Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindenkire ráerősza...

Miért kell mindenkire ráerőszakolni, hogy menhelyről hozzon kutyát?

Figyelt kérdés

Előre jelzem, örülök, ha valaki megment egy kutyát.


Évtizedekig én is erről ábrándoztam, hogy lesz 2 telepes kutyám.


Aztán most értem oda, hogy a körülmények is lehetővé tennék. Böngészem a hirdetéseket és egyre esélytelenebb.

A menhelyes kutyákat jellemzik. Mind problémás. Támad, szökik, stb. A sintértelepre sem a cukkermukker családi kutyik kerülnek. Többnyire nem ok nélkül adják le őket. Ott még infó sincs róluk.


A helyzet az, hogy csodásan hangzik családot és szeretetet adni egy árvának, ahol boldogan élhet és szocializálódhat.


De! Van 2 gyerekem. Őket nem veszélyeztethetem azzal, hogy amíg helyre nem jön a kutya lelke esetleg megharapja.


Egyre kevésbé hiszek a menhelyről családba történeteiben.



2020. okt. 27. 11:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Mert tele van minden felesleges kutyákkal. Amíg a szaporítóktól veszik a kutyákat, addig ez így is lesz. És a szaporítósnál is megvan a veszélye, hogy valami gáz lesz a kutyával.

Ha te egy bizonyos fajtát szeretnél, igazi, normális tenyésztőtől, azt megértem.

2020. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Senkire nem erőszakolják rá. Az meg, hogy a kutya "hibája", ha menhelyre kerül, azaz a kutya viselkedése az oka, csak túlzó előítélet. A szomszédunk pl. azért jelentette be egy menhelyre a kutyáját, mert be akar költözni egy idősotthonba. A kutya alig 3 éves, jól szocializált, a nő is úgy fogadta be. Szegény kutyát befogadnám, de nekem már van egy, kettő meg sok lenne nekem. - Rengeteg ilyen eset IS van. Sokan költözés miatt "dobják" a "szeretett" kutyájukat, kb. mint egy zoknit.

HA tényleg akarsz menhelyi kutyának esélyt adni, menj el személyesen, mondd el, kb. mire lenne szükséged, ismerd meg, vidd el sétálni stb. Több menhelyet is érdemes felkeresni ilyenkor.

Ha nem akarsz felnőtt menhelyit, akkor is érdemes jófogáson / fb-n gazdi kereső kölyköket (nem szaporítósakat!) keresni, akkor nem lesz ismeretlen előélete, mégis egy potenciálisan hányódó sorstól mentesz meg egy állatot. 8 hetesen azért már kb.lehet tudni, hogy mekkora méretre és kb. milyen jellegre lehet számítani.

Persze, ha fajtatisztát akarsz, abban sincs semmi rossz. Akkor így döntesz és kész.

Csak sokféle lehetőség van, mindegyiket érdemes legalább egy röpke pillanatra átgondolni.

2020. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem csak ilyen kutyák vannak. Sok a kölyök és az olyan kutya, akinek a gazdája halt meg. Sok kutyának voltam már ideiglenes befogadója és az a tapasztalatom, hogy nagyon gyorsan alkalmazkodnak az új környezethez. Pl. Sok szökőár kutya csak azért szökik, mert nem tartják őket megfelelően.

De szerintem azzal sincs gond, ha valaki tenyésztőtől vesz kutyát. A jelenlegi kutyám is tenyésztők pl. Ég és föld a külömbség egy jó vérvonalú kutya és egy mentett, szaporítós kutya között.

2020. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem merek fajtatiszta kutyát venni. Vidékre költözünk, nem bírnám ki, ha ellopják mert értékes.


Inkább utcai keverék kőlyköt.

2020. okt. 27. 12:19
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Akkor válaszd azt. Csak ne szapisat, különben a meggyőződésed szerint.

Nekem is az van, bár a menhelyeket is nézegettem, végül egy jófogáson hirdetett kis szőrmók lett a nagy szerelem:)

2020. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, én mindig azt mondom, hogyha nincs konkrét fajta, amit szeretnél, akkor nézz körül menhelyen, mert a szaporítókat nem támogatjuk. Én sosem mondtam, hogy csak menhelyről fogadhatsz örökbe kutyát, hanem azt hogy a nénit/bácsit, aki összeengedett két kutyát csak mert aranyosak lesznek a kölykök (magyarul a szaporítókat) ne támogassuk.

Egyébként a menhelyeken/gyyepmesteri telepeken persze hogy vannak agresszív, félős neveletlen kutyák, de azért mert a többség nem szerető családból kerül oda, hanem utcáról, szaporító telepekről, állatkínzóktól. Egy olyan kutyát, aki elvesztette az emberek felé a bizalmát természetesen nem lehet egyik napról a másikra barátságos családtaggá nevelni. De a menhelyeken nem csak agresszív kutyák vannak. Én önkénteskedtem menhelyen, az udvarra voltak kiengedve a kutyák, én ott voltam közöttük. Bár nem fegyelmezett mintakutyák voltak, de sosem féltem, hogy valamelyik meg fog támadni. Ha valamelyik agresszív arról a menhelyen tájékoztatnak, tudni fogod, hogy milyen a természete, nem zsákbamacskát hozol ki. Még meg is kell ismerkednetek, mert örökbefogadás előtt úgyis látogatni fogod a kutyát. A gyepmesteri telepeken, pedig idejük sincs megismerni a kutyát, mivel két hét után altatható, és altatniuk is kell, mert az a feladatuk, hogy a kóbor, vagy családoktól beadott kutyákat, mind befogadják(cserébe a telepeket nem az adományozók, hanem az állam támogatja). Mivel ők sem szeretnék elaltatni a kutyákat, így minél hamarabb gazdához akarják juttatni őket. De ha látványosan agresszív a kutya, arról az ebrendész tájékoztatni fog.

2020. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

4: Szerintem sokan nem tudják megmondani ránézésre, hogy teljesen fajtatiszta-e, és mennyibe kerül. Csak nem kell hirdetni.

Kölykök vannak alapítványoknál, önkénteseknél is, nemcsak a sintértelepen vannak kutyák :)

2020. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

"Többnyire nem ok nélkül adják le őket."


Valóban nem ok nélkül adják le őket. Az ok legtöbbször az, hogy a kutyát rossz körülmények közül hozták el, mert a gazdi egy primitív ember volt.

Vagy kisgyereknek vették, megunta és leadták a kutyát a menhelyen vagy kitették az út szélére.

Esetleg a felnőtt gazdi unta meg, mert sok volt neki és inkább kitette.

Vagy valakinek lekölykezett a kutyája, mert nem ivartalanította, és nem tudta megtartani a kölyköket.

Vagy a gazdi kölykezett le, és nem akart gyerek mellé kutyát.

Megszökött a kutya, mert rosszul bántak vele vagy megijesztették, a gazdi meg sz*rt rá, így a kutya menhelyre került és ott maradt.

Gazdi költözött és albérletbe nem tudta vinni a kutyát.

Gazdinak új nője/pasija lett, aki utálja a kutyát.

Gazdi meghalt.


Nagyrészt ilyen dolgok miatt kerülnek a kutyák menhelyre. Melyikben hibás a kutya?

2020. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
Na itt még nem is annyira.. de a macska kategóriában.... Ha fajtatiszta macskát szeretnél ahelyett hogy egy alomnyi macskát mentenél rohadj meg te lelketlen szar. Igen, ezt így konkrétan le is írják. Sok idióta sötétzöld kanapéállatvédő...
2020. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

Nekem mindegyik menhelyi kutyám egy csoda,votl,soha semmi baj nem volt velük. Volt utcáról befogadott kis pulink is, semmit sem tudtunk róla, tündéri okos es aranyos kiskutya lett belőle.

A szaporítótól vett fajtiszta kutyáink sajnos idegbetegek voltak, pedig kicsi koruk óta neveltük őket. Ha úgy gondolták, akkor végigharapták a családot.


Azt szerintem is meg kell gondolni, hogy két gyerek mellé kell-e kutya. A szomszédunkból most dobtak ki egy kis feketét , a rajos “szuperanyuka” rájött, hogy mégsem kell nekik.Hivatalosan elköltöznek, de a valóság az, hogy a kölyökkutya fellökte az egyik purdét és valójában majd másik kutyát akarnak. Ezek prolicigányok, kábé mindenki erre számított, csak szegény kutya nem.

2020. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!