Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél ilyen helyzetben?...

Mit tennél ilyen helyzetben? Elég bonyolult.

Figyelt kérdés

Félig meddig elméleti kérdés. Elég hosszú lesz.

Tegyük fel, hogy van egy 3 hónapos kölyköd. Két helyen tudod tartani: vagy nálatok otthon, panelban, vagy rokonnál kertes házban. A kertes házban egy idős rokon él, aki nagyon szereti a kutyákat, van is neki 2, de nem ért hozzájuk. Eteti, szeretgeti és sétáltatja őket, de nem tudja őket nevelni, igazából olyan mintha megőrzőben lenne a kutya. A kölyök ott lenne kb este 7-től délután 3-ig, mert te addig dolgozol. Két gond van: az idős rokon nem tudja megfelelő megfigyelés alatt tartani a kutyát, mert nem tudatos, nem gondol olyanokra, hogy pl a kertben figyelje hogy miket vesz a szájába, vagy hogy a házban éppen mit csinál, stb. A másik gond az, hogy a rokon egyik kutyája kan, és a kölyök is. A kölyöknek semmi gondja nincs a naggyal, játszani szeretne vele, nagyon barátságos, a nagy viszont nem szereti a kanokat és fenyegetésnek veszi azt, amit a kölyök csinál. Állandóan morog, ugat rá. A kölyök lassan kezd félni a nagytól, mert egyre agresszívabb vele. Ha rátámadna, az idős rokon nem tudja szétszedni őket, és a kölyök valószínűleg megsérülne. Ezért felmerült benned, hogy felviszed a kutyádat hozzád a lakásba, ahol viszont napi 8 órát egyedül lenne hagyva. Ott nem tudna kárt tenni magában, és egy ideig el tudná foglalni magát játékokkal, de 8 óra még sok egyedül egy kölyöknek. Akkora dilemmában vagy, hogy felhívtál egy szakértőt, aki azt mondta, hogy addig ne szólj rá a rokonnál lévő idősebb kutyára, amíg csak morog, mert a hierarchiát próbálják egymás között felállítani, és csak akkor avatkozz közbe, ha rátámad a kicsire. Ez a hívás akkor történt amikor a nagy csak morgott, de már egyre agresszívabb, ugat és vicsorít is. Egy hete van nálad a kölyök, eredetileg a rokonnál lett volna tartva, és te 2 hét szabadságot vettél ki, hogy ott legyél a kicsivel amíg megszokja az új környezetet. Ezalatt az egy hét alatt már többször felvitted a lakásba, ott is aludt, nagyon szépen elvan, de ez nyilván úgy, hogy te ott voltál vele. Nem tudod, hogy egyedül mit csinálna, és nem akarod, hogy szenvedjen. Viszont azt sem szeretnéd, hogy valamit összeszedjen a rokon kertjében, vagy valahogy kárt tegyen magában, és azt sem, hogy állandó rivalizálás legyen a két kutya között. Te mit tennél?



2020. okt. 24. 18:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10

Köszi hogy aggódsz, de nem első kutya. Van már kutyás tapasztalatom, és nem is goldenes, hanem komolyabb kezet igényelő fajtás tapasztalat.

De ha már így feljött, a rokon a nagymamám. A szitu úgy alakult ki, hogy nagyon szerettem volna egy kutyát, de mivel panelban élek ezért a szüleimmel úgy lett megbeszélve, hogy a mamámhoz megy a kutya. És úgy is lett, minden rendben volt, állandóan játszottak a másik kutyával, jártam hozzá, vittem sétálni, stb. Július végén vesztettem el nyirokrákban. Mamám kutyája világ életében falkában volt, mindig is más kutya mellett élt és így nőtt fel, és olyan mély depresszióba esett hogy be se ment a házba. Semmit nem csinált egész nap. Mamám ugyanez, üres volt a ház, hiányzott nekik a kutyám (és nyilván nekem is). Egyszer csak úgy döntött a mamám, hogy újra megenged egy kutyát. Felnőttet akartunk hozni, soha nem volt szándékomban kölyök, de annyira megszerettette velem az előző kutyám a bullokat, hogy mindenképp bullt szerettem volna megint. Több helyen is jártunk, de sehol nem jött össze, pont a mamám kutyája miatt. Aztán pont úgy alakult, hogy a menhelyen ahonnan az előző kutyámat hoztuk, lett 7 kölyök. Először nem akartunk kölyköt, pont ezért, mert senki nem tudott volna rá figyelni, de már a sokadik kutyával nem jött össze a dolog és annyira elkeseredtünk, hogy azt mondtuk, jöjjön a kicsi, mert őt úgy is hozzá lehet szoktatni a mamám kutyájához. Ebbe nem gondoltunk bele, hogy a mamám kutyája nem fog kijönni vele, mert az előző kutyámmal annyira bele voltak egymásba bolondulva, hogy ez sajnos eszünkbe sem jutott.

Tehát én nem dolgozom, iskolába járok. Direkt nem hoztam ezt fel, mert nem gondoltam, hogy van jelentősége. Azt hogy minden percet vele tudok tölteni nyilván nem az alvásra értettem, mert éjjel le se ugrik az ágyról, semmi gond nincs vele, de ha kéne, fent lennék vele éjjel.

De meg lett oldva egyébként, fel fog jönni hozzánk, és köszönöm mindenkinek aki ezt ajánlotta.

2020. okt. 24. 21:12
 12/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nem hazudtam, ha azt rám értetted. Anyum felhívott valakit, de nem komolyan érdeklődött, csak megkérdezte hogy mit csináljunk ebben a helyzetben, és azt mondta a nő, hogy addig nincs baj amíg csak morog, de ahogy írtam, ez kezd egyre agresszívabb viselkedésbe átmenni és nem merem otthagyni a kutyámat. És sikerült megoldani, tehát nem is fogom otthagyni.
2020. okt. 24. 21:14
 13/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha már kivennék 2 hét szabit, akkor fokozatosan szoktatnám a lakásban a kutyát az egyedülléthez. Nem a rokonodnak hoztál kutyát hanem magadnak, neked kell megnevelned és nem másra rásózni kell.


Arról nem is beszélve, hogy ha kölyökkorban nem tanítod meg neki az alapokat és nem neveled, akkor később gondod lesz belőle. Nehezebb valamit helyrehozni, mint először jól csinálni.

2020. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!