Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfundlandi vagy Bernáthegyi?

Újfundlandi vagy Bernáthegyi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Apukámnak végre eljött a pillanata, hogy befogadjon egy kutyát.

Kertes házban él.Közepesen nagy kertje van.

Sajnos apukám sokat dolgozik, de a szabadidejét sokszor töltené a kutyával, hisz más dolga úgysincs, illetve itt vagyok énis aki kocsival ide-oda tudná vinni "lemozgatni" (vagy csak átmenni apumhoz, hogy sétáltassam/foglalkozzak vele)

Ezt azért írtam le,hogy tudjátok a kutyát ehhez az életmódhoz viszonyítani.


Mindenképpen egy nagy,hideget jól viselő, házőrző (bár az nem is lényeges, mert ahol apum lakik ott a kutya se jár),masszív,lusta (kevés mozgást igénylő) kutyát akar.


Én amit találtam interneten és passzol hozzá az a újfundlandi vagy a bernáthegyi. Ti melyiket választanátok? Vagy esetleg mást ajánlanátok?


(és 100-200 ezer körül lenne a kutya véve, tenyésztőtől)


2020. okt. 25. 15:53
 1/6 Nati883 válasza:
68%
Bernáthegyi :)
2020. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az újfundlandi a favorit.

Bàr nagy mackós mindkettő, vastag bundàval.

Nekem fundim van, annyira okos, értelmes, jàtékos, fiatalon szeretett mozogni, úszni, van itt egy kis patak szerű, Imàdta. Màr 12 éves, nem jàrunk már sétàlni sem, néha kerül egyet az udvaron, ami hatalmas egyébként, de a nap nagy részében màr csak fekszik, nézelődik.

Imàdta a havat minden évben, úgy jàtszott, ugràlt, mint egy gyerek.

Kedvenc játéka az üres pet palack, és egy foci, ezeken kívül mindent elàsott/eltüntetett.

A macskàkat és a traktorokat nem szerette, ha látta az úton, ezeken kívül még ugatni se ugat senkire.

2020. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bernáthegyi !!!❤
2020. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ujfundlandi.
2020. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Házőrzőnek egyik sem jó. Szerintem amúgy az újfundlandi kevésbé van túltenyésztve.
2020. okt. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézegetni, szeretgetni bármelyik
2020. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!