Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindenkire ráerősza...

Miért kell mindenkire ráerőszakolni, hogy menhelyről hozzon kutyát?

Figyelt kérdés

Előre jelzem, örülök, ha valaki megment egy kutyát.


Évtizedekig én is erről ábrándoztam, hogy lesz 2 telepes kutyám.


Aztán most értem oda, hogy a körülmények is lehetővé tennék. Böngészem a hirdetéseket és egyre esélytelenebb.

A menhelyes kutyákat jellemzik. Mind problémás. Támad, szökik, stb. A sintértelepre sem a cukkermukker családi kutyik kerülnek. Többnyire nem ok nélkül adják le őket. Ott még infó sincs róluk.


A helyzet az, hogy csodásan hangzik családot és szeretetet adni egy árvának, ahol boldogan élhet és szocializálódhat.


De! Van 2 gyerekem. Őket nem veszélyeztethetem azzal, hogy amíg helyre nem jön a kutya lelke esetleg megharapja.


Egyre kevésbé hiszek a menhelyről családba történeteiben.



2020. okt. 27. 11:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Hol nézelődsz? Melyik menhelyeken? Én rengeteg kutyust látok meghirdetve, akik nem problémásak. :)


Amúgy a tenyésztőtől vásárolt törzskönyves kutyával sincs baj, a mentett kutyával sincs baj. Azzal van óriási baj, ha valaki okosba' vesz szaporítótól....

2020. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó

Nekem szaporított fajtiszta menhelyi kutyáim voltak, mindegyik jólelkű aranyos kiskutya volt.

A szaporított nem menhelyi fajtisztákkslviszont mindegyikkel baj volt.

A törzskönyv nem garancia semmire, a tenyésztők sem angyalok sajnos.Ez is tapasztalat, csak ez sokkal többe került.

2020. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom hová valósi vagy, de az Illatos úton a gondozók kb minden kutyát ismernek. Annó mi is így hoztunk ki egy 5 éves kutyust, aki fél évet volt benn a menhelyen. Az egyik gondozó ajánlotta, és életünk legjobb döntése volt. Volt, akit online kinéztünk, de mondták, hogy az sunyi, más kutya mellé nem való, erős kezű gazda kell neki stb.

Vagy esetleg kölyköt? Rengeteg kölyök van különböző menhelyeken, állatvédelmi szerveknél, cukibbnál cukibbak.

[link] itt tudsz szűrni kor/nem/fajta szerint, szereti-e a gyerekeket :)

Jól mondták előttem, sajnos arra se lesz garancia, hogy egy nem menhelyes kutya nem kaphat oda a gyerkőceidnek..:(

2020. okt. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Első körben nem kéne összekeverni a szaporítót a tenyésztővel, ahogy több válaszadó is teszi. Talán nagyobb rend lenne a fejekben...
2020. okt. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Apum örökbefogadott vizsláját azért adta le az első tulaj, mert nem volt jó vadászkutyának, így nem kellett neki. Szerinte a kutya buta volt, nem volt képes megtanulni semmit. Apu elment vele kutyasuliba, hibapont nélkül csinált végig 3 tanfolyamot és vizsgát. Egyetlen probléma van vele, bizalmatlan az idegenekkel, főleg a férfiakkal. Az is biztos, hogy sokszor kiabáltak vele, és verték. Eleinte a hangos szóra visítva szaladt az asztal alá akkor is, ha nem neki szólt,csak anyu kiabált apunak a konyhából, hogy menjen segíteni, és a felé közelítő kéztől is félt, mert a veréssel kötötte össze. Ma már ezekből csak az idigenek felé irányuló bizalmatlanság van meg.

Egy igazi szeretetgombóccá változott, aki mindig bújik valakihez, aki imád tanulni, gyorsan tanul, okos, kedves kutya.

2020. okt. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

Az nagy csúsztatás, hogy azért adjak le a kutyákat, mert baj van velük.

Sajnos nálunk a kutyatartás nem engedélyhez kötött, és ez látszik is.Gond nélkül kirakják a kutyákat, ha megnőttek, mert megunták, mert kiássák a kertet, mert sokba kerül az oltásuk és etetésük. Pedig egyikről sem tehetnek szegények.Ezeket mind előre lehet tudni. Nem kényszer a tortaevés.

2020. okt. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%

16 .

Hiszek a karmában.Aki ezt teszi egy kiszolgáltatott élőlénnyel az vissza fogja kapni az élettől. Ő is lehet még kiszolgáltatott, beteg, öreg.

2020. okt. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
2020. okt. 28. 11:34
 19/22 Alex Fly ***** válasza:
75%

A mi Mexünk is menhelyről került hozzánk. És semmi probléma nincs vele -éppen ellenkezőleg: sokszor azt sem tudja, hogy tegyen az ember kedvére. Pedig lenne oka a bizalmatlanságra: igen rossz körülmények közül mentették ki.


És -jóllehet ez csak egyetlen eset, tehát nem biztos, hogy reprezentatív- egy normális menhelyen nem fognak olyan kutyit örökbe adni az embernek, akivel nem fognak jól kijönni. Általában az örökbeadás előtt van pár ismerkedési alkalom, elmondják, hogy mit kell tudni az ebről, milyen a természete, stb.; hogy senkit ne érjen meglepetés.

Nem az a lényeg, hogy minden betévedőre rásózzanak egy kutyát, hanem hogy a náluk levő kutyák mind megtalálják a szerető gazdijukat.

2020. okt. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha megírnád hogy melyik környéken, melyik menhelyet nézted, akkor talán lehetne ajánlani.... Én pl. ezért kérdeztem.
2020. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!