Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt szokta meg a...

Mennyi idő alatt szokta meg a kutyátok az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
Akik napi 8 vagy akár több órát dolgoznak és ebben az időben egyedül van a kutya, mennyi időbe telt, amíg megszokta? Illetve mit csináltatok, hogyan szoktattátok rá?

2020. okt. 25. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Mi úgy hogy váltottuk egymást hogy minél kevesebbet legyen egyedül. Nekünk Udvaron van a kutya szóval addig is elvolt. Egyre több időre mentünk el és lassan de tényleg lassan rájött hogy nincs baj mert visszajövünk.
2020. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentett kutyám van és olyan gyorsan történt az örökbefogadás, hogy nem is volt időm szabadságot kivenni. Hétvégén jött, hétfőn már mentem dolgozni, sose volt vele gond, az egyik szomszédom csodálkozott is, milyen csendes.
2020. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktattam hozzá mivel olyan a munkám hogy 1-2 hét szabadságot nem lehet kivenni csak úgy, ezért felnőtt kutyát fogadtam örökbe.
2020. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi 9 hetesen hoztuk haza, szóval még tényleg nagyon pici volt, ezért 2 hét szabadságot vettünk ki (1 hetet én, 1et a párom) és szerencsére utána még egy 4 napos hosszú hétvége is volt, szóval viszonylag sok időnk volt megtanítani.

Mi a fokozatosság módszerével tanítottuk, első alkalommal 5 perc, második alkalommal 10, így tovább, amíg meg nem lett a 8 óra, bár az első 8 órás egyedüllét már élesben ment.

A másik, ami sokat segített az a szigorú napi rutin, tehát amikor otthon voltunk vele sem foglalkoztunk vele napközben 10-16 óra között (ez az az idő, amíg munka miatt nem vagyunk otthon), tehát még otthon voltunk vele, amikor már megtanulta, hogy ilyenkor pihenőidő van. Illetve mindig betartottuk a séta/játék - evés - pihenés sorrendet, amikor elmegyünk dolgozni ez akkor is így van, van egy nagy fárasztás előtte, majd kap enni és utána mi elmegyünk dolgozni, ő meg aludni. Szerintem ha van egy ilyen rendszer a kutya életében az nagyon sokat segít, biztonságot ad neki, mert könnyen megtanulja, hogy mi miután következik és ha ezt tudja, akkor nem esik pánikba, ha délben nem tudsz vele labdázni, mert tudja, hogy olyankor ő pihen.

A másik jó megoldás a szobakennel, ha ehhez jól hozzá van szoktatva, akkor itt biztonságban érzi magát és te is biztos lehetsz benne, hogy se a lakásban se magában nem tud kárt tenni. Mi ezzel nem próbálkoztunk, szóval személyes tapasztalatom nincs vele, de itt egy videó, ahol elmagyarázzák hogyan kell jól kennelhez szoktatni: https://www.youtube.com/watch?v=oUzI-ijtNhY&t=1s

Nekünk az nagy biztonságérzetet adott, hogy bekameráztuk azt a helységet, ahol otthon hagytuk és egy alkalmazással haza tudtunk nézni, hogy mit csinál a kutya, de ez inkább csak a saját megnyugtatásunk miatt volt fontos.

Szóval nálunk pici kölyökkel nagyjából 2,5 hét volt, mire megszokta a hosszabb egyedüllétet, ebben sokat segített a fokozatosság, a napi rutin, illetve, hogy mindig fáradtan hagytuk otthon, előtte sokat játszottunk, gyakoroltunk vele, majd amikor lehetett utcára vinni sétáltunk, ez a mai napig így van, én 10re járok dolgozni, de előtte 2 órát csak a kutyával foglalkozom, így elfárad annyira, hogy amíg a párom haza nem ér, addig tényleg csak alszik.

2020. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!