy tanyánál.

2010. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
én sem szeretem ha egy kutyát beskatulyáznak ez velem is megtörtént pedig nekem csak egy tiszta fekete tacskó kutyám van. soha nem bántott senkit imádni való. De sajnos egy hölgy is azt kiabálta hogy a tacskó egy harapós dög, ez egy véreb, és hogy vigyem onnan a kutyámat, de volt már olyan hogy a kisgyerek odajött megsimogatni mire az anyja oda szaladt, hogy ez egy tacskó és elmagyarázta a gyerekének hogy ezek harapnak, és hogy ott jön egy másik kutyainkább simogassa meg azt. sajnos.
2010. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az én puli-tacskó kutyámat is nézték már fenevadnak.
2010. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Bozsikrisz ***** válasza:
77%

Azért az sem véletlen, hogy ilyen kérdést tettél föl:)

Ezek szerint az emberekben ezekkel a fajtákkal kapcsolatban van egy kis félelem. Miért?

Írd be gugliba, hogy kutyaviadal, és keress rá a képekre. Szinte az összes képen ezek a fajták vannak. Tudom, ne azokból az idiótákból induljak ki, akik ilyenekkel kínozzák az állatokat, de miért ezeket a fajtákat viszik viadalokra?

Nem tudom, hogy milyen vérmérsékletűek, nyilván egy jól szocializált, és megnevelt pit, vagy amstaff nem támad.

De ránézésre is látszik, hogy olyan erő van bennük, hogyha bármi miatt, bármire/bárkire rátámadnak, nincs az az ember, aki visszafogja őket.

2010. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Vérengző vadállat:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2010. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Azért a piteket viszik viadalra, mert erősek mozgékonyak, a végtelenségig kitartanak, és ha valami baj van és az embernek közbe kell avatkozni még véletlenül se harapják meg, mert imádják és tisztelik az embert... az hogy más kutyákkal szemben agresszív tud lenni és vannak emberek akik divatból veszik hozzáértés nélkül és megvadul a kutya, bár ez minden kutyáról elmondható szerintem, viszont azt nem értem, hogy vagyok én egy jól szituált csinosnak mondott teljesen normális lány, és akárhányszor leviszem a kutyát megkapom hogy ez egy harcikutya és vigyem innen. Na ez a probléma sajnos :( egyedül vidéken, ahol nem nagyon ismerik a nénik meg a bácsik a kutyaviadalokat ott imádják a kutyát és gyönyörűnek találják. Csak pesten vettem észre ezt az ellenszenvet, dehát hiába ez a tömeg pszichozis :)
2010. aug. 9. 10:11
 17/25 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Szerintem szó sincs tömegpszihozisról. Tudtad, hogy az emberek viszolyogva fogadják ezt a fajtát, akkor most nem értem a felháborodásodat.

Én inkább a kutyámat féltem, mert legyen szó bármilyen fajtáról a kutyák összemorognak elég sűrűn. És nem mindegy, hogy egy puli, vagy egy pit bull kap a kutyám felé.

2010. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

én sem félek tőlük, de úgy egyik kutyától sem, szerintem !jó kezekben! nagyon aranyos kutyák. :)

nekem dobermannom van, és a környéken sokan beszólnak, hogy micsoda vadállat, meg hogy majd meglátom, hogy megfog engem támadni.. ha ismernék, nem mondanák ezt.. mert egy kis kezes bárány, nagyon bújós, imád puszikat adni! :D

engem eddig életemben csak egy kutya harapott meg, egy csivava.. azóta már tudom, hogy amilyen a gazda, olyan a kutya.. no comment :D

2010. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
én vidéki vagyok, itt nincs probléma csak akkor ha pestre viszem akkor van. Az meg hogy a kutyák összemorognak... hát tudni kell megtartani a kutyádat, meg tudni kell fegyelmezni. Az enyém még senkit soha nem harapott meg, mert rászólok és hallgat rám. Imádja a macskákat a csirkéket a lovakat, meg minden élőlényt :) és igenis tömegpszichozisról van szó amit a sajtó meg a média gerjeszt. A németjuhász a roti a puli és még sorolhatnám sokkal több embert harapott már meg, hozzáteszem nem a kutya hibája, hanem az emberé
2010. aug. 9. 10:41
 20/25 anonim ***** válasza:
Igen,félelmetesnek látom,mindkét fajtát külsőre,és sajnos igaz az is,hogy ha akarná,simán legyőzné (szépen fogalmazva) az embert.De!Hiszek abban,hogy egy jól nevelt pitt vagy amstaff,lehet tök jó fej,higgadt kutya is.Szép kutyák,én is bevállalnék egyet,de mivel tisztában vagyok vele,hogy a pittek kutyaviadalokra,az amstaff-ok bikaheccre lettek tenyésztve,az ösztön bennük van.Tehát,csak kölyköt szereznék be,és ha látom,hogy erősebb az ösztöne,mint az én akaratom,akkor irány a kutyasuli,nincs mese.Egy azon fajta belül is,óriási különbség van két kutya között,és igen is nagyon sok múlik a gazda nevelésén,meg a géneken is.Ahogy az embereknél is.Emberbe is van szelíd,és vadállat is.Nem kell őket beskatulyázni,a kizárólagos negatív szerepbe!Ilyet csak a tudatlanok csinálnak,és sajnos azért is,mert sok ilyen kutya,hozzánemértő határozatlan gazdához kerül,és nem úgy bánnak velük,ahogy kell,és ez nagyon rosszul is elsülhet.Én egy amstaff-ot ismerek,és nagyon okos,szelíd kutya.Járt kutyasuliba is,és bármilyen nemű,korú embert vagy kutyát barátsággal fogad.
2010. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!